CNN Prima News mozková smrt

mozková smrt

Výpis příspěvků ke štítku „mozková smrt“

Srdce herečky Hecheové stále bije. Lékaři zkoumají stav jejích orgánů, chtěla je darovat

13. srpna 2022 15:41

Americká herečka Anne Hecheová zemřela na následky tragické autonehody, její srdce ale bije dál, uvedla její mluvčí Holly Bairdová v prohlášení pro americkou stanici NBC. Třiapadesátiletá filmová hvězda utrpěla mozkovou smrt, podle kalifornských zákonů je proto z právního hlediska považována za mrtvou. Lékaři Hecheovou nadále udržují na přístrojích, aby zjistili stav jejích orgánů. Herečka je totiž chtěla darovat potřebným.

Bolestná slova syna herečky Hecheové. Poděkoval přátelům a poslal matce vzkaz do nebe

13. srpna 2022 12:57

Rodina a blízcí přátelé truchlí nad ztrátou Anne Hecheové, která v pátek zemřela v důsledku vážné autonehody. Známá americká herečka po sobě zanechala dva syny, dvacetiletého Homera a třináctiletého Atlase. Právě starší chlapec se teď rozhodl promluvit. Mimo jiné také poděkoval matčiným fanouškům, kteří jeho rodině vyjádřili podporu.

Konec všech nadějí. Hollywoodská herečka Anne Hecheová zemřela, odpojili ji od přístrojů

12. srpna 2022 19:52

Americká herečka Anne Hecheová, která minulý týden narazila se svým autem do budovy, zemřela na následky svých zranění. Prodělala mozkovou smrt a neměla šanci na uzdravení, lékaři ji proto odpojili od přístrojů. Úmrtí herečky oznámila její přítelkyně Nancy Davisová, informaci poté potvrdila rodina Hecheové pro deník The Guardian.

Naděje zhasla, nemocnice může odpojit chlapce v kómatu. Je to poprava, říká zdrcená matka

1. srpna 2022 19:47

Britský Odvolací soud zamítl žádost o prodloužení léčby Archieho Battersbeea. Přístroje, které 12letého chlapce udržují při životě, tak mohou být během několika hodin odpojeny. Battersbee leží v londýnské nemocnici od 7. dubna, kdy byl svoji matkou nalezen v kómatu doma. Lékaři ale chlapce považují za prakticky mrtvého a v udržování ho při životě pomocí přístrojů nevidí smysl. Soudy jim daly ve sledovaném případě za pravdu. Rodina ale ostře nesouhlasí.

Zemře kvůli výzvě na TikToku. Soud povolil odpojení chlapce v kómatu, zdrcená rodina je proti

17. července 2022 05:42

Velká Británie řeší mimořádně citlivé téma. Teprve 12letého Archieho Bettersbeea drží při životě přístroje, které za něj dělají prakticky všechno. Soud nyní rozhodl, že nemocnice má právo školáka odpojit. S tím ale ostře nesouhlasí rodina, která stále věří, že se chlapec alespoň částečně zotaví, informuje web stanice BBC.