reklama

Na antigenní testy nemáme čas, musíme učit, shodují se pedagogové

Učitelé o antigenní testy na koronavirus v drtivé většině nemají zájem. Řada odběrových míst totiž funguje v době, kdy musejí vyučovat. Část z nich se také odmítá nechat testovat v případě, že oni sami ani nikdo z jejich okolí nemá příznaky. Přednostní testování učitelů začalo v pátek a pokračovat by mělo do 18. prosince.

reklama

„V naší škole se pro antigenní testy rozhodli jenom dva ze všech 55 pedagogických pracovníků školy,“ říká ředitelka ZŠ Eden Jana Churáčková, která ale připomíná, že zaměstnanci můžou do 18. prosince změnit názor.

K tématu

„Odběrová místa jsou kolikrát časově dost vzdálená. Testování je navíc v naprosté většině krajů plánováno na dopolední hodiny. Tedy v době, kdy učitelé učí. Je tak pro ně velmi obtížné se ze školy uvolnit,“ vysvětluje prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle něj bude zájem o testy ze stran školních pracovníků maximálně třetinový.

Celková čísla pedagogů registrovaných na antigenní testy zatím lze jen odhadovat. Učitelé dostanou u svých ředitelů potvrzení, že pracují na škole, a s ním potom půjdou na odběrové místo. Například v hlavním městě je takových stanic „pouze“ šest.

„Dalším velice častým argumentem je, že když nemáme žádné příznaky a ani v našem okolí nevíme o nikom, kdo by byl pozitivní, nevidíme důvod se testovat,“ objasňuje reakce učitelů ředitelka Churáčková.

K tématu

Tagy: testování školy učitelé koronavirus COVID-19 vyučování antigenní testy přednostní testování antigenní testování

Další hlavní zprávy

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama