Členové firmy Platon Life, která se zaobírá širokou paletou podnikání v kryptoměnovém sektoru, v novém díle pořadu Krypto Magazín osvětlili historii ekonomických systémů, ale i problematiku zalistování kryptoměn na burzu. Rozhovoru se zúčastnili ředitel vzdělávání a výzkumu v Platon Life Leopold Tanner a Alfréd Paulovič, B2B ředitel Platon Life.
Profesor ekonomie Tanner v Krypto Magazínu vysvětlil motivaci pro vznik kryptoměn. Jejich vývoj podle něj uspíšila surovinová krize v sedmdesátých letech minulého století, která rozmělnila směnové kurzy a způsobila inflaci.
„Proti současnému systému přichází nový kryptoměnový systém, který je založený na progresivních blockchainových technologiích. Systém umožňuje velkou likviditu a představuje možnost změnit se na opravdové peníze. Navíc se začíná propojovat více s platformami z reálné ekonomiky, což se projevuje ve společnosti Platon Life,“ vysvětlil ředitel vzdělávání a výzkumu ve firmě Platon Life.
Jak se dostane kryptoměna na burzu?
Jeho firemní kolega Paulovič v rozhovoru popsal problematiku, jak se kryptoměna, kterou někdo vyvine, může dostat na burzu, kde si ji mohou lidé koupit. Takovému procesu se říká zalistování kryptoměny.
„Je to celkem komplexní proces. Firma si musí vybrat správné burzy a navíc musíte splnit velmi mnoho podmínek před zalistováním, musíte ukázat informace o svém projektu, o technologii a tak dále,“ popsal B2B ředitel Platon Life pro Krypto Magazín.
Společnost Platon Finance také vyvinula vlastní kryptoměnu a rovněž kryptoměnovou peněženku, na kterou si mohou lidé své digitální mince uložit. Oproti ostatním peněženkám na trhu má ale jednu výhodu. „Je pojištěná,“ uvedl Paulovič. „Je to náš nejdůležitější produkt, který ukládá nejen naši vlastní měnu, ale i ostatní kryptoměny. Je též dobře zabezpečená,“ uzavřel.