Hádka kandidátů na Hrad: Nevadí vám násilí, pustil se Hilšer do Skály kvůli Ukrajině

PARTIE Terezie Tománkové (5)

Dva kandidáti na Hrad se do sebe pustili v nedělní Partii na CNN Prima NEWS kvůli situaci na Ukrajině. Senátor Marek Hilšer se opřel do adepta KSČM Josefa Skály a osočil ho z toho, že schvaluje invazi Ruska na Ukrajinu.

Skála kritizoval, že Česko poslalo Ukrajině munici. Pokud by byl prezidentem, nic takového by prý neschvaloval. Země darovala Ukrajině čtyři tisíce dělostřeleckých granátů za asi 37 milionů korun.

„Úlohou hlavy státu je bránit ústavní normy a mezinárodní bezpečnost. Bránit národní zájem. Neznám jediný zájem České republiky, který by nějak souvisel s tím, že máme dodávat zbraně na Ukrajinu či vojáky na rusko-ukrajinské hranice,“ řekl kandidát KSČM.

Za jeho slova si vysloužil kritiku od senátora a adepta na Hrad Marka Hilšera. „To je jasné, že představitel komunistické strany může schvalovat invazi na Ukrajinu, protože to je stejné jako v roce 1968 u nás, kdy sem komunisté pozvali ruské tanky. Vám nevadí násilí,“ prohlásil Hilšer.

„To si děláte legraci,“ pustil se Skála do Hilšera. Rusko by podle něj získáním Ukrajiny nic nezískalo. „Co by tím Rusko získalo? Vyrabovaný stát a oligarchy,“ míní Skála.

V předchozí části Partie se k dění na rusko-ukrajinských hranicích vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Uvedl, že obavy z případné ruské agrese vůči Ukrajině nesdílí.

Zeman: Prodělali by na tom

„Když si srovnáte zisk a ztrátu, tak protože nejsou neinteligentní, tak jim vyjde, že by na tom prodělali, dokonce výrazně prodělali,“ zhodnotil Zeman.

Rusko v posledních měsících shromáždilo u ukrajinských hranic desítky tisíc vojáků, čímž vyvolalo obavy Západu, že se připravuje na vojenskou akci na Ukrajině. Moskva odmítá náznaky, že má v plánu Ukrajinu napadnout.

Tagy: