reklama

Kriminalisté uzavřeli případ mrtvého Tadeáška nalezeného v Labi. Matce hrozí vězení

V případě kojence, který měl v květnu loňského roku zmizet z kočárku a později byl zatížený kameny nalezen v Labi, padla obvinění. Matce dítěte hrozí až šest let a jejímu příteli až tři roky ve vězení za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy.

reklama

Neštěstí se událo loni v květnu, kdy žena vpodvečer ohlásila na policii, že se jí ztratilo dítě i s kočárkem. Podle její výpovědi byla se svým čtyřměsíčním synem v zámeckém parku v Hoříně v blízkosti Mělníka, kde se slunila a usnula. Když se probudila, mělo být dítě pryč.

K tématu

Kriminalisté později zahájili rozsáhlou pátrací akci za pomoci hasičů. Nasazeni byli služební psi, dron i vrtulník. Zároveň probíhaly výslechy matky kojence a jejího partnera. Policie zjistila v jejich výpovědích rozpory a matka chlapce nakonec přiznala, že se zbavila už mrtvého dítěte. Policie pak objevila jeho tělíčko zatížené kameny v Labi.

Podle nařízené soudní pitvy dítě nezemřelo přímým zaviněním cizí osoby, proto byli matka i její přítel propuštěni. Pitva ukázala, že příčinou smrti byl syndrom náhlého úmrtí. Při něm přestává dítě dýchat. Pokud není zahájena resuscitace, umírá. Důvod vzniku syndromu dosud není zcela objasněn.

Nyní dvojice čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti a ze šíření poplašné zprávy. „V případu mrtvého kojence v Hoříně sdělili policisté obvinění dvěma osobám. Jednalo se o matku a jejího přítele. Byli obvinění z přečinu usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy,“ uvedla mluvčí středočeských policistů Markéta Jónová.

Žena čelí vyššímu trestu, protože podle policistů porušila jako matka svou povinnost vyplývající ze zákona. Podle informací CNN Prima NEWS měla matka s dítětem přespávat venku na karimatkách. Je tak možné, že dítěti nezajistila dostatečnou péči a mohlo být podchlazené.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, míní epidemiolog IKEM a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal. Ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové v televizi CNN Prima NEWS spolu s dalšími odborníky varoval před slabými opatřeními, kvůli kterým se za tři týdny rozvolňovat nebude. Například podle epidemiologa Rastislava Maďara je potřeba dostat se pod tisíc nakažených denně, aby se mohlo rozvolňovat. Odborníci volají po přísném lockdownu.

Koronavirus

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček

Podniky, které nebudou testovat své zaměstnance minimálně jednou týdně, čekají velké pokuty a případně může dojít i k jejich zavření. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o tom informoval ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vláda podle jeho slov nechce nikoho šikanovat, ale je třeba zajistit dodržovaní nastavených pravidel v boji proti koronaviru.

Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová
Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec
Odešel z Ferrari a vyčistil garáž. Vettel prodal italské skvosty v hodnotě 120 milionů
reklama
reklama
Od best in covid až po Bergamo. Jak politici komentovali uplynulý rok s koronavirem

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou
Další články
reklama
reklama