reklama

Krypto Magazín: Cena bitcoinu se dá odhadnout, říká šéf firmy spravující kryptoměny

Bitcoin je volatilní aktivum, dá se ale odhadnout trend, na základě kterého se bude vyvíjet cena této nejznámější kryptoměny. V třetím díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil Václav Holler, zakladatel společnosti Cryfin, která svým klientům spravuje kryptoměnová portfolia.

reklama

Burzy, směnárny, hardwarové peněženky, grafy – s tím vším se musí člověk seznámit, než může po vlastní ose investovat do kryptoměn. Jenže taková porce informací nejednoho člověka odradí. Právě pro takové založil Václav Holler společnost Cryfin, která svým klientům zprostředkovává investice do kryptoměn.

Firma Cryfin, která má ambice dobýt evropský trh, se primárně zabývá investičním managementem. „Staráme se o bezpečné zhodnocování klientských prostředků. Kryptoměny ukládáme na bezpečných peněženkách,“ vysvětlil Holler v pořadu Krypto Magazín. V rámci služby Cryfin člověk navíc získá potřebné know-how. „U nás je široký prostor pro vzdělání, máme spoustu profesionálů, kteří se o vás postarají. Vysvětlí vám od A do Z, jak kryptosvět funguje a jaké jsou možnosti investic,“ dodal zakladatel firmy.

Do čeho investovat?

Kryptoměnový trh proslul v minulosti zejména tím, že je extrémně volatilní, tedy že cena konkrétního aktiva se může měnit v rámci hodin klidně i o tisíce dolarů. Ačkoli odhadovat budoucí hodnotu kryptoaktiv je obtížné, dá se podle Hollera vcelku dobře odhadnout celkový trend na trzích. „Ten se predikovat dá. Například v roce 2017 stál bitcoin 3,5 tisíce dolarů, trend byl růst. A teď máme bitcoin za 60 tisíc dolarů a mají o něj zájem velké instituce,“ komentoval šéf společnosti Cryfin.

Holler v rozhovoru připomněl, že kryptoměn existuje celá řada, o té nejsilnější ale podle něj není pochyb. „My doporučujeme sázet na bitcoin. Jestli má být v portfoliu něco jako dogecoin? To je krátkodobá záležitost,“ zmínil Holler populární „psí“ kryptoměnu, která byla vytvořena z legrace, ale získala globální popularitu.

V letošním roce do rozjetého vlaku kryptoměn nastoupila řada vlivných institucí. Například Elon Musk nakoupil do rezerv automobilky Tesla bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Legitimizaci kryptoměn pomáhá také schvalování takzvaných ETF – tedy burzovně obchodovatelných fondů, které kopírují cenu aktiva či skupiny aktiv. Správci ETF se čím dál více zajímají právě o bitcoin. „Žádostí o takové nástroje jsou jen v USA desítky, díky tomuto instrumentu mohou do kryptoměn vstupovat institucionální peníze,“ uzavřel Holler.

Tagy:
cena Bitcoin kryptoměna dogecoin Krypto Magazín Václav Holler Cryfin

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zdravotníci, pracovníci v sociálních službách nebo lidé nad 60 let. Těchto skupin se podle ministerstva zdravotnictví bude týkat povinné očkování proti covidu. Povinnost má začít platit od března příštího roku. Vyřešit se ale ještě musí otázka vymáhání. Jak na to reagují odborníci? Je podle nich povinné očkování východiskem? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama