CNN Prima News levice

levice

Výpis příspěvků ke štítku „levice“

Masakr přišel jako blesk z čistého nebe. Breivik nenáviděl levici i muslimské migranty

22. července 2022 13:56

Masakr na norském ostrově Utöya přišel jako blesk z čistého nebe. Masový vrah a pravicový extremista Anders Breivik choval silnou nenávist vůči Sociálně demokratické straně a levici obecně, zároveň se netajil silnou antipatií vůči migrantům. Pro CNN Prima NEWS to už dříve řekl česko-norský novinář Yngvar Brenna. Od tragédie na ostrově Utöya uplynulo 11 let.

Babiš k Richterové: Piráti jsou extrémní levice a já levicový populista. Rozuměli bychom si

3. května 2022 14:56

Piráti jsou extrémní levice a já levicový populista, rozuměli bychom si, vpálil v úterý ve Sněmovně bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš místopředsedkyni dolní komory Olze Richterové (Piráti). Řeč byla o dodávkách ruského plynu v souvislosti s válkou na Ukrajině. Babiš to řekl, když opoziční hnutí ANO a SPD obstruovala mimořádnou schůzi, kterou chtěli vládní poslanci.

V prezidentských volbách bych byl rád za předáka Středulu, říká nový šéf ČSSD Šmarda

10. prosince 2021 22:13

Novopečený předseda sociálních demokratů Michal Šmarda ​by byl rád, kdyby se o prezidentský post ucházel předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Co se týče svého zvolení do čela ČSSD, už obdržel gratulace od bývalého předsedy Jana Hamáčka či šéfa hnutí STAN Víta Rakušana, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podotkl, že díky změně ve vedení strany se možná vrátí i bývalí členové.

V objetí Babiše všichni zahynou. Komunisty a ČSSD zničil svou přízní, kritizuje Pečinka

12. října 2021 09:44

Sociální demokraty, komunisty i Přísahu zničil Andrej Babiš svou přízní, upozornil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Zároveň připomněl slova někdejšího premiéra Petra Pitharta, že v objetí Babiše všichni zahynou. Podle novináře to tak v případě levicových stran ve volbách do Poslanecké sněmovny dopadlo.

Sociální demokracií je pro lidi ANO. Sloučení s komunisty je nesmysl, varuje Škromach

11. října 2021 13:04

ČSSD dlouhodobě doplácí na odchod svých voličů k hnutí ANO a SPD, což se podepsalo i na výsledku sněmovních voleb. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Ten dále odmítl možné sloučení sociální demokracie s KSČM, která se do Poslanecké sněmovny rovněž nedostala. Spojení s komunisty Škromach označil za nesmysl a dodal, že ČSSD s nimi má špatné zkušenosti.

Komentátoři: Fiala by se musel zbláznit, aby šel s Babišem. Zeman matematiku taky umí

10. října 2021 19:56

Největším překvapením letošních voleb bylo vítězství koalice Spolu, shodli se komentátoři Petr Kolář z Mladé fronty DNES a Jan Martinek z Práva ve vysílání CNN Prima NEWS. Stejně tak by byl podle nich Petr Fiala (ODS) blázen, kdyby šel vyjednávat s Andrejem Babišem (ANO). Doplnili také, že Miloš Zeman může chtít jmenování vlády prodlužovat, ale matematiku umí jako ostatní.

Europoslankyně Konečná chce vést KSČM. Volá po návratu k radikálně levicové politice

9. října 2021 21:36

Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná se chce během mimořádného sjezdu KSČM ucházet o post předsedkyně strany. Oznámila to novinářům s tím, že bude potřeba se vrátit k radikální levicové politice, aby se „tuneláři a nadnárodní korporace nadále báli“. Prioritou pro ni budou obecní volby, řekla redakci CNN Prima NEWS.