reklama

Matka jednoho z pohřešovaných mladíků: Pořád čekám, že se Samko objeví doma

Už třetí den pokračuje pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se ztratili ve středu odpoledne u Soběšína na Kutnohorsku. Kamarádi si měli jít zaplavat do Sázavy, do letního tábora se ale už nevrátili. Matka jednoho z nich na sociální síti uvedla, že jim policie řekla, ať se připraví na to nejhorší.

reklama

Matka jednoho z chlapců v pátek v noci na svém profilu na sociální síti uvedla, že oba chlapci zemřeli. Svůj příspěvek později vymazala. „Ke včerejšímu příspěvku, který jsem napsala. Chci napsat, že mi policie řekla, že mam myslet na to nejhorší. Napsala jsem tam ten odkaz, ale jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná,“ uvedla žena.

K tématu

„Kluci šli do vody, když tam byl silný průtok vody a těla se nenašla. Omlouvám se, myslím, že většina lidí mě zná. Psychicky to nezvládám. Pořád si říkám, že Samko příjde a řekne: mamčo, jsem doma. Byla bych nejšťastnější mamka pod sluncem, kdybych Samka mohla obejmout,“ doplnila ve svém příspěvku.

Do pátrání se zapojí psovodi z Prahy

Policisté se během pátku zaměřili na pátrání na březích, procházeli restaurace a chaty v okolí Sázavy a ukazovali lidem fotografie chlapců. Do akce se zapojila i středočeská zásahovka, její potápěči pátrali stovky metrů daleko po proudu od místa, kde byli podle svědků mladíci naposledy. Začali pod jezem a pokračovali směrem do Českého Šternberka. Ani členové elitní jednotky ale zatím nebyli úspěšní.

V sobotu by měli v pátrání pokračovat. „Od dnešních 10 hodin budeme opět pátrat po dvou pohřešovaných chlapcích v řece Sázavě a celém okolí. Na pomoc při pátrání jsme požádali potápěče a psovody z hl. m Prahy,“ uvedli na svém Twitteru policisté.

Po chlapcích pátral i vrtulník s termovizí

Chlapci se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Veškeré informace o pohřešovaných policie přijme na lince 158. Jeden z mladíků je vysoký 170 až 175 centimetrů, má světlé vlnité vlasy a modré oči. Druhý měří 165 až 170 centimetrů, má hnědé rovné vlasy a šedé oči.

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama