reklama
CNN Prima News medici

medici

Výpis příspěvků ke štítku „medici“

Není to fér, stěžují si medici z vyšších odborných škol. U absolutorií budou bez úlev

Studenti zdravotnických vyšších odborných škol si stěžují, že na rozdíl od maturantů nedostanou žádné úlevy při absolutoriu, kterým studium uzavírají. Stejně jako středoškoláci ze zdravotnických oborů odpracovali stovky hodin v nemocnicích, stejně tak mají povinnou ústní zkoušku z cizího jazyka. Na rozdíl od nich si ale nemohou vybrat, zda ji složí, nebo ne.

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol

Aktualizováno

Vláda na pátečním zasedání schválila pracovní povinnost části studentů v nemocnicích. Týká se třetích a čtvrtých ročníků středních zdravotnických škol, některých mediků i studentů nelékařských oborů. Informaci potvrdil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twitteru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dříve řekl, že pracovní povinnost se nebude týkat mediků prvních a šestých ročníků. Studenti, kteří nastoupí do nemocnic, budou mít nárok na přednostní očkování proti COVID-19

Úleva pro mediky a jejich rodiny. Poslanci rozhodli o zachování finančních dávek

Ošetřovné se zřejmě nebude dočasně započítávat do příjmu při posuzování nároku na dávky, aby o ně lidé nepřišli. Jde zejména o přídavky na děti a o příspěvky na bydlení. Vládní novelu, která to předpokládá, dnes schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze. Piráti neprosadili pozměňovací návrhy, které podle nich měly finančně motivovat lidi k tomu, aby se v souvislosti s covidem-19 nevyhýbali karanténě nebo izolaci.

Vláda odpustí daň z příjmu medikům, kteří pomáhají bojovat s pandemií

Ministerstvo financí plošně odpustí povinnost platit daň z příjmu všem studentům, kterým byla při nouzovém stavu uložena pracovní povinnost v zařízeních sociálních a zdravotních služeb. V pondělí to schválila vláda, informovala na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) sdělila, že studenti nebudou platit ani odvody na sociální a zdravotní pojištění. Podrobnosti sdělí na tiskové konferenci po jednání vlády.

Studentům skončí ve středu pracovní povinnost. Trvala přes dva měsíce

Studenti, pro které dosud platila pracovní povinnost ve zdravotních a sociálních zařízeních, se budou moci od středy naplno vrátit ke svému studiu. Vláda v pondělí schválila zrušení pracovní povinnosti i pro zbývající vysokoškoláky a středoškoláky, jimž v říjnu nařídila pomáhat s druhou vlnou epidemie covidu. Informaci uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Medici se vrátí do škol. Jejich pracovní povinnost skončí ve čtvrtek

Medikům skončí pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních, kterou jim v polovině října uložila vláda kvůli druhé vlně koronaviru. Oznámil to po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr školství Robert Plaga na Twitteru uvedl, že pracovní povinnost studentů lékařských fakult v oboru všeobecného lékařství skončí ve čtvrtek. V nemocnicích tak zůstanou pomáhat dobrovolníci.

Medik: Demonstranty bych vzal na ARO, ať vidí, jak lidé s covidem umírají. Zasáhlo mě to

Ochranný skafandr, návleky, troje rukavice, respirátor a ochranný štít se v těchto dnech staly běžnou součástí výbavy studenta čtvrtého ročníku olomoucké lékařské fakulty Václava Gaji. Stejně jako on i například jeho spolužák z vyššího ročníku Ladislav Smítal vyměnil náhle na několik týdnů učebny fakulty a běžný studentský život za náročné 12hodinové směny v nemocnicích. O pacienty s covidem se starají oba v roli sanitářů. Byl jsem připraven na mnohé, ale realita mě zasáhla, prohlásil Gaja.

reklama