CNN Prima News učitelé

učitelé

Výpis příspěvků ke štítku „učitelé“

Spor o platy ve školství: Špatně připravený zákon, tvrdí Kettner. Plácáte, vmetl mu Gazdík

16. prosince 2022 22:26

Průměrný plat učitele by měl být zákonem stanoven od roku 2024 na nejméně 1,4násobku průměrné hrubé měsíční nominální mzdy za předminulý rok. Počítá s tím novela školského zákona, kterou Sněmovna v pátek v prvním kole schvalování podpořila. Opozice má však svoje výhrady. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS o tomto tématu diskutovali poslanci Petr Gazdík (STAN) a Zdeněk Kettner (SPD).

Rušení malých škol a propouštění nepedagogů? Vláda hledá úspory, instituce se bouří

14. listopadu 2022 10:48

Malých škol je moc a jsou drahé, alespoň podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). Jestli se některé budou rušit nebo slučovat, bude vláda teprve posuzovat. Stanjura chce také vypracovat analýzu, zda ve školství není příliš mnoho neučitelských pracovníků. Malé i velké školy to ale kritizují. Tvrdí, že už teď fungují na dřeň.

Učitel potrestal studentku za zapomenutý úbor. Fackou jí vykloubil čelist, kopal ji do hýždí

10. října 2022 06:00

K nepochopitelné míře násilného chování se uchýlil učitel jedné střední školy v západním Japonsku. Když si jedna z jeho studentek zapomněla cvičební úbor, potrestal ji ve vzteku tak silnou fackou, až jí vykloubil čelist. Podle svědků to nebylo zdaleka poprvé, co dívka čelila fyzickým útokům. Vedení školy se za chování svého pedagoga omluvilo a slíbilo, že celý případ řádně prošetří s disciplinární komisí.

Otevřené zpovědi ukrajinských dětí: Česky už umí pár vět, potíží jsou traumatické zážitky

27. června 2022 08:11

Češtině už téměř rozumí, dokážou v ní o sobě říci i pár vět. Problémy jim však nadále dělá slovosled. Řeč je o ukrajinských dětech, které spolu se svými rodiči utekly před válkou na Ukrajině a několik měsíců už navštěvují české školy. Ačkoliv si již mnohé z nich získaly kamarády i mezi Čechy, drží se spíš ve své komunitě. Uvedly to v anketě, kterou připravila redakce CNN Prima NEWS.

Po spolužácích hází židle i lavice, učitelům nadává. Plzeň řeší další případ šikany ve škole

10. června 2022 20:02

Další škola v Plzni se potýká s případem šikany. Žák třetí třídy s poruchou chování má po dětech házet židle, lavice a napadat spolužáky. Několik rodičů už přeřadilo své děti do jiných škol. Podobný případ řeší i jiná škola ve městě, kde dokonce rodiče podepsali petici za přeřazení problematického žáka do speciálního zařízení.

Selhali policisté při masakru dětí ve škole? Dlouho nedělali vůbec nic, zlobí se otec oběti

26. května 2022 11:23

Proč byl útočník v texaské škole zneškodněn až po dlouhých 90 minutách? Na tuto otázku důrazně žádá odpověď otec desetileté dívky, která v úterý během střelby zahynula. Vyšlo totiž najevo, že přihlížející naléhali na policisty, aby okamžitě vnikli do budovy a proti střelci zakročili. Strážci zákona však situaci vyhodnotili jinak.