Krypto Magazín: Cena bitcoinu se dá odhadnout, říká šéf firmy spravující kryptoměny

Bitcoin je volatilní aktivum, dá se ale odhadnout trend, na základě kterého se bude vyvíjet cena této nejznámější kryptoměny. V třetím díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil Václav Holler, zakladatel společnosti Cryfin, která svým klientům spravuje kryptoměnová portfolia.

Burzy, směnárny, hardwarové peněženky, grafy – s tím vším se musí člověk seznámit, než může po vlastní ose investovat do kryptoměn. Jenže taková porce informací nejednoho člověka odradí. Právě pro takové založil Václav Holler společnost Cryfin, která svým klientům zprostředkovává investice do kryptoměn.

Firma Cryfin, která má ambice dobýt evropský trh, se primárně zabývá investičním managementem. „Staráme se o bezpečné zhodnocování klientských prostředků. Kryptoměny ukládáme na bezpečných peněženkách,“ vysvětlil Holler v pořadu Krypto Magazín. V rámci služby Cryfin člověk navíc získá potřebné know-how. „U nás je široký prostor pro vzdělání, máme spoustu profesionálů, kteří se o vás postarají. Vysvětlí vám od A do Z, jak kryptosvět funguje a jaké jsou možnosti investic,“ dodal zakladatel firmy.

Do čeho investovat?

Kryptoměnový trh proslul v minulosti zejména tím, že je extrémně volatilní, tedy že cena konkrétního aktiva se může měnit v rámci hodin klidně i o tisíce dolarů. Ačkoli odhadovat budoucí hodnotu kryptoaktiv je obtížné, dá se podle Hollera vcelku dobře odhadnout celkový trend na trzích. „Ten se predikovat dá. Například v roce 2017 stál bitcoin 3,5 tisíce dolarů, trend byl růst. A teď máme bitcoin za 60 tisíc dolarů a mají o něj zájem velké instituce,“ komentoval šéf společnosti Cryfin.

Holler v rozhovoru připomněl, že kryptoměn existuje celá řada, o té nejsilnější ale podle něj není pochyb. „My doporučujeme sázet na bitcoin. Jestli má být v portfoliu něco jako dogecoin? To je krátkodobá záležitost,“ zmínil Holler populární „psí“ kryptoměnu, která byla vytvořena z legrace, ale získala globální popularitu.

V letošním roce do rozjetého vlaku kryptoměn nastoupila řada vlivných institucí. Například Elon Musk nakoupil do rezerv automobilky Tesla bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Legitimizaci kryptoměn pomáhá také schvalování takzvaných ETF – tedy burzovně obchodovatelných fondů, které kopírují cenu aktiva či skupiny aktiv. Správci ETF se čím dál více zajímají právě o bitcoin. „Žádostí o takové nástroje jsou jen v USA desítky, díky tomuto instrumentu mohou do kryptoměn vstupovat institucionální peníze,“ uzavřel Holler.

Tagy:
cena Elon Musk časopis Bitcoin kryptoměna USA Tesla Motors dogecoin Krypto Magazín Václav Holler Cryfin aktivum

Hlavní zprávy

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?
Velká Británie

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?

Britský novinář Dominic Lawson upozornil na kontroverzní chvíle v případu Archieho Battersbeeho, dvanáctiletého chlapce, kterého lékaři odpojili od přístrojů i přes dlouhé soudní spory s rodiči. Pozastavuje se například nad tvrzením nemocnice, že by v případě převozu chlapce, který se nacházel ve stádiu mozkové smrti, hrozila další újma. Volá proto po změně systému a žádá, aby v podobných případech mělo slovo rodičů větší váhu.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
12:33

Turecký výrobce dronů Bayraktar plánuje produkovat své stroje i na Ukrajině

12:15

Finsko přijalo v důsledku války na Ukrajině rekordní počet uprchlíků

11:50

Expert popsal explozi v ukrajinské jaderné elektrárně

11:23

V Přibyslavi někdo napsal protiukrajinský text na pomník padlým na náměstí

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane

Mnozí experti kritizují vládu, že lidem v současné ekonomické krizi dostatečně nepomáhá. S tím částečně souhlasí i ekonomka Helena Horská. „Současná situace je velmi tíživá pro všechny domácnosti, zejména pro ty nízkopříjmové. Pomoc státu musí být cílená,“ vyjádřila v pořadu Nový den a některé rodiny varovala, že se jim pomoci státu nedostane.

Nové ruské tanky explodují jasněji. Ukrajinci vyhodnotili záběry ohnivé zkázy na bojišti

Obávaná 93. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády, která opakovaně zásobovala on-line prostor záběry devastace těžké techniky okupantů, vyhodnotila válečné nasazení nových tanků ruského prezidenta Vladimira Putina. Její specialisté došli k závěru, že nejnovější obrněnce známé pod zkratkou T-90 explodují mnohem jasněji než jejich starší předchůdci. Své tvrzení přitom podpořili také názornou ukázkou ohnivé zkázy zachycené na bojišti.

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?

Domácnosti se připravují na těžký podzim způsobený dalším zdražováním. Řada z nich musí řešit problémy s placením účtů už nyní. Připravovaný úsporný tarif bude k dispozici až na podzim, přesto se mohou lidé v nouzi obrátit na úřady s žádostí o různé formy pomoci. Patří mezi ně příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a případně i dávka v hmotné nouzi.

Putin ze mě vysál veškerou energii. Co odhaluje údajný blog prezidentovy exmanželky?

Tým politického opozičního aktivisty Alexeje Navalného měl objevit tajný blog exmanželky ruského prezidenta Vladimira Putina. Z něj vyplývá, že Ljudmila Očeretná mohla být ve vztahu nešťastná. V příspěvcích se měla ptát na rady, jak zvládnout partnerské hádky, či dokonce rozchod. Putin z ní údajně „vysál veškerou energii“. V některých příspěvcích se vyjadřovala také k ruské politice.

Nepřetržitě se starají o své blízké se zdravotním postižením. Podporu od státu necítí

V Česku jsou statisíce lidí, kteří se doma starají o své blízké s nějakým zdravotním postižením. Pro spoustu takových neformálních pečovatelů jde de facto o práci na plný úvazek. Někteří z nich pak často zažívají pocity vyčerpání, sociálního odloučení či izolace. Stát jim podle nich i neziskových organizací nezajišťuje dostatečnou podporu. Usnadnit život by jim mohla připravovaná novela zákona o sociálních službách.

Živě
ON-LINE: Rusko rozmisťuje protipěchotní miny na Donbase, tvrdí Londýn a zmiňuje i oběti

Rusko se snaží získat plnou kontrolu nad Luhanskou i Doněckou oblastí. Ukrajinci však na Donbasu pokračují v tvrdém odporu vůči agresorovi. Londýn však varoval, že Rusko pravědpodobně rozmisťuje protipěchotní miny podél obranné linie na Donbase. Na jižní frontě ukrajinská armáda nadále postupuje. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval, že se Moskva nedočká rozhovorů s Kyjevem, pokud na okupovaných územích Ukrajiny uspořádá referenda o připojení k Rusku.

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hájí Rusko

Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj Biden „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.

Místo medvěda zastřelil člověka. Spletl jsem se, říká ruský exposlanec a jde do vězení

Soud na Kamčatce poslal na devět měsíců za mříže bývalého poslance regionálního parlamentu, který loni zastřelil člověka. Exposlanec Igor Reďkin za vládnoucí stranu Jednotné Rusko přitom tvrdí, že si zastřeleného spletl s medvědem. Napsal o tom web Meduza, který zároveň upozornil, že Reďkin figuroval v žebříčcích nejbohatších ruských úředníků.

Domácí zpravodajství

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

V Českém Švýcarsku doutnají ohniska v nepřístupném terénu. Hasicí letadla se vrací domů

Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko se v neděli nikde po celý den neobjevil otevřený oheň. Stále ale existují doutnající ohniska v nepřístupném terénu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v pátek. Hasicí letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací domů.