reklama

Na ubytovně v Brně údajně ubodal kamaráda. Muži za to hrozí až 18 let za mřížemi

Soud se ve čtvrtek začal zabývat případem vraždy, k níž došlo na ubytovně v Brně. Jeden z nocležníků tam měl po opilecké hádce vytáhnout nůž na svého kamaráda. Napadený utrpěl smrtelná zranění, útočníkovi hrozí mnohaleté vězení.

reklama

Surový útok se odehrál na ubytovně v Brně-Židenicích letos v květnu. Podle obžaloby tam 51letý Marian G. ubodal svého známého nožem.

„Nejméně dvakrát ho bodl kuchyňským nožem o celkové délce 26 centimetrů s délkou čepele 15 centimetrů tak, že mu způsobil bodnořezné poranění dolní části pravého předloktí a bodnořezné poranění v dolní částí hrudníku, které proniklo až do srdce. V důsledku čehož poškozený zemřel,“ popsal incident státní zástupce Ivan Hrazdíra.

Záchranku zavolal útočník

Mrtvého muže následně v noci našla na chodbě jedna z obyvatelek ubytovny: „Měli spolu potyčku, nejdříve si to chtěl Marian vyříkat v klidu, ale bohužel mu přeskočilo a muže pobodal. Toho nejprve oživovala policejní hlídka, která na místo přijela jako první. Přijeli i záchranáři, ale napadený mezitím bohužel zemřel.“

Podle správcové ubytovny byli oba muži pod vlivem alkoholu, útočník pak ihned volal záchranou službu. „Pokoušeli se za použití všech dostupných prostředků i automatizovaného externího defibrilátoru zachránit oběť, což se ani jim, ani záchranářům, kteří dorazili za chvíli, bohužel nepodařilo,“ uvedl mluvčí policie Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

Obžalovanému muži za vraždu hrozí až 18 let za mřížemi.

Tagy:
vražda Brno Jihomoravský kraj krimi ubytovna obžalovaný kuchyňský nůž

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Vzácné privilegium pro Meghan: Alžběta II. jí povolila něco, o čem se Kate ani nesnilo

Zapojit Meghan Markleovou do královské rodiny se pokoušela Alžběta II. ještě v době, kdy vévodkyně a princ Harry teprve oznámili své zasnoubení. Meghan se tehdy dostalo vzácného privilegia. Britská panovnice upustila ze svých zásad a pozvala Meghan, aby se připojila k rodině na vánoční svátky, i když s princem Harrym ještě nebyli svoji. Takovou výjimku nedostala ani vévodkyně Kate.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama

Domácí zpravodajství

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

reklama