KLDR

Výpis příspěvků ke štítku „KLDR“

KLDR mění pohled na Jižní Koreu, symboly jdou k zemi. Kim upíná naděje k Trumpovi, píše CNN

Kroky severokorejského režimu čím dál více znepokojují zahraniční pozorovatele. KLDR v posledních týdnech opustila dosavadní politiku znovusjednocení se svým jižním sousedem a podle expertů ho čím dál tím více vnímá jako cizí mocnost. Diktátora Kim Čong-una navíc znervózňuje utužování vztahů mezi USA a Jižní Koreou. Jeho nadějí by prý mohla být výhra Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách, k níž by mohl přispět svou troškou do mlýna. Analytici navíc předpokládají, že napětí na Korejském poloostrově se bude v dalších měsících stupňovat.

Diktátor Kim Čong-un měl čtyřicátiny. Okázalá oslava se ale nekonala, spekuluje se o důvodech

Narozeniny severokorejských diktátorů z dynastie Kimů vždy znamenaly pro tamní režim důvod k rozsáhlým oslavám doprovázeným okázalými vojenskými přehlídkami. Bez bohaté pompy však překvapivě zůstaly čtyřicátiny současného lídra asijské země Kim Čong-una. Státní tisková agentura v den jeho narozenin „pouze“ vydala obsáhlý článek, v němž oceňuje jeho iniciativu v oblasti rozsáhlých stavebních projektů. Podle odborníků mohou být za vším hned dva zásadní důvody.

Severní Korea se chystá na válku. Urychlete přípravy, vyzval armádu vůdce Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit přípravy na válku v důsledku podle něj bezprecedentních konfrontačních kroků ze strany Spojených států. Ve čtvrtek o tom informovala severokorejská státní média, podle nichž Kim hovořil o prioritách pro příští rok na setkání vládnoucí komunistické strany. Diktátor rovněž prohlásil, že KLDR rozšíří strategickou spolupráci s „protiimperialistickými nezávislými zeměmi“.

Vyhraje Rusko válku? Šojgu smutně pokrčil rameny. Video Putinova člověka oblétlo svět

Ruská invaze na Ukrajinu měla podle kremelské propagandy trvat pár dnů. Po více než roce a půl se ale zdá, že krvavý konflikt zamrzl na mrtvém bodě. Na vystupování některých moskevských představitelů je znát výrazná nervozita. Například ruský ministr obrany Sergej Šojgu nepůsobil příliš optimisticky, když se ho reportér ptal, zda Rusko vyhraje válku. Putinův blízký spolupracovník nejdříve pokrčil rameny, poté stručně odpověděl: „Jiná možnost není.“

Umytá židle, hlavně aby pod Kimem nepraskla. Lidé se baví schůzkou Putina s vládcem KLDR

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina se severokorejským vládcem Kim Čong-unem na kosmodromu Vostočnyj provázelo několik podivuhodných situací. Členové obou delegací na poslední chvíli vybírali pro vůdce KLDR vhodnou židli, na kterou by si mohl sednout. U rozhodování působili velmi zmateně. Vybraný nábytek pak dostal speciální péči. Severokorejský vyslanec židli kompletně vydezinfikoval.

Pomalá železniční pevnost dynastie Kimů. Vlak diktátorů nabízí ochranu i luxus

Starý zelený vlak s až dvaceti vagóny, který kvůli jeho pancéřování jen tak něco nezastaví. Řeč je o železniční soupravě, kterou podle všeho už desítky let využívá diktátorská dynastie Kimů ze Severní Koreje. Tímto vlakem právě nyní přicestoval současný vládce KLDR Kim Čong-un do Ruska. Oblíbený dopravní prostředek Kimů nabízí nejen ochranu, ale údajně i mimořádný luxus.