CNN Prima News lidský mozek

lidský mozek

Výpis příspěvků ke štítku „lidský mozek“

Muskova firma to dokázala, implantovala čip do mozku. Umožní ovládat počítač myšlenkou

Společnosti Neuralink, kterou vlastní miliardář Elon Musk, se podařilo poprvé implantovat čip do lidského mozku. Musk o tom informoval na sociální síti X, již nejbohatší muž planety vlastní. Neuralink hlásí, že implantát se zřejmě úspěšně ujal a pacientovi se daří dobře. Muskův Neuralink však není první společností, které se podařilo vložit čip do lidského mozku. Na tento segment se specializují i společnosti Blackrock Neurotech nebo Precision Neuroscience.

Psycholog ke schvalování střelby: Umožňují to sociální sítě, dřív to nebylo kde vytrubovat

Dokud existují sociální sítě, budou na nich všechny oběti trestných činů vystaveny nenávisti, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS psycholog Daniel Štrobl. Na těchto platformách prý někteří lidé trpí nedostatkem empatie nebo lítosti, přestože v reálu takoví nejsou. Uživatelé na nich podle experta mají pocit, že mohou dělat cokoliv, a že jejich činy nemají důsledky.

Po desetiletích je tu průlom v léčbě Alzheimerovy choroby. Lék však přináší i rizika

Po desetiletích neúspěšného hledání efektivního léku, který by pomohl pacientům trpícím Alzheimerovou chorobou, hlásí vědci významný pokrok. V novém vydání prestižního lékařského časopisu New England Journal of Medicine oznámili vyvinutí medikamentu, který postup nemoci zpomaluje. Vedlejší účinky léku však stále nejsou jasné, a proto může jeho užívání představovat zdravotní riziko.

Vědci v lidském mozku odhalili „zombie geny“. Vyvíjejí aktivitu i desítky hodin po smrti

Ačkoliv většina dosavadních výzkumů naznačuje, že v mozku se všechny procesy v okamžiku smrti postupně zastaví, nová americká studie odhaluje, že některé geny krátce po smrti naopak zvyšují aktivitu a dokáží přežít i desítky hodin. Informoval o tom web Daily Mail. Tým vědců z americké University of Illinois Chicago zjistil, že takzvané zombie geny po smrti člověka zvyšují aktivitu a rostou do obřích rozměrů.

Elon Musk chce propojit lidský mozek s počítačem. Projekt otestoval na praseti

Původem jihoafrický podnikatel a vynálezce Elon Musk si dal za cíl propojit lidský mozek s počítačem pomocí speciálního mikročipu. Projekt Neuralink už otestoval na praseti a podle vizionáře je technologie funkční. Povolení zkoušet svůj nový objev přímo na člověku ale zatím nemá. Speciální čip by mohl například pomoci postiženým lidem komunikovat s okolím.