CNN Prima News krční páteř

krční páteř

Výpis příspěvků ke štítku „krční páteř“

Obří karambol za Prahou. Na dálnici došlo k srážce sedmi aut, vytvořily se dlouhé kolony

K hromadné nehodě sedmi osobních aut došlo během úterního dopoledne na dálnici D8 nedaleko Prahy. Kousek od obce Úžice jsou přítomni hasiči i policisté. Hromadná havárie se obešla bez vážných zranění, ovšem jedna zraněná osoba byla předána do péče záchranářů. Provoz je v místě incidentu omezen a tvoří se až pětikilometrové kolony. Informovali o tom hasiči na sociální síti X.

Jak na bolesti zad. Dlouhodobé sezení má horší vliv než fyzicky namáhavá manuální práce

Bolesti pohybového aparátu se stávají stále častějším problémem. Do velké míry je to ovlivněno dlouhodobým sezením u počítače, minimem rozmanitého pohybu a vysokou mírou stresu. Jaká je prevence těchto nepříjemných bolestí, které se mohou stát chronickými, a kdy je vhodná chvíle objednat se k lékaři? Na to se CNN Prima NEWS zeptala fyzioterapeutky Petry Švarcové, která má více než třicetiletou praxi a věnuje se dospělým i dětem.

Záchrana sebevraha na poslední chvíli: Muž odkopl stoličku, policista přeřízl provaz

Děčínský policista zachránil 61letého muže, který chtěl spáchat sebevraždu. Rodina ho postrádala od minulého úterý, nezvedal telefon a už dříve mluvil o tom, že si vezme život. Policista Petr Juřička ho objevil na statku v Děčíně-Podmoklech – muž stál na stoličce s provazem kolem krku a právě v tu chvíli ji odkopl. Juřička ho dokázal zachránit.