reklama

Kriminalisté uzavřeli případ mrtvého Tadeáška nalezeného v Labi. Matce hrozí vězení

V případě kojence, který měl v květnu loňského roku zmizet z kočárku a později byl zatížený kameny nalezen v Labi, padla obvinění. Matce dítěte hrozí až šest let a jejímu příteli až tři roky ve vězení za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy.

reklama

Neštěstí se událo loni v květnu, kdy žena vpodvečer ohlásila na policii, že se jí ztratilo dítě i s kočárkem. Podle její výpovědi byla se svým čtyřměsíčním synem v zámeckém parku v Hoříně v blízkosti Mělníka, kde se slunila a usnula. Když se probudila, mělo být dítě pryč.

Kriminalisté později zahájili rozsáhlou pátrací akci za pomoci hasičů. Nasazeni byli služební psi, dron i vrtulník. Zároveň probíhaly výslechy matky kojence a jejího partnera. Policie zjistila v jejich výpovědích rozpory a matka chlapce nakonec přiznala, že se zbavila už mrtvého dítěte. Policie pak objevila jeho tělíčko zatížené kameny v Labi.

Podle nařízené soudní pitvy dítě nezemřelo přímým zaviněním cizí osoby, proto byli matka i její přítel propuštěni. Pitva ukázala, že příčinou smrti byl syndrom náhlého úmrtí. Při něm přestává dítě dýchat. Pokud není zahájena resuscitace, umírá. Důvod vzniku syndromu dosud není zcela objasněn.

Nyní dvojice čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti a ze šíření poplašné zprávy. „V případu mrtvého kojence v Hoříně sdělili policisté obvinění dvěma osobám. Jednalo se o matku a jejího přítele. Byli obvinění z přečinu usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy,“ uvedla mluvčí středočeských policistů Markéta Jónová.

Žena čelí vyššímu trestu, protože podle policistů porušila jako matka svou povinnost vyplývající ze zákona. Podle informací CNN Prima NEWS měla matka s dítětem přespávat venku na karimatkách. Je tak možné, že dítěti nezajistila dostatečnou péči a mohlo být podchlazené.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

Aktualizováno

Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama