CNN Prima News Mladá fronta

Mladá fronta

Výpis příspěvků ke štítku „Mladá fronta“

Česká pošta pokračuje ve škrtech. Zruší téměř 2300 pracovních míst, část je nyní neobsazená

Česká pošta zruší od 1. července maximálně 2 269 pracovních pozic. Některé z nich jsou nyní neobsazené, nejde tak o přesný počet propuštěných zaměstnanců. Uvedl to mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Konkrétní pracovníky, kterých se bude chystané propouštění týkat, zatím podnik neurčil. Propouštění souvisí s připravovaným rušením asi 300 poboček pošty z celkového počtu 3 200. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že Česká pošta pomůže propouštěným s hledáním práce.

Vláda je zajatcem svých slibů, tvrdí komentátoři. Popsali tanečky kolem důchodů i výchovného

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se točí v kruhu, je zajata do svých slibů a nepůsobí důvěryhodně, shodli se ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor webu Echo 24 Dalibor Balšínek a komentátor Mladé fronty Dnes Miroslav Korecký. Reagovali na avizované škrty, ke kterým koalice přistupuje kvůli nízkým příjmům do státního rozpočtu. Přitom takto závažné situaci prý mohla zabránit.

Nižší účty za teplo? Cestou je soběstačnost a bateriová úložiště, radí expert

Česká republika patří k nejohroženějším zemím v Evropě, co se týče nedostatku plynu. Pro Mladou frontu to uvedl šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský. V budoucnu prý mohou být chybějící dodávky plynu v příštích dvou nebo třech letech problémem také na Slovensku nebo v Rakousku. Navzdory faktu, že vlády napříč Evropskou unií se snaží do zmírnění dopadů zdražování energií investovat miliardy eur, domácnosti za energie v současné době platí rekordní sumy. Maloobchodní cena za kilowatt hodinu je oproti loňskému roku dvakrát tak vysoká. Aktuálně dosahuje čtyř korun a čtyřiceti haléřů. Jak se nárůst cen energií podepíše na našich účtech za teplo?

Praha podobala se Sahaře, líčil tisk už v roce 1892 aneb Z dějin českých veder

Ohlašované víkendové tropy přinesly červnový teplotní rekord – v Řeži u Prahy bylo rovných 39 °C. Úplně nejvyšší hodnotu však teploměr naměřil už 20. srpna 2012 v Dobřichovicích, kde dosáhla na 40,4 °C. Tropická vedra patřila k českému počasí už v 19. století, jak to dosvědčují Národní listy z 18. srpna 1892: „Pravé africké vedro rozhostilo se včera nad Prahou a okolím.“

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Byl u startu Apolla 11, psal o kosmonautice i špionáži. Zemřel publicista Karel Pacner

Ve středu ve věku 85 let zemřel známý publicista Karel Pacner. Napsal desítky knih o vesmíru, kosmonautice, vědě, ale i o nejnovějších dějinách a špionáži. V roce 1969 na mysu Canaveral na Floridě sledoval vypuštění prvních Američanů na Měsíc či o 20 let později navštívil kosmodrom Bajkonur. Zprávu o jeho smrti potvrdil webu Aktuálně.cz zdroj blízký rodině.

Moderátorka Fialová oslavila padesátiny. V přímém přenosu jí popřál i Voříšek

Oblíbená česká moderátorka Markéta Fialová oslavila 5. února v pořadu Nový den své 50. narozeniny. Mezi prvními jí přišel poblahopřát moderátor Libor Bouček. Fialovou označil za jednu z nejvýznamnějších mediálních osobností a popřál jí, aby dnešní den byl pro ni tím nekrásnějším. Dojatá moderátorka se na konci pořadu rozplakala. Jenže ani to nebylo vše, co ji v den narozenin čekalo.