CNN Prima News kyslík

kyslík

Výpis příspěvků ke štítku „kyslík“

Filip Rajchart z Oxylife: Lidé neumějí správně dýchat, kyslík přitom dokáže zázraky

Kyslík pomáhá tělu obnovovat jeho samoléčivé schopnosti. Většina našich zdravotních problémů je dnes způsobena nedostatkem kyslíku na buněčné úrovni. Je známo, že zvýšení přísunu kyslíku do krevního oběhu výrazně zkracuje dobu zotavení, pomáhá imunitnímu systému při hojení a zlepšuje celkovou pohodu, energii a kondici. V každém nádechu je něco zázračného, jenže lidé údajně neumějí správně dýchat. Přísun kyslíku lze ale zvýšit i uměle, například v hyperbarické komoře.

Smutný osud 4leté Lilianky: Dožít doma už nezvládla. Rodina živořila, vypli jí i elektřinu

Mladou rodinu ze Slovenska postihuje jedna rána za druhou. Kvůli finančním potížím se ocitla v exekuci, náhle se připojil i strach o jednu z dcer. Teprve čtyřleté Liliance byla diagnostikována nevyléčitelná nemoc, poslední dny měla dožít doma připojená ke kyslíku. Rodiče si přáli, aby byla se svými nejbližšími, jenže kvůli dluhům byl jejich polorozpadlý dům odpojen od elektřiny. Bohužel ani modlitby život Lilianky neprodloužily. Zemřela 6. srpna, dva dny před plánovaným propuštěním z nemocnice.

Po každé vakcíně jiné příznaky. Lékař popsal, jak se liší průběh covidu podle očkování

Omikron se šíří světem a zdá se, že ho žádná ze současných vakcín nedokáže zastavit. Podle studií je člověk i po třetí dávce očkování chráněn proti této variantě jen přibližně ze 70 procent. Onemocnět tak mohou i lidé s třemi vakcínami. Newyorský doktor Craig Spencer na základě vlastních zkušeností popsal, jak rozdílně onemocnění probíhá u různě naočkovaných pacientů.

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Dárky podle lékařských expertů. Pirk radí veselou roušku, Ludvík měřič kyslíku v krvi

Letošních Vánoc se bojí především epidemiologové. Občanům doporučují, aby se nesetkávali s rodinnými příslušníky během svátků a vyzývají je k odpovědnosti. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS biolog Jaroslav Flegr, ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a kardiochirurg Jan Pirk vyhodnotili aktuální situaci jako vážnou. V odlehčené atmosféře pak divákům navrhli, jaký dárek by mohli dát svým blízkým pod stromeček.

Etzler zkouší dýchat bez kyslíku. Z nemocnice poslal vzkaz těm, kteří mu přejí smrt

Miroslav Etzler se stále léčí v českolipské nemocnici poté, co se nakazil covidem. Je napojený na kyslíkovou podporu a jak sám již několikrát přiznal, z nemoci se uzdravuje velmi pomalu. Obrovskou sílu mu dávají jeho fanoušci, kteří mu denně posílají stovky zpráv. Oblíbený herec proto sdílel na sociálních sítích video, ve kterém jim za jejich podporu poděkoval.