reklama
CNN Prima News levice

levice

Výpis příspěvků ke štítku „levice“

V objetí Babiše všichni zahynou. Komunisty a ČSSD zničil svou přízní, kritizuje Pečinka

12. října 2021 09:44

Sociální demokraty, komunisty i Přísahu zničil Andrej Babiš svou přízní, upozornil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Zároveň připomněl slova někdejšího premiéra Petra Pitharta, že v objetí Babiše všichni zahynou. Podle novináře to tak v případě levicových stran ve volbách do Poslanecké sněmovny dopadlo.

Sociální demokracií je pro lidi ANO. Sloučení s komunisty je nesmysl, varuje Škromach

11. října 2021 13:04

ČSSD dlouhodobě doplácí na odchod svých voličů k hnutí ANO a SPD, což se podepsalo i na výsledku sněmovních voleb. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Ten dále odmítl možné sloučení sociální demokracie s KSČM, která se do Poslanecké sněmovny rovněž nedostala. Spojení s komunisty Škromach označil za nesmysl a dodal, že ČSSD s nimi má špatné zkušenosti.

Komentátoři: Fiala by se musel zbláznit, aby šel s Babišem. Zeman matematiku taky umí

10. října 2021 19:56

Největším překvapením letošních voleb bylo vítězství koalice Spolu, shodli se komentátoři Petr Kolář z Mladé fronty DNES a Jan Martinek z Práva ve vysílání CNN Prima NEWS. Stejně tak by byl podle nich Petr Fiala (ODS) blázen, kdyby šel vyjednávat s Andrejem Babišem (ANO). Doplnili také, že Miloš Zeman může chtít jmenování vlády prodlužovat, ale matematiku umí jako ostatní.

Europoslankyně Konečná chce vést KSČM. Volá po návratu k radikálně levicové politice

9. října 2021 21:36

Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná se chce během mimořádného sjezdu KSČM ucházet o post předsedkyně strany. Oznámila to novinářům s tím, že bude potřeba se vrátit k radikální levicové politice, aby se „tuneláři a nadnárodní korporace nadále báli“. Prioritou pro ni budou obecní volby, řekla redakci CNN Prima NEWS.

Divocí Piráti nevědí, co chtějí. Představují výstřely z Aurory, říká komentátor

6. září 2021 22:22

Piráti jsou jednoznačně levicová strana, ale neví, co chtějí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Viliam Buchert. Politolog Lukáš Jelínek následně kvitoval občanský aktivismus a ambice mladých lidí zakládat další politické strany, na druhou stranu varoval před vznikem většího počtu levicových stran, které by si navzájem braly voliče.

Fiala: Dřív jsem si v Česku přál solidní levici, ČSSD mi ale ve Sněmovně chybět nebude

20. července 2021 21:47

Předseda ODS Petr Fiala si ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové pochvaloval vznik koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Volič ze středopravého spektra se nemusí bát, že jeho hlas propadne,“ uvedl. Zároveň přiznal, že v případě, kdy by se v říjnových volbách do Sněmovny komunisté či sociální demokraté nedostali, líto by mu to nebylo.

Exšéf kontrarozvědky Maassen se opřel do médií: Jsou napojena na extrémní levici

6. července 2021 12:26

Kandidát německých křesťanských demokratů a někdejší šéf kontrarozvědky Hans-Georg Maassen navrhuje testy charakterových vlastností pracovníků veřejnoprávních médií. Podle něho totiž existuje důvodné podezření, že někteří z nich jsou napojeni na extrémně levicovou politickou scénu. Maassen za to sklidil kritiku i z vlastních řad.

Jak zabít levičáka. Kvůli kontroverznímu videu vyšetřuje populárního youtubera soud

9. června 2021 20:27

Francouzského krajně pravicového youtubera s přezdívkou Papacito vyšetřuje pařížská prokuratura kvůli možnému navádění k vraždě. Papacito, vlastním jménem Ugo Gil Jimenez, zveřejnil video, ve kterém spolu s kolegou ukazuje, jak zabít „levičáka“. Záběry na sociální síti vidělo přes 100 000 lidí. Důrazně se proti nim ohradil vůdce radikální levice Jean-Luc Mélenchon, který na Papacita podal také stížnost. Po středečním oznámení prokuratury o případu informovala agentura AFP.

Chtějí němečtí Zelení zakázat stavbu rodinných domů? V části Hamburku už to dokázali

21. února 2021 06:17

Stále více politiků z německé strany Zelených chce v určitých oblastech zakázat, nebo to alespoň naznačují, výstavbu nových rodinných domů a naopak podporují bytové domy. Po stranickém pionýrovi zeleného bydlení Chrisi Kühnovi se ozval i šéf Zelených Anton Hofreiter. Představitel vládní CDU Christian Hirte reagoval, že Zelení ukazují svůj narušený vztah k majetku a že politická levice nikdy nemyslela na soukromé vlastnictví.

PODCAST Postřehy z redakce: Politické ideje vytlačuje politický marketing

15. července 2020 18:01

Proč politické ideje stále častěji nahrazuje politický marketing? Je politické dělení na levici a pravici mrtvé? A opravdu se politické ovzduší v Česku od devadesátých let tak změnilo, nebo si to jen namlouváme skrz optiku sociálních sítí? Tyto i další otázky rozebírali ve čtvrtém díle podcastu Postřehy z redakce novináři ze CNN Prima NEWS.

reklama