reklama
CNN Prima News učitelé

učitelé

Výpis příspěvků ke štítku „učitelé“

Počítače pro všechny a mazání covidových rozdílů. Co dalšího slibují politici před volbami?

Pro školství slibují politické strany před volbami do budoucna víc peněz, možné úpravy učiva a zkoušek nebo změny v inkluzi, tedy ve vzdělávání handicapovaných společně s ostatními. Některé zdůrazňují potřebu zlepšit dostupnost počítačů pro všechny žáky a řešit rozdíly ve vzdělávání, které se nyní prohloubily kvůli výuce na dálku v důsledku epidemie covidu.

Maturant si nesměl pro vysvědčení kvůli nevhodné obuvi. Učitel mu půjčil svoje boty

Stačilo málo a středoškolákovi z americké Louisiany by unikl dlouho očekávaný maturitní ceremoniál. Pracovníci školy ho na něj nechtěli pustit kvůli jeho špatné obuvi. Situaci nakonec zachránil jeden z učitelů, který studentovi věnoval své vlastní boty, byť o dvě čísla větší. Sám se pak objevil na předávání maturitního vysvědčení v ponožkách, informuje web CNN.

Protáhnout školní rok? Děti makají, jako by žádný covid nebyl, shodli se politici

Za měsíc a půl dětem končí školní rok, mnozí rodiče by si však přáli, aby se prodloužil i do letních měsíců. Politici však upozorňují na to, že děti neměly žádné kompenzace a učitelé jsou vyčerpaní. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se na tom shodli poslanec Patrik Nacher (za ANO) a místopředseda sněmovního výboru pro vědu a vzdělání Lukáš Bartoň (Piráti).

Oslovení chlapci a dívky je prý sexistické. Škola ho zakázala. Žáci za něj kárají učitele

Ředitelka školy v anglickém Birminghamu zakázala učitelům používat fráze jako „vzmuž se“, „buď chlap“ nebo oslovení chlapci a dívky. Podle ní se jedná o sexistické výrazy. Ve Velké Británii nařízení vyvolalo pobouření, kritice přitom škola čelila už v minulosti – rodiče si stěžovali na sexuální výchovu, která podle nich příliš kladla důraz na homosexualitu.

Evropa v očkování zaostává. V USA dostali vakcínu i dvacetiletí studenti

Téměř 850 tisíc Čechů už má za sebou kompletní očkování proti covidu a celkem už byly aplikovány více než dva miliony dávek. Za Spojenými státy ale zaostáváme nejen my, ale většina států Evropy. Američanům se v očkování daří postupovat rychleji, vyočkovali už přes 200 milionů vakcín. Televize CNN Prima NEWS se spojila s dvacetiletými českými studenty, kteří již vakcinaci v USA podstoupili. V ČR se přitom o očkování podobně mladých lidí zatím ani nemluví.

reklama