CNN Prima News Miroslav Zámečník

Miroslav Zámečník

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Zámečník“

Zemětřesení v čele Českých drah. Bednárik rezignoval, skončili i dva místopředsedové

15. února 2022 11:08
Aktualizováno

Dosavadní šéf Českých drah Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při úterním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus. V představenstvu v úterý skončili také jeho místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, novou členkou vedení se stala šéfka DVI, dcery ČD, Blanka Havelková. Dozorčí rada zvolila svým předsedou ekonoma Miroslava Zámečníka.

Expert: Snížit DPH u energií je nejhorší řešení. To vám řekne každý ekonom s diplomem

25. října 2021 20:01

Plán vlády na dočasné snížení DPH u energií až na nulu je podle ekonoma Miroslava Zámečníka to nejhorší, co se může z hlediska rozpočtu udělat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS mluvil podobně také poslanec Pirátů Martin Jiránek. Naopak poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher zdůrazňoval, že jde o nejrychlejší způsob, jak lidem ve finanční tísni pomoci.

Z Afriky na Sibiř za pár minut pěšky! To návštěvníkům nabízí přírodní rezervace Milovice

13. října 2021 10:00

Naprosto odlišná přírodní prostředí, která připomínají krajiny vzdálených kontinentů, mohou vidět návštěvníci rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Část bližší Benátkám nad Jizerou připomíná africké údolí porostlé roztroušenými křovinami, plochy blíž obci Lipník tvoří rovina s březovými hájky jako přenesená ze Sibiře.

Důchody jsou jako kočkopes. Stát se v krizi vůbec neosvědčil, mají jasno ekonomové

29. září 2021 19:44

Stát se v krizi vůbec neosvědčil. Ukázalo se, že je nepružný a agendy se často dublují. Tři sta korun pro důchodce je pak nesystémový krok, který je volebním dárečkem. Vyrábí se tím ze systému důchodů kočkopes. Shodli se na tom v pořadu Interview na CNN Prima NEWS ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová a ekonom Miroslav Zámečník.

Epidemie si vybere krutou daň. Českou ekonomiku čeká prudký propad, věští ekonomové

29. října 2020 11:00

Tuzemské hospodářství se v posledních třech měsících letošního roku propadne hlouběji než na jaře. Návrat na předkrizovou úroveň se odsouvá až na rok 2023. Kupní síla mezd se sníží a nezaměstnanost začne růst. Vláda bude v příštím roce hospodařit s podobně hlubokým rozpočtovým schodkem jako letos. Vyplývá to z aktualizované makroekonomické prognózy České bankovní asociace.