reklama

Nezdar se Švýcary očima Musila: Každý umí kritizovat. Teď je to na skupině lídrů

Brankář Šimon Hrubec a kapitán Jan Kovář se ohlížejí za střelou, která skončila v české bráně.
Zdroj: Profimedia

Start hokejového šampionátu v lotyšské Rize české reprezentaci hrubě nevyšel. V pátek nestačila na Rusy 3:4, v sobotu prohrála se Švýcary 2:5 – zůstává tak ve skupině A bez bodu. Takto špatný začátek šampionátu nezažil národní tým v samostatné historii České republiky. František Musil, někdejší obránce a mistr světa z roku 1985, přidal pohled experta pro CNN Prima NEWS. Kritiku však od bývalého hráče Jihlavy, Minnesoty, Calgary nebo Ottawy nečekejte. I po úvodních nezdarech zůstává pozitivní.

reklama

„Nedá se nic dělat. Nevěšel bych hlavu. Není to sice tak, jak jsme si představovali, ale úplně není teď vhodné říkat, co děláme špatně. To by byla naše povaha. Kluci, které má trenér Filip Pešán k dispozici, jsou dobří, jen si musí začít věřit. Narazili jsme na překážku, teď je to na skupině lídrů, aby potáhla mladší hráče, případně ty, kteří si s tím trochu víc lámou hlavu.

Hlavně ale zbytečně nefaulovat! (Češi hráli sedmkrát v oslabení, při početní nevýhodě dostali hned čtyři góly, pozn. red.) To nás proti Švýcarsku porazilo. Může to být tím, že se v prvním zápase stala chyba, trochu vám to naruší psychiku a najednou hrajete podrážděněji. Je pak těžké kontrolovat emoce, byť na takovéto úrovni byste to zvládat měli.

V žádném případě ale nic dalšího vyčítat nebudu. Víte co, já to dříve zažil sám. Forma před šampionátem – kdy jsme teď v rámci přípravy vyhráli devět zápasů v řadě – může být dvojsečná. Hráči pak mohou jít do mistrovství světa možná až trochu moc uvolnění. Ale to je zkrátka lidská přirozenost.

Šampionát je o jednom zápase, který může vše změnit. My se zmobilizujeme a dostaneme do čtvrtfinále. Dívám se na to tak, že prohra se Švýcary nás může posílit. Kluci jsou zkušení a ví, co se děje, jak zareagovat. Chce to den odpočinku, dobrého tréninku. A také si sednout, pokecat o něčem jiném než špatných myšlenkách. Systém je nastavený tak, že stále je velká šance. Musíme věřit. Hrana je hrozně tenká – každý umí kritizovat a říkat, jak by se to mělo dělat. Když člověk na ledě stál, ví, jaké to je.

K tématu

Všichni v týmu určitě mají jasno, kde je problém. A není to nic, co by se nedalo spravit. Nikdy jsem neměl problém s vyloučením, které následovalo třeba po vražení na hrazení – agresivní fauly. Vždy mi vadilo hákování a tak dále, zkrátka takové líné fauly. Celkem je divné, že přesilovku po agresivním vyloučení většinou ubráníte. Je to takové nepsané pravidlo.

A mí dva synové v sestavě na mistrovství světa? (Adam Musil a David Musil, pozn. red.) Není to pro mě nic zvláště stresujícího. Člověk se stresuje furt, protože přeje celému týmu. Ale samozřejmě je to hezčí, když tam oba dva kluci jsou. Je to příjemné. Každopádně znám velmi dobře a osobně mnoho dalších hráčů – vím, jaké jsou jejich povahy. Trochu si i dokážu představit, čím si teď prochází.

Mančaftu věřím. Stále si myslím, že máme dobrého gólmana Šimona Hrubce a v bráně to všechno začíná. Překážku, na kterou teď tým narazil, překročí a půjde dál.“

František Musil české reprezentaci i přes dvě úvodní porážky s Ruskem a Švýcarskem na světovém šampionátu věří.
František Musil české reprezentaci i přes dvě úvodní porážky s Ruskem a Švýcarskem na světovém šampionátu věří.
Zdroj: Profimedia

K tématu

Tagy: hokej mistrovství světa v hokeji Lotyšsko Riga sport česká hokejová reprezentace MS v hokeji 2021 Adam Musil David Musil švýcarská hokejová reprezentace František Musil
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Domácí

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Další články
reklama
reklama