CNN Prima News kontakty

kontakty

Výpis příspěvků ke štítku „kontakty“

Bobtnající Dozimetr? Rakušan musí na kobereček. Fialu zajímají kontakty Mlejnka s Redlem

10. srpna 2022 13:42

Nový šéf civilní rozvědky Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl podle webu Seznam Zprávy od roku 2012 kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) webu řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Předseda hnutí STAN bude svoje počínání muset vysvětlit i premiérovi Petru Fialovi (ODS).

Kontakty na online a TV redakci zpravodajství CNN Prima NEWS

1. ledna 2022 13:36

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz. Kontakty na jednotlivé online a TV zástupce oddělení zpravodajství CNN Prima NEWS naleznete níže na této stránce. Neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Jsme tu pro vás.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

29. listopadu 2021 16:23

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Změny kvůli mutaci delta. Kontakty nakažených budou hygienici hodnotit přísněji

24. srpna 2021 10:01

Hygienici kvůli nakažlivější variantě delta koronaviru zpřísnili parametry rizikového kontaktu. Při trasování nakažených za rizikový považují i takový kontakt, který byl kratší než 15 minut a na větší vzdálenost než dva metry. Už také úplně neberou v potaz, zda měli lidé respirátor. Uvedl to Český rozhlas Radiožurnál (ČRo). Nařizované karantény se ovšem netýkají očkovaných.

Dotyk studené ruky: Pozůstalí po obětech covidu hlásí kontakty se zesnulými blízkými

22. června 2021 17:03

Lidé, kterým během koronavirové epidemie zemřeli blízcí, s nimiž se nemohli kvůli nařízeným opatřením rozloučit, hlásí množství „kontaktů“ se zesnulými. Očití svědci si tak alespoň vysvětlují těžko uvěřitelné události, s nimiž se po smrti někoho blízkého setkali. Podle nich jde o různá znamení, někteří tvrdí, že zesnulého spatřili nebo cítili jeho fyzický dotek. Během historických období, při nichž umírá výrazně více lidí než obvykle (často navíc nečekaně), jakými jsou války nebo přírodní katastrofy, bývají většinou zprávy o nevysvětlitelných setkáních četnější. Informoval o tom web CNN.

Chodorkovskij: Kreml může do akcí zapojit komunistu Ondráčka. Kontakty má i na vládě

11. května 2021 11:39
Aktualizováno

Rusko má kontakty s vysoce postavenými vládními činiteli v Česku a organizuje akce, jichž se tito lidé účastní. Prohlásil to někdejší ruský ropný magnát a kritik Kremlu Michail Chodorkovskij. Podle jeho slov Kreml také tvrdí, že do svých zahraničně-politických akcí může zapojovat české komunisty. Chodorkovskij v pondělí členům zahraničního výboru Evropského parlamentu řekl, že ruský prezident Vladimir Putin si prostřednictvím spřátelených oligarchů získává spojence v řadě dalších zemí EU včetně Německa, Francie či Polska.