reklama
CNN Prima News učitelé

učitelé

Výpis příspěvků ke štítku „učitelé“

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

17. ledna 2022 13:07

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

Chaos s opatřeními na školách. Pokyny z ministerstva dorazily pozdě, kritizuje šéf ředitelů

4. ledna 2022 00:35

Po Novém roce je ve školách rušno. Někteří ředitelé nemají v nových protikoronavirových opatřeních zcela jasno a například ohledně nošení roušek panuje zmatek. „Pokyny z ministerstva dorazily pozdě. A to až na přelomu roku a ještě v době, kdy byly vánoční prázdniny. Ředitelé měli málo času, aby je nějakým způsobem zpracovali a probrali se svými pedagogy,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Asociace ředitelů základních škol ČR Luboš Zajíc.

Na školách se bude testovat dvakrát týdně, bez ohledu na očkování, oznámila vláda

22. prosince 2021 15:45

V prvních 14 dnech nového roku se budou testovat žáci, studenti a zaměstnanci škol dvakrát týdně, a to všichni bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo prodělali nemoc covid v posledním půlroce. Testování se uskuteční vždy v pondělí a ve čtvrtek. O schválení návrhu ministerstva zdravotnictví vládou informoval po jednání kabinetu premiér Petr Fiala (ODS). Jde podle něj o jedno z opatření k omezení šíření koronaviru.

Některé školy čekají předčasné prázdniny. Kvůli covidu na Zlínsku chybí učitelé

15. prosince 2021 19:19

Většina žáků ve Zlínském kraji se konečně může začít vracet do školních lavic. Problém ale je, že je často nemá kdo učit. Pedagogů, kteří jsou aktuálně s covidem v izolaci, nebo hůř v nemocnici, je v kraji totiž pořád hodně. Některé základní školy se proto rozhodly vyhlásit předčasné vánoční prázdniny, jiné o tom uvažují.

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Severokorejský student propašoval do země kopii seriálu Squid Game. Bude za to popraven

27. listopadu 2021 19:06

Severokorejský student, který se vracel z Číny, propašoval do země jihokorejský seriál Squid Game na USB disku. Kopie následně prodával spolužákům. Jenže byl odhalen a následné drakonické tresty nepostihnou pouze jeho. Učitelé z tamní školy budou zřejmě posláni pracovat do uhelných dolů. A on sám má být popravčí četou zastřelen podobně, jako byly zabíjeny postavy v seriálu. Severní Korea striktně zakazuje jakékoliv materiály ze západu a z Jižní Koreje.

reklama