Matka jednoho z pohřešovaných mladíků: Pořád čekám, že se Samko objeví doma

Už třetí den pokračuje pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se ztratili ve středu odpoledne u Soběšína na Kutnohorsku. Kamarádi si měli jít zaplavat do Sázavy, do letního tábora se ale už nevrátili. Matka jednoho z nich na sociální síti uvedla, že jim policie řekla, ať se připraví na to nejhorší.

Matka jednoho z chlapců v pátek v noci na svém profilu na sociální síti uvedla, že oba chlapci zemřeli. Svůj příspěvek později vymazala. „Ke včerejšímu příspěvku, který jsem napsala. Chci napsat, že mi policie řekla, že mam myslet na to nejhorší. Napsala jsem tam ten odkaz, ale jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná,“ uvedla žena.

„Kluci šli do vody, když tam byl silný průtok vody a těla se nenašla. Omlouvám se, myslím, že většina lidí mě zná. Psychicky to nezvládám. Pořád si říkám, že Samko příjde a řekne: mamčo, jsem doma. Byla bych nejšťastnější mamka pod sluncem, kdybych Samka mohla obejmout,“ doplnila ve svém příspěvku.

Do pátrání se zapojí psovodi z Prahy

Policisté se během pátku zaměřili na pátrání na březích, procházeli restaurace a chaty v okolí Sázavy a ukazovali lidem fotografie chlapců. Do akce se zapojila i středočeská zásahovka, její potápěči pátrali stovky metrů daleko po proudu od místa, kde byli podle svědků mladíci naposledy. Začali pod jezem a pokračovali směrem do Českého Šternberka. Ani členové elitní jednotky ale zatím nebyli úspěšní.

V sobotu by měli v pátrání pokračovat. „Od dnešních 10 hodin budeme opět pátrat po dvou pohřešovaných chlapcích v řece Sázavě a celém okolí. Na pomoc při pátrání jsme požádali potápěče a psovody z hl. m Prahy,“ uvedli na svém Twitteru policisté.

Po chlapcích pátral i vrtulník s termovizí

Chlapci se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Veškeré informace o pohřešovaných policie přijme na lince 158. Jeden z mladíků je vysoký 170 až 175 centimetrů, má světlé vlnité vlasy a modré oči. Druhý měří 165 až 170 centimetrů, má hnědé rovné vlasy a šedé oči.

Tagy: