CNN Prima News Mezinárodní organizace pro migraci

Mezinárodní organizace pro migraci

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní organizace pro migraci“

Španělé zachránili asi stovku migrantů v člunech, u Lanzarote plavbu přežila jen půlka

2. září 2021 08:09

Španělská pobřežní stráž zachránila ve středu u Kanárských ostrovů asi stovku migrantů ze tří lodí, které mířily ze západní Afriky do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Počet afrických utečenců, kteří se letos pokoušejí dostat na starý kontinent přes Kanárské ostrovy, se oproti loňskému roku více než zdvojnásobil. Stoupá i počet lidí, kteří náročnou plavbu zaplatí životem.

Loď plná zachráněných migrantů zakotvila na Sicílii. Další čeká na povolení

18. srpna 2021 07:50

Loď italské neziskové organizace ResQ se 166 zachráněnými migranty dostala povolení zakotvit a dorazila do přístavu Augusta na Sicílii. Na twitteru o tom informoval mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Další loď Geo Barents humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF), která na palubě veze 322 migrantů, zatím na přidělení bezpečného přístavu čeká, uvedla agentura DPA.

Na Sicílii zakotvila loď s 570 migranty. Do Itálie jich oproti loňsku připlulo třikrát víc

9. července 2021 15:04

Loď Ocean Viking s 570 migranty na palubě přistála v pátek dopoledne na Sicílii. Po několika dnech čekání na moři jí italské úřady určily přístav, oznámila v noci na dnešek francouzská nevládní organizace Sos Méditerranée, která plavidlo provozuje. Podle představitelů organizace se situace na palubě v posledních dnech rychle zhoršovala.

Nechali je tři dny bez jídla a pití na Sahaře. 80 migrantů podvedli převaděči

8. září 2020 20:16

Asi 80 afrických migrantů se podařilo zachránit ze Sahary poté, co je převaděči v poušti okradli a nechali na pospas osudu. Pašeráci předtím dostali zaplaceno za zprostředkování cesty do Libye. V úterý o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM), která získala podrobnosti o události přímo od zachráněných lidí.

Přes 200 migrantů uvízlo ve Středozemním moři. Itálie i Malta lodě přijmout odmítají

30. června 2020 11:14

Záchranná loď Ocean Viking, která minulý týden ve Středozemním moři vzala na palubu 118 migrantů v nouzi, stále nedostala povolení zakotvit v žádném z italských ani maltských přístavů. Informovala o tom mezinárodní nevládní organizace SOS Méditerranée, jež plavidlo provozuje. Dalších 43 lidí v pondělí zachránila loď Mare Jonio, která už tou dobou měla na palubě dalších 70 migrantů a která má nyní rovněž problém zakotvit.