reklama
CNN Prima News učitelé

učitelé

Výpis příspěvků ke štítku „učitelé“

Učitelům výrazně stouply platy. Česko však směřuje do problémů, varuje ekonom Münich

4. září 2021 14:13

Čeští vysokoškolsky vzdělaní učitelé se dočkali v posledních dvou letech výrazného zvýšení platů a dosáhli průměru relativních platů v zemích Evropské unie. Vyplývá to ze studie Daniela Münicha, výkonného ředitele akademického think-tanku IDEA při CERGE-EI a bývalého člena Národní ekonomické rady vlády, zveřejněné k začátku nového školního roku. Úplně dobře to ale podle něj není. „Rozdávat peníze daňových poplatníků, navíc za cenu obrovských deficitů veřejných rozpočtů, je oproti provádění systémových reforem hračka,“ říká.

REPORTÁŽ: Testy jsou otrava, raději očkování, hlásili studenti. Testovala se ale většina

1. září 2021 15:54

Testování ve škole je otravné, raději se nechám očkovat, znělo z řad studentů na Střední lesnické škole v Písku. Mezi třeťáky se ve středu otestovala většina třídy, z celé školy téměř 70 procent. Někteří proto, že u nich ještě neuběhlo 14 dní od druhé dávky vakcíny. Jiní přiznávají, že vakcíně nevěří, ale na ověřování faktů jsou prý líní.

Šéf středoškoláků: Začátek školního roku může být stresující, obzvlášť po pandemii

1. září 2021 10:41

Začátek roku by měl sloužit hlavně k tomu, aby si žáci znovu zvykli, že musí ráno vstávat či být ve škole do pozdnějších hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl předseda středoškolské unie Ondřej Nováček. „S návratem do škol se také ukázalo, že je třeba přestat tabuizovat téma duševního zdraví,“ podotkl v pořadu Nový den s tím, že se pandemie značně podepsala na psychice studentů.

Bylo to jako jít znovu do první třídy, říkají děti o neobvyklém začátku školního roku

1. září 2021 10:25

Je 1. září, dlouho očekávaný den. Dá se jen těžko rozpoznat, kdo se na začátek nového školního roku těšil víc. Zda děti, nebo jejich rodiče. Nakládám své tři ratolesti do auta a vezu do jejich školy v Teplicích. V naději, že v lavicích tentokrát vydrží celý rok a nebudeme je mít třeba hned po volbách zase na krku na on-line výuce.

Bití, klečení v koutě, kružítko ve stehně aneb Vzpomínky padesátníků na násilí učitelů

31. srpna 2021 05:51

Tělesné tresty školou povinných dětí byly v minulém režimu spíš pravidlem než výjimkou. Dokazují to výpovědi padesátníků a starších, které jsme oslovili před počátkem nového školního roku. „Naše učitelka tomu říkala točo papučo. Vzala do ruky cvičební obuv – takzvanou jarmilku –⁠ a provinilce tou gumovou botou začala mlátit,“ vzpomíná historik a učitel Vladimír Kovář na „výchovné“ metody v Základní škole v Chrjukinově ulici v Ostravě.

Učitelé by mohli dostat přidáno. „Třídním“ se mohou zvýšit příplatky až trojnásobně

12. července 2021 14:51

Učitelům a učitelkám by se od nového školního roku mohl zvýšit příplatek za třídnictví. Od září by mohli místo dosavadních 500 až 1 300 korun dostávat 1 500 až 2 000 korun měsíčně. Třídní postižených či znevýhodněných školáků nebo z jednotřídek by pak mohli mít místo nynějších 750 až 2 500 korun nově 2 000 až 3 000 korun.

Počítače pro všechny a mazání covidových rozdílů. Co dalšího slibují politici před volbami?

5. července 2021 09:47

Pro školství slibují politické strany před volbami do budoucna víc peněz, možné úpravy učiva a zkoušek nebo změny v inkluzi, tedy ve vzdělávání handicapovaných společně s ostatními. Některé zdůrazňují potřebu zlepšit dostupnost počítačů pro všechny žáky a řešit rozdíly ve vzdělávání, které se nyní prohloubily kvůli výuce na dálku v důsledku epidemie covidu.

reklama