CNN Prima News Kenosha

Kenosha

Výpis příspěvků ke štítku „Kenosha“

Expert: Osvobození střelce z Kenoshy? Nebezpečí vzroste, lidé usoudí, že mohou vše

20. listopadu 2021 11:59

Panují obavy, že se ve Spojených státech na základě zproštění viny 18letého Kyla Rittenhouse budou množit násilné případy. Verdikt poroty nepřímo říká, že je v pořádku brát věci do vlastních rukou, řekl v pořadu 360° amerikanista Jakub Lepš s tím, že řada Američanů se domnívá, že jde o průlomový verdikt. Mladík čelil obvinění z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě na demonstracích ve městě Kenosha, v pátek však soud rozhodl, že je Rittenhouse nevinen.

Střelec z Kenoshy se po rozsudku hroutil štěstím. Jsme zlomení, vzkázali rodiče oběti

20. listopadu 2021 00:08

Kyle Rittenhouse, který čelil obviněním z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě při demonstracích v americkém Wisconsinu, je nevinen ve všech bodech obžaloby. Takový verdikt v pátek oznámila soudní porota. 18letý mladík se před vynesením rozsudku klepal, poté se samotným štěstím málem zhroutil a musel jej uklidňovat jeho právník. Verdiktem jsou naopak zničeni rodiče jednoho ze zastřelených či strýc muže, kvůli kterému k demonstraci vůbec došlo.

Začíná soud se střelcem z Kenoshi. Nová nahrávka má dokazovat, že se jen bránil

25. září 2020 11:06

Žádný vrah, ale dobrý samaritán. Alespoň tak popisuje nový záznam 17letého střelce z Kenoshi Kylea Rittenhouse. Za nově zveřejněnými záběry stojí jeden z jeho právníků Lin Wood. Podle něj nahrávka dokazuje, že Rittenhouse jednal v sebeobraně, když byl zahnán mezi demonstranty. Obviněný navíc neměl vypálit jako první. Právě v reakci na první výstřel měl Rittenhouse zpanikařit, otočit se za svým pronásledovatelem a několikrát jej střelit.

Biden se setkal s rodinou černošského mladíka Blakea, Trump ho zkritizoval

4. září 2020 13:12

Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden se setkal ve čtvrtek s rodinou černošského mladíka Jacoba Blakea, kterého předminulý týden střelil bělošský policista sedmkrát do zad. Incident spustil v USA novou vlnu demonstrací a nepokojů, kvůli níž navštívil město Kenosha se státě Wisconsin před třemi dny i prezident Donald Trump. Ten se ale podle televize CNN s mladíkem ani jeho rodinou nesetkal, Bidena ostře zkritizoval.

Trump navštívil vypálené obchody v Kenoshe. Národní garda mohla ničení zabránit, řekl

2. září 2020 08:13

Americký prezident Donald Trump si v úterý prohlédl obchody zničené při nepokojích v Kenoshe, které propukly po hospitalizaci Afroameričana Jacoba Blakea, kterého postřelil policista. Výtržnosti z konce srpna označil šéf Bílého domu za domácí teror. Kdyby město jednalo včas a požádalo o podporu Národní gardy, mohlo podle něj devastaci zabránit. Podnikatelům i policii na místě přislíbil finanční pomoc. S Blakeovou rodinou se však nesetkal, přestože to sliboval.

Biden obvinil Trumpa z rozdmýchávání násilí a využívání politiky strachu

31. srpna 2020 08:18

Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v neděli odsoudil násilí v Portlandu ve státě Oregon a obvinil prezidenta Donalda Trumpa z rozdmýchávání násilí a rozdělování společnosti. Portlandem už měsíce zmítají nepokoje a často násilné protesty proti rasismu a policejní brutalitě. Někteří demokratičtí politici se vyslovili proti tomu, aby Trump uskutečnil chystanou cestu do města Kenosha, které je také dějištěm protestů kvůli vážnému zranění Afroameričana Jacoba Blakea, kterého policista střelil několikrát do zad.

Postřelený černoch z Wisconsinu měl v autě nůž. Nepředstavoval hrozbu, tvrdí právník

27. srpna 2020 21:40

Černoch Jacob Blake, kterého při víkendovém zásahu ve městě Kenosha několikrát postřelil policista, měl na podlaze ve svém autě nůž. Ve středu to uvedly úřady státu Wisconsin, kde se tento případ stal. Žádné další zbraně Blake neměl, informovala agentura Reuters. Kvůli incidentu ve městě na břehu Michiganského jezera vypukly protesty, které pokračovaly i minulou noc, avšak v poklidnějším duchu než během předchozích večerů. Na dalších místech USA podle Reuters demonstrace zesílily.