reklama

Na ubytovně v Brně údajně ubodal kamaráda. Muži za to hrozí až 18 let za mřížemi

Soud se ve čtvrtek začal zabývat případem vraždy, k níž došlo na ubytovně v Brně. Jeden z nocležníků tam měl po opilecké hádce vytáhnout nůž na svého kamaráda. Napadený utrpěl smrtelná zranění, útočníkovi hrozí mnohaleté vězení.

reklama

Surový útok se odehrál na ubytovně v Brně-Židenicích letos v květnu. Podle obžaloby tam 51letý Marian G. ubodal svého známého nožem.

„Nejméně dvakrát ho bodl kuchyňským nožem o celkové délce 26 centimetrů s délkou čepele 15 centimetrů tak, že mu způsobil bodnořezné poranění dolní části pravého předloktí a bodnořezné poranění v dolní částí hrudníku, které proniklo až do srdce. V důsledku čehož poškozený zemřel,“ popsal incident státní zástupce Ivan Hrazdíra.

Záchranku zavolal útočník

Mrtvého muže následně v noci našla na chodbě jedna z obyvatelek ubytovny: „Měli spolu potyčku, nejdříve si to chtěl Marian vyříkat v klidu, ale bohužel mu přeskočilo a muže pobodal. Toho nejprve oživovala policejní hlídka, která na místo přijela jako první. Přijeli i záchranáři, ale napadený mezitím bohužel zemřel.“

Podle správcové ubytovny byli oba muži pod vlivem alkoholu, útočník pak ihned volal záchranou službu. „Pokoušeli se za použití všech dostupných prostředků i automatizovaného externího defibrilátoru zachránit oběť, což se ani jim, ani záchranářům, kteří dorazili za chvíli, bohužel nepodařilo,“ uvedl mluvčí policie Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

Obžalovanému muži za vraždu hrozí až 18 let za mřížemi.

K tématu

Tagy: vražda Brno Jihomoravský kraj krimi ubytovna obžalovaný kuchyňský nůž

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama