CNN Prima News močový měchýř

močový měchýř

Výpis příspěvků ke štítku „močový měchýř“

„Baba Jaga“ se slzami v očích: Cloui má zlomená žebra, ale bude v pořádku. Fenku čeká léčba

Děkuji všem, kteří mi pomohli, mou fenku Cloui budu mít za chvíli doma, sdělil v emotivním videu zápasník MMA Václav „Baba Jaga“ Mikulášek. V záznamu, který zveřejnil na Instagramu, se jen těžko bránil slzám. Jeho mazlíček utrpěl několik zranění po srážce s autem. Psa Mikuláškovi v neděli k večeru v Praze kdosi odcizil. Před půlnocí se dozvěděl, že Cloui je zraněná u veterináře.

Vy musíte nosit plínky, popichoval Vondra Okamuru. Nemusím ani spát, opáčil šéf SPD

Svým rekordním, téměř 11hodinovým, projevem předseda SPD Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně ukázal jedině, že má společně s expremiérem Andrejem Babišem (ANO) „skvělý močový měchýř“. V Partii Terezie Tománkové to řekla kandidátka do Evropského parlamentu za hnutí STAN a bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Podobně projev glosoval i místopředseda ODS Alexandr Vondra slovy, že Okamura „musel mít plínky“. Šéf SPD se proti jejich slovům ostře ohradil.

D-manóza: zázrak na poli prevence proti infekcím a účinná péče o močové cesty

Infekce močových cest patří mezi nejrozšířenější zdravotní problémy, častěji se objevují u žen než u mužů. Tyto infekce nejenže mohou být akutní, ale také mají sklony k recidivě, tedy že se často vrací. Jiří Emmer, lékař a výkonný ředitel společnosti OnaPharm, diskutuje o tomto závažném tématu a také o preventivních opatřeních proti opakovaným zánětům močového měchýře.

Trápení jménem zánět močových cest: Nevyhýbá se ani mužům. Jak mu předcházet?

Dokáže výrazně znepříjemnit život každému, kdo jím trpí. Dotyčný se pak velmi často neobejde bez antibiotik a obyčejná malá potřeba se změní v nepříjemný zážitek. Kdo někdy zažil zánět močových cest, dobře poznal, o čem píšeme. Nevyhýbá se nikomu, ovšem ve větší míře trápí spíše ženy. Proč tomu tak je, co k nepříjemné bolesti vede a jak jí předejít? Sepsali jsme vám pár mouder i základních rad. Ty vás před infekcí, kterou mají na svědomí přemnožené bakterie, pomohou uchránit.

Inkontinence trápí nemalou část lidí. Moderní léčba je umí vrátit do běžného života

Potíže s inkontinencí jsou tématem, o kterém se lidé stydí mluvit a často své problémy skrývají. Inkontinence se netýká pouze úniku moči, ale také stolice. Lékaři dnes dokážou většině těchto pacientů pomoci. Díky moderní technologii se pak mohou vrátit zpět do běžného života, aniž by byli nuceni neustále hledat toaletu. Na tuto skutečnost poukazuje Světový týden inkontinence, který připadá na 20. až 26. června. K tématu inkontinence se pro CNN Prima NEWS vyjádřili dva odborníci.

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?

Za poslední dva týdny přibylo v Česku jediné podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak stoupla na 113. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásilo podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci dalších 143 lidí. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 304. Co patří mezi nejčastěji hlášené zdravotní komplikace?

D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí

Téma: Komerční sdělení

Druhou nejčastější lidskou infekcí jsou infekce močových cest. Trpí na ně častěji ženy než muži a kromě akutních infekcí se infekce i často vrací. „Běžné jsou proto, že je močový trakt pro bakterie relativně dostupný a jejich zdroj střevo se navíc nachází nedaleko,” vysvětluje lékař a jednatel společnosti Onapharm Jiří Emmer.