CNN Prima News kurzarbeit

kurzarbeit

Výpis příspěvků ke štítku „kurzarbeit“

Sledujte Hlavní zprávy: Kurzarbeit znovu ve hře? Vláda hledá řešení energetické krize

28. srpna 2022 18:24

Pokud snaha o celoevropské řešení energetické krize selže, můžeme aktivovat kurzarbait. Takový slib dal v Partii Terezie Tománkové ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček vládě vyčetl, že přistupuje k opatřením na zmírnění dopadů rostoucích cen energií s velkým zpožděním a také že opozici nenaslouchá. Více v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS a Primě.

Vláda by měla mimořádně zvýšit platy a minimální mzdu kvůli inflaci, žádají odbory

12. dubna 2022 14:23
Aktualizováno

Odbory žádají pro letošek mimořádné zvýšení platů a minimální mzdy kvůli rychlému zdražování. O přidání chtějí s vládou začít jednat co nejdříve. Na tiskové konferenci po úterním jednání tripartity to řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) kabinet možná opatření ke zmírnění dopadů inflace zváží, k plošným krokům ale přistupovat nechce. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nyní pracuje na možném zavedení kurzarbeitu, tedy zkrácené práce se státním příspěvkem.

Senát schválil pravidla kurzarbeitu. V případě krize ho má spustit vláda

9. června 2021 18:55

Senát schválil nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Tuto zkrácenou práci se státním příspěvkem by mohla po dohodě v tripartitě zavést vláda. Lidé by v době výpadku dostávali za neodpracovanou dobu 80 % výdělku. Stát by poskytl čtyři pětiny této náhrady i s odvody do 1,5násobku celostátní průměrné mzdy. Zaměstnanci by doma mohli být jeden den až čtyři dny v týdnu. Opatření upravuje novela zákona o zaměstnanosti. K tomu, aby začala platit, ji musí podepsat prezident.

Zaměstnanci doma až čtyři dny v týdnu. Sněmovna schválila nová pravidla kurzarbeitu

7. května 2021 12:38

Sněmovna v pátek schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Předloha předpokládá, že zaměstnavatelé by platili pracovníkům za neodpracovanou dobu nejméně 80 procent jejich výdělku. Stát by firmám poskytl čtyři pětiny této náhrady i s odvody, a to do 1,5násobku celostátní průměrné mzdy. Zaměstnanci by mohli být doma až čtyři dny v týdnu, nejvýše rok. Novelu o zaměstnanosti nyní dostane k posouzení Senát. Účinná by mohla být podle nynějších předpokladů od července.

Sledujte ZÁZNAM: Maláčová se sešla se Zemanem. Řešili zvýšení důchodů i jesle

5. května 2021 16:11

Prezident Miloš Zeman se ve středu odpoledne na Hradě sejde s ministryní práce Janou Maláčovou (ČSSD). Debatovat by mohli o vývoji nezaměstnanosti, projednávaných zákonech o kurzarbeitu či jeslích, situaci v hutním podniku Liberty Ostrava nebo o plánech na zvýšení penzí. Tiskovou konferenci Maláčové sledujte živě v tomto článku od 16:30.

Sledujte ŽIVĚ: Maláčová se sešla se Zemanem. Jak to bude s důchody či kurzarbeitem?

17. dubna 2021 12:36

Prezident Miloš Zeman a jeho expertní tým se v sobotu na zámku v Lánech sešli s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Mezi témata by mohla kromě otázek spojených s epidemií koronaviru patřit reforma důchodů či prosazení takzvaného kurzarbeitu, který Sněmovna tento týden poslala do závěrečného kola schvalování. Původně byl brífink ministryně práce naplánovaný na 13. hodinu, podle informací CNN Prima NEWS ale bude mít zpoždění.

Sněmovna: Jak to bude s exekucemi a oddlužením?

10. února 2021 11:10

Sněmovna by ve středu měla schvalovat návrh takzvaného nízkouhlíkového zákona, který se týká výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Ve finále je v dolní komoře také předloha, jež svěřuje kybernetickou obranu Česka vojenské tajné službě, posílení pravomocí České národní banky nebo nová pravidla kurzarbeitu. Na podvečer je svolána mimořádná schůze k úpravám exekucí a oddlužení.