
Zeman: Trump uplatňuje vydírání a bude mít úspěch. Klíč k pochopení je v jeho „nudné“ knize
Fotbalista František Rajtoral by 12. března oslavil 38. narozeniny. Svůj život ukončil dobrovolně během angažmá v Turecku, kdy se v apartmánu, ve kterém pobýval, oběsil. Spekulovalo se o tom, že tehdy jednatřicetiletý sportovec měl velké dluhy, které nebyl schopný splácet, neboť mu klub dlouhodobě dlužil na výplatě. Jeho blízký kamarád a spoluhráč David Limberský na svého parťáka pro CNN Prima NEWS zavzpomínal a zmínil možné příčiny jeho kroku.
Když fotbalista Jiří Šámal, který během kariéry hrával nejvyšší soutěž za Cheb nebo Viktorii Plzeň a naposledy za Jiskru Domažlice, onemocněl nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza), poskytl CNN Prima NEWS exkluzivní rozhovor, v němž vyjádřil odhodlání nevzdat se a bojovat. V emotivní zpovědi popsal, čím vším si prochází. Bohužel, zákeřná choroba byla nad jeho síly a sportovec svůj statečný boj prohrál. Bylo mu 49 let.
Bývalý ligový fotbalista Jiří Šámal čelil nevyléčitelné nemoci ALS od loňského jara. Původně si myslel, že zvláštní chování těla má na svědomí koronavirus. Až v letos v dubnu si od lékařů vyslechl zprávu, na kterou se nelze připravit. Amyotrofická laterální skleróza (ALS) postupovala rychle a po dalším půlroce někdejšímu hráči Viktorie Plzeň nebo Jiskry Domažlice ukončila ve 49 letech život.
Zákeřná nemoc ALS předčasně ukončila život bývalému fotbalistovi Jiřímu Šámalovi. Smutnou zprávu o jeho úmrtí přinesl klub Jiskra Domažlice, který se v těžkých chvílích snažil svému někdejšímu hráči pomáhat benefičními akcemi.
Šest let bojoval fotbalista Marián Čišovský se zákeřnou a nevyléčitelnou nemocí ALS, která se projevuje ochabováním svalů. Fotbalistovi, naposledy působícímu v plzeňské Viktorii, byla po celou dobu velkou oporou jeho rodina. Manželka Martina a děti Maroš (15), Martin (12) a Tina (8). Nakonec ale před rokem zemřel. Přestože se manželé – oba Slováci – plánovali vrátit do vlasti, vdova Martina se nakonec rozhodla zůstat s dětmi v západočeské metropoli.
Exligový fotbalista Jiří Šámal, který během své kariéry hrával nejvyšší soutěž za Cheb nebo Viktorii Plzeň, se před pár týdny dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza). Na tu před rokem zemřel Marián Čišovský. Osmačtyřicetiletý bývalý záložník na hřišti nevynechal jediný souboj a vždy býval velkým bojovníkem. Tím zůstává i nyní. Krutému osudu vzdoruje více než statečně.
Ve věku pouhých 37 let zemřel Američan Pat Quinn, který byl zakladatelem tzv. kbelíkové výzvy. V rámci ní si mohli lidé zvýšit povědomí o nemoci zvané amyotrofická laterální skleróza (ALS) a přispět na výzkum její léčby. Quinn právě tímto onemocněním trpěl.
Tuzemským fanouškům se vryl do paměti coby hráč plzeňské Viktorie. „Nejlepší období mého života,“ shrnuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS fotbalista Michal Ďuriš. Západ Čech opustil zkraje roku 2017, aby okusil angažmá v Orenburgu. Svojí ruštinou bavil ostatní, ale ne dlouho. O dvanáct měsíců později už musel zase pilovat angličtinu, protože se vydal na Kypr. V rámci ostrovního státu teď v létě změnil angažmá a přešel k rivalovi. Výhrůžky na sebe nenechaly dlouho čekat.
Rodina, přátelé a spoluhráči se v pátek ve Velké obřadní síni na Ústředním hřbitově v Plzni loučili se slovenským fotbalistou Mariánem Čišovským, který ve věku 40 let podlehl amyotrofické laterální skleróze. Přestože bylo původně avizováno, že bude pohřeb veřejný, fanoušci se do krematoria nedostali.
Marián Čišovský, bývalý profesionální fotbalista Viktorie Plzeň, zemřel v neděli ve 40 letech na amyotrofickou laterální sklerózu (ALS). Podle Evy Baborové, ředitelky organizace ALSA, která sdružuje pacienty s touto nemocí a pomáhá jim, nemoc většinou napadá především muže kolem padesáti let.
S amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), tedy s nemocí, kterou trpěl i fotbalista Marián Čišovský, žije v Česku asi osm set lidí. Stejnou diagnózu měl například i bývalý premiér Stanislav Gross, který jí před pěti lety podlehl. Nemocným chybí ale centrální registr nebo rychlejší pomoc od zdravotní pojišťovny.
Před pěti lety se Marián Čišovský rozhodl veřejně promluvit, aby podpořil další lidi se stejnou diagnózou. To bylo naposledy, kdy s médii hovořil. Poté se stáhl do ústraní, kde se s nevyléčitelnou chorobou ALS statečně rval.