CNN Prima News Markéta Nausch Sluková

Markéta Nausch Sluková

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Nausch Sluková“

„Ocenění“ pro lékaře Voráčka z covidového letu do Tokia. Je nesportovní osobností roku

16. prosince 2021 21:42

Každý rok se novináři, experti a fanoušci přou o to, kdo je největší sportovní osobností uplynulé doby. Existuje ale i opačná strana barikády – nesportovní osobnosti roku. Má jít o lidi, kteří se sice ve sportovním prostředí pohybují, ale udělali či řekli něco, co má ke sportu či fair play hodně daleko. Britský deník The Guardian takto „ocenil“ hned několik postav a seznam má i českou stopu. Patří na něj totiž i lékař Vlastimil Voráček, který nechvalně proslul kvůli nakažení několika českých reprezentantů během letu z Prahy na olympijské hry v Tokiu.

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

7. září 2021 23:39

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.

Covidový malér Nausch Slukovou nezlomil. Ráda by se podívala na olympiádu v Paříži

31. srpna 2021 12:40

Plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková vynechá příští sezonu, ale nevyloučila návrat před další olympiádou v Paříži. Přála by si tečku za úspěšnou kariérou, o kterou ji na olympijských hrách v Tokiu připravil koronavirus. Jak sama řekla, pořádně ji to „nakrklo“. Úterní tisková konference se nesla ve velmi emotivním duchu.

Kejval se obul do Neussera: Předvedl to nejhorší, co jsem kdy ve sportu viděl

10. srpna 2021 17:03

Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) považuje kritiku kvůli nakaženým olympionikům ze strany šéfa Národní sportovní agentury (NSA) Filipa Neussera za šokující. Sice nepopírá, že ze strany ČOV mohlo dojít k pochybení, ale nechápe, proč ze strany NSA v době zápolení na olympijských hrách přicházela namísto podpory jen kritika. Další komunikaci s Neusserem si podle svých slov Kejval už nedovede představit.

Sledujte TK olympijského výboru: Dostanou sportovci z covidového letu odškodnění?

10. srpna 2021 15:41

Česká unie sportu (ČUS) vyzvala Český olympijský výbor (ČOV) k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Kompenzace požaduje i agentura Sportfin, která sportovce zastupuje. V české výpravě bylo celkem šest pozitivních, z toho čtyři sportovci. Sledujte tiskovou konferenci ČOV živě v tomto článku.

Jansta chce pro nakažené sportovce náhradu škody. Vyzval k tomu olympijský výbor

9. srpna 2021 14:53

Česká unie sportu vyzvala Český olympijský výbor k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Šéf ČUS Miroslav Jansta takový požadavek vznesl v dopise adresovaném předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalovi v souvislosti s případem šíření koronaviru v části české výpravy cestující do Japonska charterovým letem. Pro sportovce žádá také omluvu, finanční náhradu by podle Jansty měly obdržet i sportovní svazy.

Mladý olympionik a čerstvý otec Vlach: Jen účast v Tokiu není cíl, postele tu mají dobré

4. srpna 2021 21:20

Ve 24 letech čeká moderního pětibojaře Martina Vlacha první start na olympiádě. „Kvalifikovat se do Tokia jsem nebral jako hlavní cíl. Částečně to úspěch je, důležité ale bude se pořádně předvést,“ hlásá. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, jak se na čtvrteční začátek své soutěže chystá a promluvil také o čerstvě narozeném dítěti nebo vážném zranění, které ho do Japonska málem nepustilo.