
Prodejům aut se daří nejvíce za posledních pět let. Zlato drží Škoda, nejvíce rostl Ford
Zima se blíží a s ní i občasné sněžení a sůl na silnici. A když se setká s kovem, může negativně ovlivnit lak vozidla, stav nosných částí i komponenty podvozku. Co proti tomu můžete udělat?
„Vyčůrat, umýt ruce a spát!“ Tuto větu nám už od útlého dětství vštěpují naši rodiče. Dvě z těchto činností zvládáme výborně, ale u povelu „umýt ruce“ většina Čechů dělá podle lékařů zásadní chyby. Na místa zaneřáděná bakteriemi přitom můžeme narazit na každém kroku. I tam, kde bychom to nečekali.
Mnozí řidiči si pokládají otázku, zda by měli v zimě mýt svá auta. Při mrazivých teplotách pod minus deset stupňů Celsia odborníci doporučují vozy nemýt. Jenže sůl a další posypové materiály mohou autu uškodit. Jako první byste měli vzít v potaz také stáří svého vozu.
U předškolních dětí není nutné, aby používaly dezinfekci. Při čištění rukou postačí důkladné půlminutové mytí tekutým mýdlem a teplou vodou a osušení jednorázovými papírovými ručníky. Takové doporučení k provozu mateřských škol či dětských skupin v souvislosti s COVID-19 dnes vydali pražští hygienici na webu. Dodali, že při použití dezinfekce u malých dětí se může citlivá dětská kůže poškodit či dostat například do očí.
Stříkat silnice vodou v dešti zni jako sušit poušť. Našeho diváka v pondělí ráno při pohledu z okna zarazilo, proč ulicí Hlavní na Praze 4 projíždí vůz Pražských služeb a proudem vody skrápí silnici. Nebylo by to až tak divné, pokud by krátce předtím nepršelo a ulice byla plná vody. Není to plýtvání? Zeptali jsme se za vás.