CNN Prima News mobilizace

mobilizace

Výpis příspěvků ke štítku „mobilizace“

Rusko čeká populační katastrofa. Počet obyvatel rapidně klesá, zavinila to válka i emigrace

4. února 2023 07:58

Rusko má aktuálně celou řadu vážných problémů. Válku na Ukrajině se mu nedaří vyhrát, západní sankce doléhají na firmy i jednotlivce a tamní populace navíc vymírá. Počet obyvatel v zemi dlouhodobě klesá a žádná populační exploze se nečeká. Naopak. Demografický vývoj Rusku vůbec nepřeje, a to nejen kvůli dlouhodobým strastem v zemi, ale také kvůli mnoha padlým na Ukrajině či faktu, že Rusko kvůli konfliktu opustily statisíce lidí.

Šíření poplašné zprávy? Šéfce Trikolory Majerové hrozí trestní stíhání kvůli lžím o Pavlovi

26. ledna 2023 20:49

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na Facebooku tvrdila, že „po případném zvolení generála Petra Pavla prezidentem bude následovat mobilizace českých mužů na Ukrajinu“. Poslanec Petr Letocha (STAN) kvůli této lži podal na Majerovou trestní oznámení. Zda se politička dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy, hodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS právník a odborník na trestní právo Tomáš Sokol.

Rusové se obávají železné opony na hranicích, tvrdí Just. Prozradil termín možné mobilizace

25. ledna 2023 14:18

V Rusku se chystá novela zákona, která by měla zakazovat Rusům i cizincům přejet hranice bez předchozího povolení. Podle vyjádření jednoho z ruských poslanců by se omezení mělo týkat pouze nákladní dopravy, tvrdí spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just. Tato specifikace však v novele není uvedena. Rusové se proto obávají nové „železné opony“ na hranicích i případné blížící se další mobilizace.

Čech na Ukrajině: Boj s Rusy není hračka, jak se píše. „Mobíci“ jsou ale chodící deprese

20. ledna 2023 07:57

Mobilizovaní ruští vojáci jsou chodící deprese. Ti, které se nám podařilo zajmout, se bojí vrátit domů do Ruska a pár z nich uvažovalo i o sebevraždě, vylíčil exkluzivně redakci CNN Prima NEWS český bojovník na Ukrajině. Ačkoliv podle něj nemají ruští „mobíci“ příliš velkou vůli bojovat, stále umí být nebezpeční. „I nezkušený voják umí stisknout spoušť. A my se musíme bránit, není čas řešit, zda šel do války dobrovolně, nebo nikoliv, když už na nás míří se zbraní,“ dodal Čech, který se nachází na bitevní frontě na severovýchodě Ukrajiny.

Další ruská ofenziva má dostat Ukrajince na lopatky. Putin má ještě mnoho mužů, tvrdí experti

18. ledna 2023 08:03

Rusko se snaží poučit ze svých chyb a během příštích šesti měsíců zahájí další velkou ofenzivu, od které si slibuje dostat bránící se Ukrajince na lopatky. Informuje o tom americký Institut pro studium války (ISW). Zdůvodňuje to sérií kroků, které Putinova armáda činí v posledních týdnech. Před možnou komplexní ofenzivní operací varoval na CNN Prima NEWS i bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý.

Jako dobytek ve vagonu, takhle nás posílají do války. Ruský voják zveřejnil otřesné video

10. ledna 2023 11:27

Špína, mráz a místo záchodu vyříznutá díra do podlahy. Přesně tak vypadal vagon, ve kterém měli ruští rekruti cestovat ze sibiřského Irkutsku do Luhanské oblasti. Video, které zachycuje tyto hrůzné podmínky, natočil a následně zveřejnil na sociálních sítích jeden z vojáků. Jeho pravost nelze v průběhu konfliktu nezávisle ověřit, sdílela ho ale i nezávislá běloruská televizní stanice.