CNN Prima News myslivci

myslivci

Výpis příspěvků ke štítku „myslivci“

Myslivec na Opavsku zastřelil psa, umíral majitelce před očima. Trest je mírný, zuří lidé

8. března 2023 17:02

Případ, kdy myslivec na Opavsku zastřelil border kolii přímo před očima majitelky, rezonuje mezi místními. Spolek, pod který muž spadá, se mu zatím rozhodl pozastavit povolenku k lovu do doby, než bude případ vyšetřen. Řadu lidí trest rozčílil, považují ho za příliš mírný. Příště si splete člověka s jelenem, obává se s mírnou mírou ironie jedna z uživatelek sociálních sítí. Fenka byla v okamžiku výstřelu na volno, ale od majitelky nebyla dál než deset metrů. Myslivec tvrdí, že měl políčeno na lišku.

Trvalo mi dlouho, než jsem to vydýchal, říká řidič, kterému pod kola skočil mohutný jelen

16. září 2022 21:42

Každá šestá nehoda v České republice je srážka se zvěří a meziročně jich přibývá. Jak náhlé a nečekané může být setkání s jelenem na silnici, ukázalo video z Českolipska, které obletělo český internet. Jelen skočil do vozovky a přeletěl jedno auto. Dopadl přímo před druhé vozidlo, ihned ale z vozovky zmizel. „Doma jsem to oslavil, dal jsem si panáka do každé nohy,“ řekl pro CNN Prima NEWS řidič, kterému se podařilo vyváznout bez nehody.

Zemědělce trápí přemnožená zvěř. Normované stavy jsou příliš nízké, varují myslivci

22. července 2021 19:16

Zemědělcům i lesníkům přibyla pořádná starost. Trápí je nájezdy přemnožené zvěře. Zatímco na polích už na divočáky nezabírá ani takzvaná pichlavá pšenice, v lesích srnky okusují mladé stromky. Lesníci se je snaží chránit nátěrem, kterému říkají repelent. Srnky přesto okusují mladé přírůstky a z celého stromku pak vzniká jakási bonsaj.