CNN Prima News lidský mozek

lidský mozek

Výpis příspěvků ke štítku „lidský mozek“

Co zaznělo o Schumacherovi? Bratr Ralf popsal chod rodiny, blízká zmínila komunikaci očima

Legendární jezdec formule 1 Michael Schumacher je už téměř 11 let schován před zraky veřejnosti poté, co utrpěl vážné poranění mozku při lyžování. O jeho stavu se jen spekuluje, i když čas od času vyjde na veřejnost nějaké prohlášení, které ovšem nelze ověřit. Nyní se motoristická legenda měla objevit na svatbě své dcery Giny Marii Schumacherové. Připomeňte si, co v minulých letech zaznělo o jeho stavu a jak o něm před necelým rokem vyprávěl v rozhovoru pro Sky Deutschland jeho bratr, též závodník formule 1.

Schumacher se měl poprvé od nehody objevit na veřejnosti. V luxusním sídle provdával dceru

Závodník formule 1 Michael Schumacher se měl poprvé od závažné nehody na lyžích objevit na veřejnosti. Podle některých zdrojů se účastnil svatby dcery Giny-Marii Schumacherové na rodinném panství na španělské Mallorce. Jednalo by se tak o první událost mimo nejužší rodinný kruh, které se slavný jezdec od pádu před téměř 11 lety zúčastnil. Informují o tom weby Marca nebo Sky News.

Unikátní úspěch lékařů z Brna: Půlroční Oliver má po operaci mozku šanci na plnohodnotný život

Jedinečná operace mozku půlročního chlapce se ve spolupráci se švýcarskými specialisty podařila brněnským lékařům. Hned po porodu se u dítěte projevila vzácná vývojová vada – jednu hemisféru mělo výrazně větší, což způsobovalo epileptické záchvaty, které pronikaly do zdravé hemisféry. Dva měsíce po operaci je z novorozeného pacienta zdravé a veselé miminko. „Chlapeček velmi dobře hýbe všemi čtyřmi končetinami, a to bez nějakého stranového rozdílu. Je vidět, že zdravá hemisféra přebírá funkci obou,“ vysvětlil přednosta Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Brno Martin Smrčka ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sharon Stoneová se léčila po mrtvici několik let. Známí ji mezitím připravili o půl miliardy

Americká 66letá herečka Sharon Stoneová přiznala, že po mrtvici padla na dno, protože věřila špatným lidem. Zatímco se po dobu sedmi let potýkala se zrakem, hmatem, čichem a učila se znovu číst, její okolí využilo šanci a obralo ji o úspory. Z 18 nastřádaných milionů dolarů, tedy v přepočtu 420 milionů korun, nezbylo nic. Hrůznou situaci popsala v rozhovoru pro web The Hollywood Reporter.

Máte zlomené srdce? Pomoci by mohla stimulace slabým proudem, překvapili vědci

Rozchod může být náročný a emocionální bolest, která z něj plyne, může být tak silná, že má svůj vlastní klinický název – syndrom milostného traumatu, v angličtině známý pod zkratkou LTS. Ale těm, kteří se snaží vyléčit zlomené srdce, by mohla být k dispozici nová pomůcka. Výzkum ukázal, že nošení speciální soupravy na hlavu za 400 liber (v přepočtu přes 11 tisíc korun), která poskytuje transkraniální stimulaci slabým proudem po dobu několika minut denně, může zmírnit utrpení, negativitu a deprese, které mohou doprovázet nevydařený vztah.

Muskova firma to dokázala, implantovala čip do mozku. Umožní ovládat počítač myšlenkou

Společnosti Neuralink, kterou vlastní miliardář Elon Musk, se podařilo poprvé implantovat čip do lidského mozku. Musk o tom informoval na sociální síti X, již nejbohatší muž planety vlastní. Neuralink hlásí, že implantát se zřejmě úspěšně ujal a pacientovi se daří dobře. Muskův Neuralink však není první společností, které se podařilo vložit čip do lidského mozku. Na tento segment se specializují i společnosti Blackrock Neurotech nebo Precision Neuroscience.

Psycholog ke schvalování střelby: Umožňují to sociální sítě, dřív to nebylo kde vytrubovat

Dokud existují sociální sítě, budou na nich všechny oběti trestných činů vystaveny nenávisti, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS psycholog Daniel Štrobl. Na těchto platformách prý někteří lidé trpí nedostatkem empatie nebo lítosti, přestože v reálu takoví nejsou. Uživatelé na nich podle experta mají pocit, že mohou dělat cokoliv, a že jejich činy nemají důsledky.

Po desetiletích je tu průlom v léčbě Alzheimerovy choroby. Lék však přináší i rizika

Po desetiletích neúspěšného hledání efektivního léku, který by pomohl pacientům trpícím Alzheimerovou chorobou, hlásí vědci významný pokrok. V novém vydání prestižního lékařského časopisu New England Journal of Medicine oznámili vyvinutí medikamentu, který postup nemoci zpomaluje. Vedlejší účinky léku však stále nejsou jasné, a proto může jeho užívání představovat zdravotní riziko.