Videohry jako součást výuky. Tokio se dočká první střední školy profesionálního hraní

Japonci byli vždy hravým národem. Není tedy žádným překvapením, že v rodišti Pokémonů či ikonického instalatéra Maria brzy otevřou první střední školu se zaměřením na profesionální hraní i vývoj videoher. Žáky by měla uvítat v dubnu letošního roku.

Střední škola esportu se nachází v tokijské Šibuji, která patří mezi nejrušnější čtvrti desetimilionové metropole. Už z prvních veřejných snímků je zřejmé, že nepůjde o tradiční vzdělávací institut – futuristicky vypadající chodby střídají haly s drahými počítačovými sestavami a velkými televizními panely.

Podle oficiálních webových stránek školy se studenti zaměří na profesionální hraní stříleček, strategií a v současnosti velmi populárních „MOBA“ titulů, ve kterých se dva týmy utkávají ve virtuálních arénách a snaží se navzájem si zničit základny.

Výuky se ujmou esportovci a další odborníci z oboru. Škola funguje s podporou NTT e-Sports, což je herní divize telekomunikační společnosti NTT a esportová odnož japonského profesionálního fotbalového týmu Tokyo Verdy.

Součástí školy je také centrum zdravé péče, které studenty seznámí se správnou a vyváženou životosprávou, jejíž význam bývá mezi profesionálními hráči často podceňován.

Žáci ovšem nebudou pouze hrát od rána do večera. Součástí výuky jsou jak hodiny programování a grafického designu, tak i standardní japonské středoškolské osnovy. Nechybí ani možnost individuálního studijního plánu.

Ačkoliv jde o první esportovou školu svého druhu v Japonsku, v zemi vycházejícího slunce lze narazit i na menší projekty se zaměřením na profesionální hraní. Loni v květnu byla například v japonském hlavním městě otevřena „posilovna“ s názvem Esports Gym Tokyo, kde zapálení hráči mohou trénovat nebo si zaplatit trénink s profesionálními kouči.

V Čechách si na podobné zařízení pravděpodobně ještě dlouhou dobu počkáme. Světlo světa prozatím spatřila například kontroverzní škola pro youtubery nebo středoškolské obory zaměřené na studium počítačových her.

Tagy: