CNN Prima News Marie Terezie

Marie Terezie

Výpis příspěvků ke štítku „Marie Terezie“

Náramky popravené královny se vydražily za závratnou cenu. Aukce předčila očekávání

10. listopadu 2021 10:28

Dva diamantové náramky, které kdysi patřily Marii Antoinettě, slavné manželce francouzského krále Ludvíka XVI., byly v úterý prodány v aukci za 7,46 milionu švýcarských franků (178 milionů Kč). Náramky královny, popravené v roce 1793 během Francouzské revoluce, se vyjímaly mezi předměty nabízenými aukční síní Christie's v Ženevě, napsala agentura AP.

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet

20. října 2020 12:40

Park Marie Terezie na pražských Hradčanech nově zdobí i pomník Marie Terezie. Při příležitosti 280. výročí převzetí vlády touto panovnicí nad habsburskou říší dílo slavnostně odhalili zástupci Prahy 6. Sochu si můžete prohlédnout nejen osobně, ale zevrubně i v digitalizované podobě, a to doslova ze všech stran. Jde o první část nového projektu na podporu virtuálního turismu v Praze 6.

Výzkum inteligence psích plemen: Máte doma psího génia?

5. března 2020 00:02

Nejinteligentnější psí rasa? „Ten, co mám doma,“ zněla by asi subjektivní odpověď každého psího rodiče. Vědec a psycholog. Stanley Coren, který se zabývá právě inteligencí, lidskou i psí, se snažil přijít na to, která rasa je nejchytřejší. Sestavil tak žebříček 141 plemen, které popsal ve své knize „Inteligence psů“.