CNN Prima News letadlová loď

letadlová loď

Výpis příspěvků ke štítku „letadlová loď“

Na americké válečné lodi záhadně umírají vojáci. Posádka z kotvícího plavidla prchá

6. května 2022 12:54

Život na letadlové lodi USS George Washington, která dlouhodobě kotví ve Virginii, se pro mnohé námořníky proměnil v horor. Z dosud neznámých důvodů na palubě plavidla za poslední rok zemřelo sedm členů posádky, z nichž čtyři nejspíše spáchali sebevraždu. Námořnictvo se teď pídí po tom, co za záhadnými úmrtími stojí.

Google světu odhalil ruské vojenské základny. Vidět je i jediná letadlová loď

18. dubna 2022 21:36

Celý svět si aktuálně může prohlídnout, jak vypadají vojenské základny, letiště či přístavy po celé Ruské federaci. Umožnil to internetový gigant Google, který na svých mapách odstranil blokování satelitních snímků pro tyto oblasti. Některá média upozorňují, že to je znak „informační války“ mezi Ruskem a právě touto internetovou společností.

Kouř, plameny a potopené lodě. Nálet na Pearl Harbor paradoxně prohrál Japoncům válku

7. prosince 2021 15:28

Zatímco v Evropě zuřila koncem roku 1941 válka již přes dva roky, Spojené státy se mohly ještě stále těšit z míru. Již od jara toho roku se sice po přijetí zákona o půjčce a pronájmu nedalo hovořit o úplné neutralitě USA, které dodávaly zbraně zejména do vzdorující Británie, drsná realita bojiště ale zůstávala běžným Američanům na hony vzdálena. Situaci změnil až 7. prosince 1941 překvapivý japonský útok na vojenskou základnu Pearl Harbor na Havajských ostrovech. Japonci tam slavili velké vítězství, z dlouhodobého hlediska ale šlo spíše o debakl – nepodařilo se jim zničit hlavní cíle, což jim ve výsledku prohrálo válku.

Philipa nosí stále u srdce. Alžběta překvapila 55 let starým dárkem od zesnulého manžela

24. května 2021 09:27

Královna Alžběta II. vzdala hold svému v dubnu zesnulému manželovi princi Philipovi tím, že si na svou návštěvu námořní základny v Portsmouthu při příležitosti odplutí největší britské letadlové lodě vzala zlatou skarabeovou brož s rubínovými a diamantovými ozdobami, kterou ji vévoda z Edinburghu daroval. Informoval o tom web Daily Mail.

Královna Alžběta má vystrašit Rusko a Čínu. Obří britská letadlová loď míří do Asie

27. dubna 2021 23:57

Britské královské námořnictvo v rámci demonstrace své vojenské síly Rusku a Číně vyšle příští měsíc na svou první plavbu vojenskou letadlovou loď HMS Queen Elizabeth (v překladu Královna Alžběta). „Spojené království neustupuje, ale pluje vpřed, aby sehrálo aktivní roli při formování mezinárodního systému 21. století,“ uvedl podle webu Daily Mail britský ministr obrany.