CNN Prima News konzulát

konzulát

Výpis příspěvků ke štítku „konzulát“

Při útoku na konzulát v Damašku zemřeli dva generálové a dalších pět osob. Íránci viní Izrael

Aktualizováno

Izrael zaútočil na íránský konzulát v syrském hlavním městě Damašku, uvedla v pondělí podle agentury Reuters íránská oficiální média. Revoluční gardy islámské republiky tvrdí, že izraelský útok zabil dva generály a pět důstojníků této vojenské organizace, uvedla AP. Podle íránského velvyslance přišlo o život nejméně sedm lidí.

Uměl čtyři řeči, psal básně a miloval šachy aneb Tváří v tvář padlým ukrajinským vojákům

V pouhých čtyřiadvaceti letech zemřel v bojích o ukrajinské město Kupjansk a jeho tvář teď mohli spatřit i Češi. Stejně jako obličeje dalších ukrajinských vojáků, kteří zahynuli v bojích s ruskou okupační armádou. „Ve statistikách padlých, které přicházejí z fronty, jsou to jen čísla. V konfrontaci s jejich fotografickými portréty najednou prožíváme utrpení konkrétních lidí. Mnohé ty snímky, na nichž vidím oči dosud živých vojáků, které planou láskou, mi asi ještě dlouho zůstanou v paměti,“ říká polská konzulka v České republice Izabella Wołłejko-Chwastowicz. Generální konzulát Polské republiky v Ostravě totiž Čechy seznámil s dvanácti padlými obránci Ukrajiny. A na téměř dětské tváře mnohých z nich opravdu nelze hned tak zapomenout...

Odvedete dítě do školky, pak třeba uhoříte. Ukrajinská konzulka v Brně bilancuje rok války

Kdo válku na Ukrajině nezažil na vlastní kůži, nemůže plně pochopit její hrůznou podobu. Ukrajinská konzulka v Brně Anna Proshko v předvečer ročního výročí ruské invaze připomíná, jakým zkouškám jsou její spoluobčané denně vystavováni. Zároveň vyzdvihuje i pozitivní změny v ukrajinské společnosti. „Pro většinu Ukrajinců bylo životní prioritou koupit byt anebo postavit dům. Válka nám ukázala, že jsou důležitější priority,“ přemítá konzulka v úvaze, o kterou se podělila s redakcí CNN Prima NEWS.

Evakuace na ukrajinském konzulátu v Brně: V zásilce nebyla bomba, ale zřejmě oči zvířat

Ukrajinský konzulát v Brně v Barvičově ulici v pátek dopoledne policisté evakuovali kvůli podezřelé zásilce. Policie v ní nakonec výbušný systém nenašla. V balíčku však byla mrtvá živočišná tkáň, uvedl mluvčí policie David Chaloupka. Zřejmě šlo o oči zvířat. Podobný balíček obdrželo i velvyslanectví Ukrajiny v Praze, analyzují jej pyrotechnici. Podle policie brněnská zásilka typově odpovídala dopisním bombám, které byly zachyceny ve Španělsku a mohou souviset s válkou na východě Evropy.

Čína nařídila uzavření amerického konzulátu v Čcheng-tu jako odvetu za Houston

Čína v pátek nařídila uzavřít konzulát Spojených států ve městě Čcheng-tu. Reagovala tak na obdobný krok USA, které tento týden rozhodly o uzavření čínského konzulátu v Houstonu, informovaly zahraniční agentury. Čínská vláda už dříve postup Washingtonu označila za provokaci a porušení mezinárodního práva. Spojené státy vyzvala k nápravě „chybného rozhodnutí“.