CNN Prima News mozková smrt

mozková smrt

Výpis příspěvků ke štítku „mozková smrt“

Na bolest břicha ber antikoncepci. 16letá dívka zemřela před Vánoci po fatální radě kamarádek

S nesnesitelnými menstruačními bolestmi se potýkala 16letá studentka, která se s potížemi svěřila kamarádkám. Ty jí poradily, aby si vzala hormonální antikoncepci s tím, že pilulky proti otěhotnění pomůžou její muka zmírnit. Po třech týdnech užívání však dívka zemřela na krevní sraženinu v mozku. „Jsou to jen žaludeční potíže,“ řekl rodině doktor jen dva dny předtím, než zemřela, informují zahraniční média.

Srdce herečky Hecheové stále bije. Lékaři zkoumají stav jejích orgánů, chtěla je darovat

Americká herečka Anne Hecheová zemřela na následky tragické autonehody, její srdce ale bije dál, uvedla její mluvčí Holly Bairdová v prohlášení pro americkou stanici NBC. Třiapadesátiletá filmová hvězda utrpěla mozkovou smrt, podle kalifornských zákonů je proto z právního hlediska považována za mrtvou. Lékaři Hecheovou nadále udržují na přístrojích, aby zjistili stav jejích orgánů. Herečka je totiž chtěla darovat potřebným.

Naděje zhasla, nemocnice může odpojit chlapce v kómatu. Je to poprava, říká zdrcená matka

Britský Odvolací soud zamítl žádost o prodloužení léčby Archieho Battersbeea. Přístroje, které 12letého chlapce udržují při životě, tak mohou být během několika hodin odpojeny. Battersbee leží v londýnské nemocnici od 7. dubna, kdy byl svoji matkou nalezen v kómatu doma. Lékaři ale chlapce považují za prakticky mrtvého a v udržování ho při životě pomocí přístrojů nevidí smysl. Soudy jim daly ve sledovaném případě za pravdu. Rodina ale ostře nesouhlasí.

Zemře kvůli výzvě na TikToku. Soud povolil odpojení chlapce v kómatu, zdrcená rodina je proti

Velká Británie řeší mimořádně citlivé téma. Teprve 12letého Archieho Bettersbeea drží při životě přístroje, které za něj dělají prakticky všechno. Soud nyní rozhodl, že nemocnice má právo školáka odpojit. S tím ale ostře nesouhlasí rodina, která stále věří, že se chlapec alespoň částečně zotaví, informuje web stanice BBC.