CNN Prima News Marián Čišovský

Marián Čišovský

Výpis příspěvků ke štítku „Marián Čišovský“

Emotivní zpověď před smrtí: Slábnu a špatně dýchám, líčil fotbalista Šámal. Zemřel na ALS

6. listopadu 2021 23:51

Když fotbalista Jiří Šámal, který během kariéry hrával nejvyšší soutěž za Cheb nebo Viktorii Plzeň a naposledy za Jiskru Domažlice, onemocněl nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza), poskytl CNN Prima NEWS exkluzivní rozhovor, v němž vyjádřil odhodlání nevzdat se a bojovat. V emotivní zpovědi popsal, čím vším si prochází. Bohužel, zákeřná choroba byla nad jeho síly a sportovec svůj statečný boj prohrál. Bylo mu 49 let.

Fotbalista Šámal věděl, že umírá. Měsíc před smrtí překvapil otevřeným přiznáním

20. října 2021 12:06

Bývalý ligový fotbalista Jiří Šámal čelil nevyléčitelné nemoci ALS od loňského jara. Původně si myslel, že zvláštní chování těla má na svědomí koronavirus. Až v letos v dubnu si od lékařů vyslechl zprávu, na kterou se nelze připravit. Amyotrofická laterální skleróza (ALS) postupovala rychle a po dalším půlroce někdejšímu hráči Viktorie Plzeň nebo Jiskry Domažlice ukončila ve 49 letech život.

Rok od smrti fotbalisty Čišovského: Vdova Martina se vzepřela společnému snu

28. června 2021 06:56

Šest let bojoval fotbalista Marián Čišovský se zákeřnou a nevyléčitelnou nemocí ALS, která se projevuje ochabováním svalů. Fotbalistovi, naposledy působícímu v plzeňské Viktorii, byla po celou dobu velkou oporou jeho rodina. Manželka Martina a děti Maroš (15), Martin (12) a Tina (8). Nakonec ale před rokem zemřel. Přestože se manželé – oba Slováci – plánovali vrátit do vlasti, vdova Martina se nakonec rozhodla zůstat s dětmi v západočeské metropoli.

Bývalý hráč Plzně trpí stejnou nemocí, na kterou zemřel Čišovský: Říkám si, proč zrovna já

19. května 2021 11:12

Exligový fotbalista Jiří Šámal, který během své kariéry hrával nejvyšší soutěž za Cheb nebo Viktorii Plzeň, se před pár týdny dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza). Na tu před rokem zemřel Marián Čišovský. Osmačtyřicetiletý bývalý záložník na hřišti nevynechal jediný souboj a vždy býval velkým bojovníkem. Tím zůstává i nyní. Krutému osudu vzdoruje více než statečně.

Exploze, výhrůžky, ale spokojenost. Fotbalista Ďuriš vypráví o Kypru i letech v Plzni

15. srpna 2020 16:26

Tuzemským fanouškům se vryl do paměti coby hráč plzeňské Viktorie. „Nejlepší období mého života,“ shrnuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS fotbalista Michal Ďuriš. Západ Čech opustil zkraje roku 2017, aby okusil angažmá v Orenburgu. Svojí ruštinou bavil ostatní, ale ne dlouho. O dvanáct měsíců později už musel zase pilovat angličtinu, protože se vydal na Kypr. V rámci ostrovního státu teď v létě změnil angažmá a přešel k rivalovi. Výhrůžky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Fotbalisté Plzně uctili Čišovského speciálními dresy a výhrou, fanoušci květinami

28. června 2020 18:07

Plzeňští fotbalisté v zápase třetího kola skupiny o titul prvoligové nadstavby se Spartou uctili památku bývalého spoluhráče Mariána Čišovského, který dnes ve 40 letech zemřel na nemoc ALS. Západočeši nastoupili ve speciálních dresech, každý hráč místo své jmenovky měl na zádech příjmení někdejšího slovenského obránce.Viktoriáni nakonec Spartu porazili 2:1.