
Český senior patřil mezi největší distributory dětského porna na světě. Soud mu snížil trest
Telemedicína už dávno není jen sci-fi. Lékaři dnes mohou sledovat srdeční aktivitu, krevní tlak, hladinu cukru v krvi i kvalitu spánku na dálku. Díky moderním technologiím mají pacienti lepší přístup k péči a lékaři mohou rychleji reagovat na jejich zdravotní stav. Jak to celé funguje a pro koho je telemedicína největším přínosem, i o tom mluvil v pořadu Co na to vaše zdraví prof. Miloš Táborský, přednosta interní kliniky kardiologické ve FN Olomouc.
Denně ujít deset tisíc kroků, vynechat kávu a vypít skleničku vína, radí zažitá doporučení, jak se vyhnout srdečním problémům. Dnes už tak úplně neplatí. Jak se tedy opravdu vyhnout kardiovaskulárním onemocněním? Kardiolog Miloš Táborský to prozradil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.
Obezita, kouření, cukrovka, nedostatek pohybu i vyšší věk dožití jsou příčinami častého výskytu kardiovaskulárních onemocnění v Česku. V evropském srovnání si naše země stojí špatně i v četnosti úmrtí na nemoci srdce. Kardiologové proto připomínají lidem, aby mysleli na zdravý životní styl a nepodceňovali ani preventivní vyšetření nejdůležitějšího lidského svalu.
Pandemie nového koronaviru změnila náhled na současnou i budoucí klinickou medicínu. Do značné míry urychlila digitalizaci celé naší společnosti včetně medicíny v běžné klinické praxi, řekl profesor Miloš Táborský v pořadu Nový den.