CNN Prima News kontakty

kontakty

Výpis příspěvků ke štítku „kontakty“

Milé chvíle se Schwarzenbergem, pak úder. Kalousek řekl, co knížeti ublížilo

Věděli jsme, že se to blíží, přírodu neošidíte. Nikdy ale nemůžete být úplně připraveni, byl to úder. Tak exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vzpomínal na chvíli, kdy se dozvěděl, že zemřel jeho letitý přítel Karel Schwarzenberg. V otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyzdvihl i veselé příhody, ať už se jednalo o setkání u oběda nebo Schwarzenbergovu laskavost. Prozradil také, že knížeti velice ublížila prezidentská kampaň Miloše Zeman. Přesto se přes tuto událost dokázal přenést.

Prigožin nabízel Kyjevu prozrazení ruských pozic, tvrdí média. Nesmysl, říká šéf vagnerovců

Šéf vagnerovců Jevgenij Prigožin v lednu Ukrajině nabídl, že jí prozradí pozice ruských jednotek, pokud Kyjev stáhne své vojáky od Bachmutu, tvrdí list The Washington Post (WP) s odvoláním na uniklé americké dokumenty. Prigožin podle agentury Reuters toto tvrzení odmítl jako „nesmysl“, Kreml za „novinářskou kachnu“. O východoukrajinský Bachmut, který se stal jedním ze symbolů války, vedou Ukrajina a Rusko mnohaměsíční boje. Velkou část ruských jednotek zde tvoří právě žoldnéřská Vagnerova skupina.

Bobtnající Dozimetr? Rakušan musí na kobereček. Fialu zajímají kontakty Mlejnka s Redlem

Nový šéf civilní rozvědky Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl podle webu Seznam Zprávy od roku 2012 kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) webu řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Předseda hnutí STAN bude svoje počínání muset vysvětlit i premiérovi Petru Fialovi (ODS).

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Změny kvůli mutaci delta. Kontakty nakažených budou hygienici hodnotit přísněji

Hygienici kvůli nakažlivější variantě delta koronaviru zpřísnili parametry rizikového kontaktu. Při trasování nakažených za rizikový považují i takový kontakt, který byl kratší než 15 minut a na větší vzdálenost než dva metry. Už také úplně neberou v potaz, zda měli lidé respirátor. Uvedl to Český rozhlas Radiožurnál (ČRo). Nařizované karantény se ovšem netýkají očkovaných.

Dotyk studené ruky: Pozůstalí po obětech covidu hlásí kontakty se zesnulými blízkými

Lidé, kterým během koronavirové epidemie zemřeli blízcí, s nimiž se nemohli kvůli nařízeným opatřením rozloučit, hlásí množství „kontaktů“ se zesnulými. Očití svědci si tak alespoň vysvětlují těžko uvěřitelné události, s nimiž se po smrti někoho blízkého setkali. Podle nich jde o různá znamení, někteří tvrdí, že zesnulého spatřili nebo cítili jeho fyzický dotek. Během historických období, při nichž umírá výrazně více lidí než obvykle (často navíc nečekaně), jakými jsou války nebo přírodní katastrofy, bývají většinou zprávy o nevysvětlitelných setkáních četnější. Informoval o tom web CNN.

Chodorkovskij: Kreml může do akcí zapojit komunistu Ondráčka. Kontakty má i na vládě

Aktualizováno

Rusko má kontakty s vysoce postavenými vládními činiteli v Česku a organizuje akce, jichž se tito lidé účastní. Prohlásil to někdejší ruský ropný magnát a kritik Kremlu Michail Chodorkovskij. Podle jeho slov Kreml také tvrdí, že do svých zahraničně-politických akcí může zapojovat české komunisty. Chodorkovskij v pondělí členům zahraničního výboru Evropského parlamentu řekl, že ruský prezident Vladimir Putin si prostřednictvím spřátelených oligarchů získává spojence v řadě dalších zemí EU včetně Německa, Francie či Polska.