reklama

Osm let jsme zabředlí v nadávání na Zemana a Babiše, říká politický marketér Horák

Nikdo nehledá řešení, lidé jen podkopávají nohy vládě. Osm let jen nadáváme na Miloše Zemana a Andreje Babiše, tvrdí Jakub Horák, který na úrovni politického marketingu pracoval například pro Piráty, TOP 09 nebo Mirka Topolánka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zhodnotil některé kampaně současných parlamentních stran. Došlo i na srovnání hnutí SPD Tomia Okamury a Trikolóry v čele s Václavem Klausem mladším.

reklama

„Myslím si, že kampaň Trikolóry je povedenější než u SPD. Václav Klaus mladší ale nemá sílu a razanci přesvědčit voliče Tomia Okamury, kteří jsou jednodušší a vitálnější. Kdyby to samé jako on říkal například Daniel Landa, působilo by to líp. Klausovi nikdo nevěří, že chce bojovat,“ vysvětlil Horák. Dodal, že pro příznivce SPD je syn bývalého českého prezidenta málo „dryáčnický“.

Klausovi mladšímu nikdo nevěří, že chce bojovat.

Během rozhovoru s moderátorkou Lucií Hrdličkovou došlo i na téma, zda je v české opoziční politice někdo, kdo je dostatečně výrazný, aby přetáhl voliče ANO, a ukončil tak vládu premiéra Andreje Babiše. „Já jsem zklamaný z toho, že jsme tady už osm let zabředlí v nadávání na Miloše Zemana a Andreje Babiše. Půlka národa čumí, proč nezná nikoho, kdo je volil. Když se ale podíváme na opozici, tak já ani nevím, kdo je stínový ministr zdravotnictví u ODS nebo Pirátů. Nikdo nehledá řešení, jen podkopávají nohy vládě,“ reagoval Horák.

Podle něj jsou i po nástupu internetu a velké oblíbenosti sociálních sítí stále důležité billboardy. „Musíte je mít, aby bylo vidět, že vaši kampaň nedělá nějaký ajťák z garáže. Lidé vás pak budou brát vážně,“ popsal marketér. Dobře prý funguje kontaktní propagace, jako dělají například britští nebo američtí kandidáti. „V USA je běžné, že lidé mají na plotech plakáty svých oblíbenců. U nás to funguje možná leda tak na Moravě u lidovců,“ tvrdí Horák.

Nebýt koronaviru, hlavním tématem voleb by bylo sucho.

Co se týče nadcházejících říjnových krajských voleb, je prý složité držet se klasických témat na úrovni daných oblastí, protože s nástupem koronaviru všechny občany zajímají spíše celorepublikové problémy. „Nebýt viru, bylo by na prvním místě bezesporu sucho. Teď je situace jiná,“ uvedl Horák.

Interview Lucie Hrdličkové s Jakubem Horákem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Lucie Hrdličková Interview SPD Trikolóra Václav Klaus ml. politický marketing Jakub Horák

Další hlavní zprávy

Roman Prymula

Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Nejen politici, ale i mnozí další pobouření lidé využívají sociálních sítí, aby vyjádřili své extrémní rozhořčení nad nočním výletem ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) a Miroslava Faltýnka (ANO) do restaurace a bez roušky. Oba politiky přistihl Blesk.cz a vyfotografoval, jak kolem půlnoci opouštějí v Praze luxusní restauraci Rio’s. Pro normální lidi, kteří se musejí v cizí společnosti pohybovat v rouškách, jsou přitom restaurace uzavřené a fungují maximálně výdejová okénka.

USA

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Triumf Donalda Trumpa. Takové jsou první ohlasy na druhou a poslední prezidentskou debatu, ve které se současný prezident střetl s Joem Bidenem. Kandidáti hovořili o pandemii, jaderných zbraní i rasové otázce. Při debatě o energiích se bývalý viceprezident přiznal, že by nejraději celý ropný průmysl v USA zrušil a přešel na solární energii.

reklama
Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace
Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama