CNN Prima News levice

levice

Výpis příspěvků ke štítku „levice“

Odejde otec Green Dealu? Timmermans chce být premiérem Nizozemska, opustí Evropskou komisi

Místopředseda Evropské komise (EK) Frans Timmermans ve čtvrtek oznámil, že se chce stát příštím nizozemským premiérem a že se v listopadu zúčastní předčasných parlamentních voleb. Předtím se bude ucházet o post lídra levicové koalice Strany práce (PvdA) a Zelené levice, uvedla agentura Reuters. Deník De Volkskrant dříve uvedl, že kvůli tomu opustí funkci v unijní exekutivě.

Komunista, který kritizuje Putina. Za své názory dostávám v KSČM do kožichu, říká Dolejš

Je to tak trochu jiný komunista. Jiří Dolejš natvrdo říká, že ruská okupace Ukrajiny je hanebná. Putina má za agresora. Stýskání po normalizaci považuje za degenerativní nostalgii, soudruhy opěvující husákovský režim za nekromanty. Zjevně má zcela jiné názory než milovníci starých časů Marta Semelová nebo Josef Skála. Souvisí to nějak s tím, že před pár dny dostal výpověď z ústředí KSČM? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, jak může být člověk jako on komunistou.

Škromach: Vláda žádný plán záchrany rozpočtu nemá. Neumí spolu ani mluvit, natož něco vyřešit

Poslední pravicové vlády dovedly Česko do deficitních rozpočtů, což pak musely zachraňovat levicové kabinety. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl exministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Mimo jiné ostře kritizoval současnou vládu, která stále nepředstavila komplexní plán na ozdravení veřejných financí. Jednotlivé strany pětikoalice se podle něj navíc netají tím, že mají v tomto ohledu velmi různorodé preference.

Paroubek: Z dezinformátora Vrabela udělali bubáka. Do eurovoleb chci Maláčovou a Haška

Sjednotit levici, vyrukovat se staronovými jmény a urvat si několik mandátů v příštích eurovolbách. Takové plány má bývalý premiér za sociální demokraty Jiří Paroubek se svým spolkem Nespokojení, z něhož má na podzim vzejít politické hnutí. V úterý odpoledne plánuje shromáždění svých podporovatelů na Malostranském náměstí, zatímco nedaleko budou poslanci projednávat snížení valorizace důchodů. Paroubek na dotaz redakce CNN Prima NEWS odmítl, že by ho jeho dřívější účast na dvou protivládních protestech – kde se objevili i zástupci dezinformační scény – mohla nějak uškodit. „Já mluvím jenom pravdu. Nemyslím, že to, co jsem slyšel na demonstracích, byly dezinformace,“ uvedl.

Šmarda zvedl prapor za spojení levice, osloví i odbory. Zároveň si na sjezdu rýpl do Svobody

Subjekty prosazující levicové ideály by neměly jít proti sobě, ale kandidovat spolu. Na sobotním sjezdu Mladých sociálních demokratů (MSD) v Kladně to řekl předseda ČSSD Michal Šmarda. Inspiraci si podle něj lze vzít z úspěchů v komunálních volbách. Následně si neodpustil ani rýpanec do primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS). MSD svého předsedu Lukáše Ulrycha na sjezdu vyzvali ke kandidatuře do předsednictva ČSSD.

KOMENTÁŘ: Díky, Andreji! Pět věcí, za které mohou být Babišovi jeho odpůrci vděční

Finále prezidentských voleb ovládl jednoznačně generál Petr Pavel. Je to prý vítězství slušnosti, důstojnosti a hodnot. Možná, snad, doufejme. Asi to bude trochu složitější. Zbožštění politika v reálném světě obvykle moc dlouho nevydrží a nový prezident si toho je, zdá se, na rozdíl od některých svých příznivců naštěstí vědom. A co démonizovaný „reprezentant pekla“ Andrej Babiš? Nemohli by ho voliči Petra Pavla aspoň za něco pochválit?

Masakr přišel jako blesk z čistého nebe. Breivik nenáviděl levici i muslimské migranty

Masakr na norském ostrově Utöya přišel jako blesk z čistého nebe. Masový vrah a pravicový extremista Anders Breivik choval silnou nenávist vůči Sociálně demokratické straně a levici obecně, zároveň se netajil silnou antipatií vůči migrantům. Pro CNN Prima NEWS to už dříve řekl česko-norský novinář Yngvar Brenna. Od tragédie na ostrově Utöya uplynulo 11 let.

Babiš k Richterové: Piráti jsou extrémní levice a já levicový populista. Rozuměli bychom si

Piráti jsou extrémní levice a já levicový populista, rozuměli bychom si, vpálil v úterý ve Sněmovně bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš místopředsedkyni dolní komory Olze Richterové (Piráti). Řeč byla o dodávkách ruského plynu v souvislosti s válkou na Ukrajině. Babiš to řekl, když opoziční hnutí ANO a SPD obstruovala mimořádnou schůzi, kterou chtěli vládní poslanci.