lesba

Výpis příspěvků ke štítku „lesba“

Herečka Smutná opustila manžela kvůli ženě. Vysloužila si přezdívku, kterou nemůže vystát

25. listopadu 2022 06:22

Herečka Jitka Smutná se v ČR stala první veřejně známou ženou, která učinila coming out, tedy zveřejnila svoji sexualitu, a přiznala, že žije se ženou. Učinila tak ve svých šedesáti letech po třicetiletém manželství s Jaromírem Nekudou, s nímž má dvě děti. Jak to přijal její muž, rodina a kolegové? A co ji v souvislosti s homosexuální orientací trápí nejvíce?

Zákaz potratů jako strašák pro demokraty. Sněmovnou protlačili návrh na ochranu sňatků gayů

20. července 2022 05:02

Americká Sněmovna reprezentantů schválila v noci na středu návrh zákona, který má na federální úrovni ochránit manželství lidí stejného pohlaví. Informovala o tom stanice CNN, podle níž tento krok pramení z obav demokratů, že by si sňatky gayů v zemi mohl vzít v budoucnu na mušku nejvyšší soud, jenž nedávno svým rozsudkem umožnil zákonodárcům napříč Spojenými státy zakazovat potraty. Zda návrh zákona projde rovněž Senátem, není podle CNN v tuto chvíli jasné.

Jsem lesba, oznámila nejlepší ruská tenistka. U toho si rýpla do rodné země bohaté na tabu

19. července 2022 11:53

I když se píše rok 2022, téma homosexuality je stále v některých částech světa tabu. Například v Rusku. Proto nejlepší tenistka z této země Darja Kasatkinová dlouho žila, jak sama říká, ve skříni. To se teď mění. Oznámila vztah s krasobruslařkou Natalií Zabijakovou a k tomu zkritizovala to, jak se v její domovině pohlíží na gaye a lesby.

Lesbické matce odebral soud v Polsku děti. Je to diskriminace, rozhodl Štrasburk

16. září 2021 21:36

Polská matka, která byla zbavena péče o své děti, uspěla u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) s žalobou proti Varšavě. Polští soudci podle Štrasburku při rozhodování o svěření dětí do péče ženu diskriminovali kvůli jejímu vztahu s jinou ženou a porušili tím její právo na soukromý život. Polsko nyní musí ženě zaplatit odškodné 10 000 eur (v přepočtu 253 000 korun). Rozsudek není pravomocný, všichni zúčastnění mají tři měsíce na odvolání.