reklama

Osm let jsme zabředlí v nadávání na Zemana a Babiše, říká politický marketér Horák

Nikdo nehledá řešení, lidé jen podkopávají nohy vládě. Osm let jen nadáváme na Miloše Zemana a Andreje Babiše, tvrdí Jakub Horák, který na úrovni politického marketingu pracoval například pro Piráty, TOP 09 nebo Mirka Topolánka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zhodnotil některé kampaně současných parlamentních stran. Došlo i na srovnání hnutí SPD Tomia Okamury a Trikolóry v čele s Václavem Klausem mladším.

reklama

„Myslím si, že kampaň Trikolóry je povedenější než u SPD. Václav Klaus mladší ale nemá sílu a razanci přesvědčit voliče Tomia Okamury, kteří jsou jednodušší a vitálnější. Kdyby to samé jako on říkal například Daniel Landa, působilo by to líp. Klausovi nikdo nevěří, že chce bojovat,“ vysvětlil Horák. Dodal, že pro příznivce SPD je syn bývalého českého prezidenta málo „dryáčnický“.

Klausovi mladšímu nikdo nevěří, že chce bojovat.

Během rozhovoru s moderátorkou Lucií Hrdličkovou došlo i na téma, zda je v české opoziční politice někdo, kdo je dostatečně výrazný, aby přetáhl voliče ANO, a ukončil tak vládu premiéra Andreje Babiše. „Já jsem zklamaný z toho, že jsme tady už osm let zabředlí v nadávání na Miloše Zemana a Andreje Babiše. Půlka národa čumí, proč nezná nikoho, kdo je volil. Když se ale podíváme na opozici, tak já ani nevím, kdo je stínový ministr zdravotnictví u ODS nebo Pirátů. Nikdo nehledá řešení, jen podkopávají nohy vládě,“ reagoval Horák.

Podle něj jsou i po nástupu internetu a velké oblíbenosti sociálních sítí stále důležité billboardy. „Musíte je mít, aby bylo vidět, že vaši kampaň nedělá nějaký ajťák z garáže. Lidé vás pak budou brát vážně,“ popsal marketér. Dobře prý funguje kontaktní propagace, jako dělají například britští nebo američtí kandidáti. „V USA je běžné, že lidé mají na plotech plakáty svých oblíbenců. U nás to funguje možná leda tak na Moravě u lidovců,“ tvrdí Horák.

Nebýt koronaviru, hlavním tématem voleb by bylo sucho.

Co se týče nadcházejících říjnových krajských voleb, je prý složité držet se klasických témat na úrovni daných oblastí, protože s nástupem koronaviru všechny občany zajímají spíše celorepublikové problémy. „Nebýt viru, bylo by na prvním místě bezesporu sucho. Teď je situace jiná,“ uvedl Horák.

Interview Lucie Hrdličkové s Jakubem Horákem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Aktualizováno

Antimonopolní úřad potrestal ministerstvo vnitra, které řídí vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama