mrkev

Výpis příspěvků ke štítku „mrkev“

Štědrovečerní hostina z českých luk a hájů

Zatímco voňavé pomeranče budou jistě z dovozu, vše ostatní na váš slavnostní stůl můžete pořídit z lokálních surovin. Nechcete-li nakupovat v supermarketech a raději si pořídíte kvalitní produkty české výroby, vsadit můžete na prodej přímo od zemědělců nebo vyzkoušet automaty na ovoce a zeleninu. Např. na portálu www.najdizemedelce.cz si můžete vybrat produkty od více než 500 zemědělských podniků z celé České republiky.

Nenarozené děti se začnou mračit, když ucítí kapustu, tvrdí vědci. Našli i „zeleninu štěstí“

Pokud se vám při chuti kapusty zkřiví obličej, nejste sami. Vědci zjistili, že nenarozeným dětem se při kontaktu s chutí kapusty kadeřavé v děloze zkřiví obličej do plačtivého výrazu. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na studii, podle které je u dětí výraz podobný zamračení dvakrát pravděpodobnější, pokud ucítí kadeřávek, než když ochutnají mrkev.

Mít v jednom sáčku tři odrůdy sadby? Jde to

Nejen barevnými květinovými záhony může hýřit zahrada. I zeleninové druhy a především pak nové odrůdy totiž lákají pěkným vybarvením. Využilo se škály barev a v jednom sáčku je vždy několik odrůd lišících se barvou tak, že obsahují např. tři barvy hybridních paprik, tři barvy fazolí, tři barvy cuket atd. Celá kolekce, která obsahuje zatím deset druhů, nese výstižný název Paleta barev.

Toulky světem 2: Jak nám o Vánocích utekli koně

Moje dny na australském venkově byly naplněné těžkou prací od svítání až po západ slunce. Práce mě bavila, ale těšila jsem se, až mě konečně hostitelka Sue naučí jezdit na koni, pěkně bez sedla, po australsku. Před Vánoci ale přijel dětský tábor, nějakých patnáct dětí nejrůznějšího věku, a na zábavu už nezbyla ani minuta času. Dohoda se Sue zněla tak, že intenzivní pracovní nasazení ještě zintenzivníme, postaráme se o zvířectvo, zahradu, zeleninové záhony, a navíc ještě o děti, úklid a servírování jídla. Prostě o všechno, co je třeba k plynulému chodu týdenního jezdeckého tábora. Výměnou za to nám budou volné dny mezi svátky.