CNN Prima News kardiologie

kardiologie

Výpis příspěvků ke štítku „kardiologie“

Proč Heriban zemřel? Záchranáři měli diagnózu správně. Uznávaný kardiolog promluvil o chybě

Již týden slovenskými médii rezonuje náhlé úmrtí herce Daniela Heribana, kterého minulou středu postihla srdeční zástava. Umělec si měl údajně stěžovat na nesnesitelnou bolest zad už během pondělí, v úterý ráno ho vezli záchranáři na vyšetření. Zdravotníci měli ihned podezření, že se může jednat o disekci aorty. I přesto vyšetřující doktor poslal Heribana domů. Významný slovenský kardiochirurg se k nešťastné shodě událostí vyjádřil pro web Plus JEDEN DEŇ.

Výkyvy teplot nepřejí kardiakům. Na co by si měli lidé nemocní se srdcem dávat pozor?

Pro kardiaky mohou být teplotní extrémy velmi nebezpečné. Zejména pak přechody zvenku, kde jsou vysoké teploty, do klimatizovaných místností. Tyto teplotní výkyvy mohou být nebezpečné i pro zdravé lidi, natož pro ty, kteří mají nemocné srdce. CNN Prima NEWS oslovila předsedu českých kardiologů, profesora Aleše Linharta, který upřesnil, jak by se měli kardiaci během horkých dnů chovat, aby se vyvarovali zdravotních komplikací.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Úspěch vinohradského kardiocentra: Má nejnižší úmrtnost na kardiochirurgické výkony a nově i jedinečný přístroj

Úmrtnost na akutní infarkt myokardu po přijetí do nemocnice díky pokrokům v současné medicíně v posledních pětadvaceti letech výrazně poklesla ze zhruba dvaceti procent na dnešních pět až šest procent. Úmrtnost na kardiochirurgické výkony se v Česku pohybuje kolem dvou, někdy dvou a půl procent, v ČR je však pracoviště, které má úmrtnost jen jedno procento. Jde o kardiocentrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. To nyní navíc zakoupilo přístroj, který kombinuje v?