CNN Prima News ministryně práce a sociálních věcí

ministryně práce a sociálních věcí

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně práce a sociálních věcí“

Klaus nežije v realitě, osvobodil tuneláře. Říkal, že jsem velmi dobrá, tvrdí Maláčová

5. října 2021 17:59

Bývalý prezident republiky Václav Klaus nežije v realitě, svou amnestií dal svobodu tunelářům a nedostál slibu zvýšit životní standard. Těmito slovy kritizovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) někdejší hlavu státu v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodala zároveň, že ji exprezident také vychválil – v roli ministryně je prý velmi aktivní a dělá dobrou práci. Klaus přitom na CNN Prima NEWS naopak nešetřil kritikou právě na konto Maláčové.

Ministryně Maláčová v roli kontrolorky podráždila poslance ANO. Podal na ni stížnost

10. září 2021 08:36

Kontrolní akce Férová práce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) podráždila poslance vládního hnutí ANO a 37. nejbohatšího Čecha Pavla Juříčka. Ten na ni podal stížnost kvůli tomu, jakým způsobem proběhla kontrola v jeho firmě Brano, v níž podle inspekce úřad narazil na několik pochybení, informuje deník Právo. Maláčová se proti stížnosti ohradila, podle ní vše proběhlo v pořádku a Juříčkova firma nereagovala na výzvu k námitkám.

Od lidí mám tisíce podnětů na kontroly firem. Budu pokračovat, říká Maláčová po kritice

22. července 2021 22:48

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve firmách. Podle ní její přítomnost při inspekčních akcích zvyšuje zájem o téma pracovních podmínek. Řekla to ve čtvrtek novinářům. Uvedla, že její poradce Matěj Stropnický má pracovní agendu na starosti a přesvědčuje se o situaci v praxi. Kritiku přítomnosti ministryně při kontrole ve čtvrtek předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček označil za hysterii, podle něj se Maláčová zastává zaměstnanců.

Sledujte ZÁZNAM: Maláčová se sešla se Zemanem. Řešili zvýšení důchodů i jesle

5. května 2021 16:11

Prezident Miloš Zeman se ve středu odpoledne na Hradě sejde s ministryní práce Janou Maláčovou (ČSSD). Debatovat by mohli o vývoji nezaměstnanosti, projednávaných zákonech o kurzarbeitu či jeslích, situaci v hutním podniku Liberty Ostrava nebo o plánech na zvýšení penzí. Tiskovou konferenci Maláčové sledujte živě v tomto článku od 16:30.