CNN Prima News muslimové

muslimové

Výpis příspěvků ke štítku „muslimové“

GLOSA: Katar versus duhový Západ 3:0. Víra v jednu velkou fotbalovou rodinu je omyl

24. listopadu 2022 06:27

Říká se, že pro Brazilce je fotbal náboženstvím. A také se říká, že pro Argentince bohem byl a stále je Diego Maradona. Vyprávět toto obyvatelům Kataru je úkol náročný, protože ti už jedno náboženství a jednoho Boha mají. Není božstva kromě Boha a Muhammad je posel Boží, a nic na tom nezmění kopání do míče, živý Messi ani duhová páska kolem ruky.

Jak zahynula Íránka, která se postavila režimu? CNN mapuje poslední okamžiky vzdorné dívky

28. října 2022 07:32

Íránce Nice Šakaramiové bylo teprve 16 let, když vydechla naposledy. Mladá dívka zemřela koncem září v době ostrých protestů, které v zemi s bohatou historií a tvrdými náboženskými pravidly už delší dobu panují. Sama Šakaramiová byla jednou z prominentních postav demonstrací, a tudíž lze usoudit, že byla cílem vládních ozbrojenců. Její smrt podle úřadů neměla mít s protesty žádnou spojitost a panují kolem ní rozpory. Její rodina vládním zprávám o tom, jak Nika zemřela, nevěří. CNN zmapovala poslední okamžiky jejího života.

Kadyrova rozzuřil masakr jeho vojáků. Vedeme džihád proti ukrajinskému satanismu, prohlásil

27. října 2022 07:32

Čečenský autoritářský vladař Ramzan Kadyrov má zlost. Nejen, že se ruským silám na Ukrajině přestává dařit, ale tvrdou ránu dostali i jeho ozbrojenci. Desítky z nich nepřežily zásah jejich základny na jihu Ukrajiny a další utrpěly zranění. Kadyrov poté pronesl, že je třeba na oplátku „vymazat ukrajinská města z povrchu země“. Nyní tvrdí, že Rusko vede „džihád proti ukrajinskému satanismu“.

Orbán kritizuje EU: Sankcemi se střílí do nohy, brzy se rozpadne. Česko má podle něj problém

19. září 2022 21:12

Maďarský premiér Viktor Orbán si myslí, že se do roku 2030 Evropská unie rozpadne. Naopak věří, že budoucnost je v silnějším propojení států V4, tedy Maďarska, Česka, Slovenska a Polska. Prohlásil to během projevu při setkání své strany Fidesz, píše na webu Svobodná Evropa. Jednání politiků bylo sice neveřejné, stanice ale mluvila s několika účastníky.

Kadyrov vzal do války 14letého syna, tvrdí Čečenci. Mladík na videu pózuje s puškou

30. března 2022 09:20

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov údajně navštívil Mariupol, ve kterém se mimo jiné setkal s šéfem samozvané Doněcké lidové republiky Denisem Pušilinem. Jako doprovod s sebou Kadyrov vzal svého 14letého syna, který je na zveřejněných záběrech oblečen do vojenské uniformy a vyzbrojen útočnou puškou. Zda se „Putinův řezník“ skutečně nachází ve zničeném přístavním městě, nelze nezávisle ověřit.

Přežila znásilňování bojovníky ISIS, v Kanadě jí zrušili přednášku. Prý by urazila muslimy

1. prosince 2021 17:30

V Kanadě řeší další případ kontroverzní politické korektnosti. Torontská školní rada nepovolila účast studentů na přednášce Nadji Muradové, nositelky Nobelovy ceny za mír, kterou unesli a znásilňovali bojovníci Islámského státu (ISIS). Důvodem je její kniha, kde žena popisuje útrapy v zajetí islamistů. Podle rady ale publikace může muslimy urážet a rozvířit protiislámské nálady.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

30. listopadu 2021 17:08

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

V Kolíně nad Rýnem bude znít svolávání muslimů k modlitbě. Část místních se bouří

17. října 2021 09:19

Hlasité svolávání věřících. V německém Kolíně nad Rýnem bude pravidelně znít hlas muezzinů. Tamní radnice na znamení úcty a respektu k muslimským spoluobčanům svolila, aby je do mešity svolávali k hromadné modlitbě tak, jak je tomu v islámských zemích zvykem. Zatím se budou muezzinské zpěvy linout městem jednou týdně, a to před páteční polední modlitbou. Zatímco kolínská starostka je svým nápadem nadšená, mnohým obyvatelům se to nelíbí.

Pili alkohol, tak je surově bili rákoskami. Záběry trestaných studentů šokovaly Nigérii

12. října 2021 23:44

Sociálními sítěmi se začalo šířit znepokojivé video z Nigérie, na kterém mladí muži bijí rákoskami studentku muslimské školy. Měl to být trest za údajné pití alkoholu, které není v souladu s náboženskými předpisy. Pobouření nevyvolaly jen záběry násilí, ale také vyjádření rodičů, kteří trest schválili, informoval britský web BBC. Ředitel byl dle místních médií odvolán, o případ se zajímají státní orgány.

Diskriminace homosexuálů je výmysl Evropy. Muslimové je dřív vítali, tvrdí aktivisté

29. září 2021 19:20

Většinový islám globálně brojí proti homosexuálům, například Tálibán v Afghánistánu je mučí, kamenuje i znásilňuje. Někteří historici a aktivisté ale přišli s tím, že nechuť muslimů vůči gayům a lesbám nepramení z dávné historie. Dříve prý byli vyznavači islámu vůči homosexuálům tolerantní, jejich postoj měli změnit evropští kolonisté.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

24. září 2021 22:52

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.