reklama
CNN Prima News dokumenty

dokumenty

Výpis příspěvků ke štítku „dokumenty“

REPORTÁŽ: Očkovaným se svět neuzavírá aneb Cesta z Česka do Anglie a zpět s pařbou v Polsku

12. prosince 2021 06:28

Jak se dostat do Velké Británie na vrcholu aktuální vlny pandemie covidu? Reportér CNN Prima NEWS vyzkoušel trasu z Česka přes polský Krakov a Londýn do jihoanglického Farehamu. A jen tak mimochodem, čtyřicetitisícový Fareham hlásí 90 procent očkovaných, ostrované přijali očkování s mimořádnou zodpovědností. Odmítačům proto britské úřady cestu za Lamanšský průliv všemožně komplikují, pro očkované je cesta o poznání snazší.

Zničte citlivé dokumenty i vlajky. Americká ambasáda v Kábulu se chystá na evakuaci

14. srpna 2021 01:25

Zaměstnanci amerického velvyslanectví v Kábulu dostali od svých nadřízených instrukce, aby začali se skartací citlivých dokumentů. Informovala o tom agentura AFP a stanice CNN. Zaměstnanci mají také zničit předměty, které by mohli povstalci využít ve své propagandě. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí sdělil agentuře AFP, že se jedná o běžnou proceduru při snižování stavu na zastupitelském úřadu.

Dokumenty u vody. Arenberger pronajímá vinohradské nemocnici „archiv“ v povodňové oblasti

19. května 2021 18:02

Žádný archív, ale historická spisovna. A ještě navíc v povodňové zóně s nejvyšším stupněm nebezpečí. Fakultní nemocnice Královské Vinohrady platila miliony korun za uložení svých dokumentů. Peníze inkasoval její šéf a současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) za pronájem vlastního statku na Mělnicku. U fakultních nemocnic v Česku je přitom využívání takových komerčních služeb výjimečné. Ministerstvo vnitra na místo posílá kontrolu, sám Arenberger problém nevidí.

Prokuratura už má v rukách Trumpovy finanční záznamy. Jde o miliony stránek

25. února 2021 16:28

Úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance se dostal k finančním záznamům bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa poté, co mnohaměsíční soudní tahanice kolem žádosti o tyto dokumenty v pondělí ukončil Nejvyšší soud USA. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se záležitostí o tom informuje televize CNN. Prokuratura údajně dostala miliony stránek dokumentů

Krádeže a kupování si dětí od pravých rodičů. Nizozemsko pozastavilo adopce ze zahraničí

10. února 2021 23:30

Nizozemsko pozastavilo mezinárodní adopce dětí poté, co vládní komise odhalila případy krádeže a nákupu dětí od biologických rodičů, ke kterým v Nizozemsku došlo v 60. letech minulého století. Komise vznikla pod tlakem rostoucího počtu adoptovaných dětí, které se marně pokoušely najít své původní rodiče, protože jejich doklady byly zfalšované, napsala v úterý agentura Reuters.

Banky nevědomky pomáhají prát peníze, odhalují uniklé dokumenty. Týká se to i českých

20. září 2020 20:48

Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů korun) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl portál BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017. Některé z dokumentů se týkají i bank působících v Česku.

reklama