CNN Prima News Mladá fronta

Mladá fronta

Výpis příspěvků ke štítku „Mladá fronta“

Nižší účty za teplo? Cestou je soběstačnost a bateriová úložiště, radí expert

11. listopadu 2022 06:34

Česká republika patří k nejohroženějším zemím v Evropě, co se týče nedostatku plynu. Pro Mladou frontu to uvedl šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský. V budoucnu prý mohou být chybějící dodávky plynu v příštích dvou nebo třech letech problémem také na Slovensku nebo v Rakousku. Navzdory faktu, že vlády napříč Evropskou unií se snaží do zmírnění dopadů zdražování energií investovat miliardy eur, domácnosti za energie v současné době platí rekordní sumy. Maloobchodní cena za kilowatt hodinu je oproti loňskému roku dvakrát tak vysoká. Aktuálně dosahuje čtyř korun a čtyřiceti haléřů. Jak se nárůst cen energií podepíše na našich účtech za teplo?

Praha podobala se Sahaře, líčil tisk už v roce 1892 aneb Z dějin českých veder

19. června 2022 20:02

Ohlašované víkendové tropy přinesly červnový teplotní rekord – v Řeži u Prahy bylo rovných 39 °C. Úplně nejvyšší hodnotu však teploměr naměřil už 20. srpna 2012 v Dobřichovicích, kde dosáhla na 40,4 °C. Tropická vedra patřila k českému počasí už v 19. století, jak to dosvědčují Národní listy z 18. srpna 1892: „Pravé africké vedro rozhostilo se včera nad Prahou a okolím.“

Zabarikádoval se v pendolinu, pak se bodl do hrudníku. Senior je ve vážném stavu

3. února 2022 11:18

Ve středu v podvečer se 72letý muž zabarikádoval ve vlaku pendolino, to neočekávaně zastavilo na trase Praha-Ostrava v Zábřehu na Moravě. Muž vyhrožoval sebevraždou, nakonec se bodl do hrudníku. Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher ve čtvrtek uvedl, že senior je stále ve vážném stavu a jeho prognóza je nejistá. Okolnosti případu policie stále vyšetřuje.

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

27. září 2021 07:28

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Byl u startu Apolla 11, psal o kosmonautice i špionáži. Zemřel publicista Karel Pacner

7. dubna 2021 08:50

Ve středu ve věku 85 let zemřel známý publicista Karel Pacner. Napsal desítky knih o vesmíru, kosmonautice, vědě, ale i o nejnovějších dějinách a špionáži. V roce 1969 na mysu Canaveral na Floridě sledoval vypuštění prvních Američanů na Měsíc či o 20 let později navštívil kosmodrom Bajkonur. Zprávu o jeho smrti potvrdil webu Aktuálně.cz zdroj blízký rodině.

Moderátorka Fialová oslavila padesátiny. V přímém přenosu jí popřál i Voříšek

5. února 2021 11:52

Oblíbená česká moderátorka Markéta Fialová oslavila 5. února v pořadu Nový den své 50. narozeniny. Mezi prvními jí přišel poblahopřát moderátor Libor Bouček. Fialovou označil za jednu z nejvýznamnějších mediálních osobností a popřál jí, aby dnešní den byl pro ni tím nekrásnějším. Dojatá moderátorka se na konci pořadu rozplakala. Jenže ani to nebylo vše, co ji v den narozenin čekalo.

Vrchní soud zrušil konkurz i aukci Mladé fronty. Důvodem je možná podjatost soudce

8. září 2020 16:27

Vrchní soud v Praze v pondělí zrušil prohlášení konkurzu na vydavatelství Mladá fronta, a tedy i následný prodej v aukci. Důvodem je možná podjatost soudce Zdeňka Strnada vůči Mladé frontě, případně i dalším účastníkům řízení. Vyplývá to z rozhodnutí soudu v Insolvenčním rejstříku. Jak Mladá fronta, tak i časopis Týden patřící jednomu z věřitelů, Jaromíru Soukupovi, totiž v minulosti uveřejnily kritické články o Strnadovi. Soudce Strnad je z rozhodování ve věci Mladé fronty vyloučený a o řešení úpadku vydavatelství bude znovu rozhodovat jiný soudce soudu první instance. Vedení vydavatelství nechtělo aktuální situaci komentovat.