CNN Prima News kardiologie

kardiologie

Výpis příspěvků ke štítku „kardiologie“

Výkyvy teplot nepřejí kardiakům. Na co by si měli lidé nemocní se srdcem dávat pozor?

4. září 2021 12:58

Pro kardiaky mohou být teplotní extrémy velmi nebezpečné. Zejména pak přechody zvenku, kde jsou vysoké teploty, do klimatizovaných místností. Tyto teplotní výkyvy mohou být nebezpečné i pro zdravé lidi, natož pro ty, kteří mají nemocné srdce. CNN Prima NEWS oslovila předsedu českých kardiologů, profesora Aleše Linharta, který upřesnil, jak by se měli kardiaci během horkých dnů chovat, aby se vyvarovali zdravotních komplikací.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

7. května 2021 05:25

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

6. května 2021 12:04
Aktualizováno

Přednosta Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Jan Pirk má ve své funkci skončit. Od července jej nahradí jeho dosavadní zástupce Josef Kautzner. IKEM informaci potvrdil v tiskové zprávě, podle které má jít o vzájemnou dohodu. CNN Prima NEWS ale Pirk řekl, že ve funkci chtěl ještě aspoň dva roky zůstat.