CNN Prima News kyslík

kyslík

Výpis příspěvků ke štítku „kyslík“

Po každé vakcíně jiné příznaky. Lékař popsal, jak se liší průběh covidu podle očkování

3. ledna 2022 05:43

Omikron se šíří světem a zdá se, že ho žádná ze současných vakcín nedokáže zastavit. Podle studií je člověk i po třetí dávce očkování chráněn proti této variantě jen přibližně ze 70 procent. Onemocnět tak mohou i lidé s třemi vakcínami. Newyorský doktor Craig Spencer na základě vlastních zkušeností popsal, jak rozdílně onemocnění probíhá u různě naočkovaných pacientů.

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Dárky podle lékařských expertů. Pirk radí veselou roušku, Ludvík měřič kyslíku v krvi

22. prosince 2021 10:19

Letošních Vánoc se bojí především epidemiologové. Občanům doporučují, aby se nesetkávali s rodinnými příslušníky během svátků a vyzývají je k odpovědnosti. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS biolog Jaroslav Flegr, ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a kardiochirurg Jan Pirk vyhodnotili aktuální situaci jako vážnou. V odlehčené atmosféře pak divákům navrhli, jaký dárek by mohli dát svým blízkým pod stromeček.

Etzler zkouší dýchat bez kyslíku. Z nemocnice poslal vzkaz těm, kteří mu přejí smrt

17. prosince 2021 15:17

Miroslav Etzler se stále léčí v českolipské nemocnici poté, co se nakazil covidem. Je napojený na kyslíkovou podporu a jak sám již několikrát přiznal, z nemoci se uzdravuje velmi pomalu. Obrovskou sílu mu dávají jeho fanoušci, kteří mu denně posílají stovky zpráv. Oblíbený herec proto sdílel na sociálních sítích video, ve kterém jim za jejich podporu poděkoval.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

17. září 2021 20:45

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

V ruské nemocnici došel kyslík, zemřelo 11 pacientů. Policie zadržela primáře

10. srpna 2021 00:23
Aktualizováno

Další dva pacienti zemřeli v nemocnici ve Vladikavkazu, správním středisku Severní Osetie na jihu Ruska, kde v pondělí po výpadku dodávek kyslíku na jednotku intenzivní péče zemřelo devět pacientů s covidem. Oznámila to agentura Interfax. Celkový počet obětí tak stoupl na 11, uvedl před novináři republikový ministr zdravotnictví Soslan Tebijev.