lesba

Výpis příspěvků ke štítku „lesba“

GLOSA: Debata o manželství pro všechny? Magnet na pitomé výroky. Nyní se vytáhl Exner

Projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek, vzbuzuje již tradičně velké vášně mezi zákonodárci i běžnými lidmi. Není zrovna nouze o poněkud pitomé výroky, jež pocházejí z obou stran barikád. Například podle poslance Martina Exnera (STAN) je debata o manželství pro všechny „sporem mezi evropskou liberální svobodou a ruským konzervativním světem“. Doufejme, že se tento výrok nedostane například k našim „proruským“ polským sousedům. Spor o důl Turów by se mohl znovu roztočit na plné obrátky.

Slavné coming outy ve sportu: Brzy se přestaly skrývat tenisové ikony, odvahu našel i boxer

Coming out fotbalisty Jakuba Jankta měl zásah v těch nejvyšších patrech. Rozebíral ho Neymar, záložníka Sparty podpořila Barcelona nebo Arsenal. To byl důkaz, že krok českého hráče byl velmi průlomový i v celosvětovém měřítku. Aktivní sportovci, především muži, homosexualitu či bisexualitu kvůli potenciálním důsledkům raději skrývají. Jaká jsou jména těch, kteří ostatním dodali a dodávají odvahu?

Herečka Smutná opustila manžela kvůli ženě. Vysloužila si přezdívku, kterou nemůže vystát

Herečka Jitka Smutná se v ČR stala první veřejně známou ženou, která učinila coming out, tedy zveřejnila svoji sexualitu, a přiznala, že žije se ženou. Učinila tak ve svých šedesáti letech po třicetiletém manželství s Jaromírem Nekudou, s nímž má dvě děti. Jak to přijal její muž, rodina a kolegové? A co ji v souvislosti s homosexuální orientací trápí nejvíce?

Zákaz potratů jako strašák pro demokraty. Sněmovnou protlačili návrh na ochranu sňatků gayů

Americká Sněmovna reprezentantů schválila v noci na středu návrh zákona, který má na federální úrovni ochránit manželství lidí stejného pohlaví. Informovala o tom stanice CNN, podle níž tento krok pramení z obav demokratů, že by si sňatky gayů v zemi mohl vzít v budoucnu na mušku nejvyšší soud, jenž nedávno svým rozsudkem umožnil zákonodárcům napříč Spojenými státy zakazovat potraty. Zda návrh zákona projde rovněž Senátem, není podle CNN v tuto chvíli jasné.

Jsem lesba, oznámila nejlepší ruská tenistka. U toho si rýpla do rodné země bohaté na tabu

I když se píše rok 2022, téma homosexuality je stále v některých částech světa tabu. Například v Rusku. Proto nejlepší tenistka z této země Darja Kasatkinová dlouho žila, jak sama říká, ve skříni. To se teď mění. Oznámila vztah s krasobruslařkou Natalií Zabijakovou a k tomu zkritizovala to, jak se v její domovině pohlíží na gaye a lesby.

Lesbické matce odebral soud v Polsku děti. Je to diskriminace, rozhodl Štrasburk

Polská matka, která byla zbavena péče o své děti, uspěla u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) s žalobou proti Varšavě. Polští soudci podle Štrasburku při rozhodování o svěření dětí do péče ženu diskriminovali kvůli jejímu vztahu s jinou ženou a porušili tím její právo na soukromý život. Polsko nyní musí ženě zaplatit odškodné 10 000 eur (v přepočtu 253 000 korun). Rozsudek není pravomocný, všichni zúčastnění mají tři měsíce na odvolání.