CNN Prima News medici

medici

Výpis příspěvků ke štítku „medici“

To už můžeme zapojit mediky. Lékaři z Ukrajiny nám nepomohou, říká odborář Engel

14. dubna 2022 01:26

Zdravotní sestry a lékaři, kteří uprchli před válkou z Ukrajiny, budou mít možnost v Česku pracovat i bez uznání vzdělání ze zahraničí. Ve středu to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Běženci ale podle něj budou muset pracovat pod odborným dozorem a maximálně po dobu tří měsíců. Návrh ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Viroložka Zelená: Lockdownek nedokáže zastavit epidemii. Nouzový stav je jen politika

22. listopadu 2021 19:37

Viroložka Hana Zelená ve vysílání CNN Prima NEWS řekla, že i když je diskutované vyhlášení nouzového stavu čistě politické rozhodnutí, sama by pro jeho zavedení nebyla. Případný lockdown prý už ničemu nepomůže. Vláda by na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla o vyhlášení nouzového stavu jednat, Ústřední krizový štáb ale k takovému kroku zatím důvod nevidí.

Není to fér, stěžují si medici z vyšších odborných škol. U absolutorií budou bez úlev

13. března 2021 11:20

Studenti zdravotnických vyšších odborných škol si stěžují, že na rozdíl od maturantů nedostanou žádné úlevy při absolutoriu, kterým studium uzavírají. Stejně jako středoškoláci ze zdravotnických oborů odpracovali stovky hodin v nemocnicích, stejně tak mají povinnou ústní zkoušku z cizího jazyka. Na rozdíl od nich si ale nemohou vybrat, zda ji složí, nebo ne.

Univerzity jsou proti povolání studentů do nemocnic. Bojí se o jejich zdraví

5. března 2021 20:22

České univerzity se staví proti vládnímu nařízení povolat studenty do nemocnic. Například Masarykova univerzita v Brně jej hodnotí jako nesystémové řešení, které může ohrozit zdraví nejen povolaných studentů, ale rovněž celé akademické obce. Děkani lékařských fakult dodávají, že povolání studentů negativně ovlivní kvalitu jejich studia.

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol

5. března 2021 15:12
Aktualizováno

Vláda na pátečním zasedání schválila pracovní povinnost části studentů v nemocnicích. Týká se třetích a čtvrtých ročníků středních zdravotnických škol, některých mediků i studentů nelékařských oborů. Informaci potvrdil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twitteru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dříve řekl, že pracovní povinnost se nebude týkat mediků prvních a šestých ročníků. Studenti, kteří nastoupí do nemocnic, budou mít nárok na přednostní očkování proti COVID-19

Úleva pro mediky a jejich rodiny. Poslanci rozhodli o zachování finančních dávek

22. ledna 2021 12:29

Ošetřovné se zřejmě nebude dočasně započítávat do příjmu při posuzování nároku na dávky, aby o ně lidé nepřišli. Jde zejména o přídavky na děti a o příspěvky na bydlení. Vládní novelu, která to předpokládá, dnes schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze. Piráti neprosadili pozměňovací návrhy, které podle nich měly finančně motivovat lidi k tomu, aby se v souvislosti s covidem-19 nevyhýbali karanténě nebo izolaci.

Vláda odpustí daň z příjmu medikům, kteří pomáhají bojovat s pandemií

11. ledna 2021 16:03

Ministerstvo financí plošně odpustí povinnost platit daň z příjmu všem studentům, kterým byla při nouzovém stavu uložena pracovní povinnost v zařízeních sociálních a zdravotních služeb. V pondělí to schválila vláda, informovala na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) sdělila, že studenti nebudou platit ani odvody na sociální a zdravotní pojištění. Podrobnosti sdělí na tiskové konferenci po jednání vlády.

Studentům skončí ve středu pracovní povinnost. Trvala přes dva měsíce

14. prosince 2020 17:16

Studenti, pro které dosud platila pracovní povinnost ve zdravotních a sociálních zařízeních, se budou moci od středy naplno vrátit ke svému studiu. Vláda v pondělí schválila zrušení pracovní povinnosti i pro zbývající vysokoškoláky a středoškoláky, jimž v říjnu nařídila pomáhat s druhou vlnou epidemie covidu. Informaci uvedla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Hamáček: Budeme přepínat mezi 3. a 4. stupněm. Leden by mohl být horší než listopad

11. prosince 2020 12:28

Hrozí, že nyní budeme nějakou dobu přepínat mezi třetím a čtvrtým stupněm systému PES. Řekl to vicepremiér Jan Hamáček na tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu. Pokud by vláda nyní nezpřísnila opatření, situace by v lednu mohla být ještě horší než v říjnu a listopadu. Podle Hamáčka to vyplývá z matematických modelů.

Medici se vrátí do škol. Jejich pracovní povinnost skončí ve čtvrtek

7. prosince 2020 21:31

Medikům skončí pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních, kterou jim v polovině října uložila vláda kvůli druhé vlně koronaviru. Oznámil to po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr školství Robert Plaga na Twitteru uvedl, že pracovní povinnost studentů lékařských fakult v oboru všeobecného lékařství skončí ve čtvrtek. V nemocnicích tak zůstanou pomáhat dobrovolníci.