reklama

Na antigenní testy nemáme čas, musíme učit, shodují se pedagogové

Učitelé o antigenní testy na koronavirus v drtivé většině nemají zájem. Řada odběrových míst totiž funguje v době, kdy musejí vyučovat. Část z nich se také odmítá nechat testovat v případě, že oni sami ani nikdo z jejich okolí nemá příznaky. Přednostní testování učitelů začalo v pátek a pokračovat by mělo do 18. prosince.

reklama

„V naší škole se pro antigenní testy rozhodli jenom dva ze všech 55 pedagogických pracovníků školy,“ říká ředitelka ZŠ Eden Jana Churáčková, která ale připomíná, že zaměstnanci můžou do 18. prosince změnit názor.

K tématu

„Odběrová místa jsou kolikrát časově dost vzdálená. Testování je navíc v naprosté většině krajů plánováno na dopolední hodiny. Tedy v době, kdy učitelé učí. Je tak pro ně velmi obtížné se ze školy uvolnit,“ vysvětluje prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle něj bude zájem o testy ze stran školních pracovníků maximálně třetinový.

Celková čísla pedagogů registrovaných na antigenní testy zatím lze jen odhadovat. Učitelé dostanou u svých ředitelů potvrzení, že pracují na škole, a s ním potom půjdou na odběrové místo. Například v hlavním městě je takových stanic „pouze“ šest.

„Dalším velice častým argumentem je, že když nemáme žádné příznaky a ani v našem okolí nevíme o nikom, kdo by byl pozitivní, nevidíme důvod se testovat,“ objasňuje reakce učitelů ředitelka Churáčková.

K tématu

Tagy: testování školy učitelé koronavirus COVID-19 vyučování antigenní testy přednostní testování antigenní testování

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Sledujte ŽIVĚ vyjádření Babiše a Hamáčka: Proč vicepremiér neletí jednat o Sputniku?
Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami
Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Další články
reklama
reklama