CNN Prima News dokumenty

dokumenty

Výpis příspěvků ke štítku „dokumenty“

Průšvih prezidenta Bidena. Bude ho prověřovat úřad, který zkoumal i Watergate a Trumpa

15. ledna 2023 22:42

Hned zkraje roku řeší americký prezident Joe Biden pořádný průšvih. Americké úřady dospěly k tomu, že jeho zadržování tajných vládních dokumentů je tak zavážné, že se případem začne zabývat speciálně přidělený právník. Ten spadá pod stejný úřad, který v současnosti prověřuje i Donalda Trumpa a v minulosti řešil aféru Watergate.

CNN: Bidenův skandál s dokumenty je dárkem pro Trumpa. Exprezident toho využije v kampani

10. ledna 2023 20:13

Exprezident Donald Trump bude společně s republikány těžit na skandálu Joea Bidena a jeho zadržování tajných dokumentů. K tomuto závěru dospěla americká CNN. V úterý vyšlo najevo, že Bidenovi právníci už v listopadu nalezli vládní dokumenty, které si nynější šéf Bílého domu nechal i po odchodu z funkce viceprezidenta.

Průšvih pro Bidena. V jeho bývalé kanceláři se našly tajné vládní dokumenty, věc řeší FBI

10. ledna 2023 09:26

V bývalé kanceláři současného amerického prezidenta Joea Bidena se našly tajné vládní dokumenty z doby, kdy byl viceprezidentem. Napsal to zpravodajský web televize CBS. Dokumentů podle něj bylo asi deset a žádný z nich neobsahoval informace týkající se jaderných zbraní USA. Případ nyní prověřuje americké ministerstvo spravedlnosti. Kvůli tomu, že měl ve své floridské rezidenci řadu utajovaných dokumentů z doby svého prezidentství, se do hledáčku úřadů nedávno dostal také exprezident Donald Trump.

Morálka na nule i fatální nedostatky. Opuštěná základna vydala důkazy o chaotickém úprku Rusů

30. října 2022 12:41

Rusové z ukrajinské Balaklije v Charkovské oblasti prchali na konci léta. Všechny strategicky důležité věci ale odnést nebo zničit nedokázali. K jejich dokumentům se tak v opuštěné základně ruského velitelství dostala agentura Reuters. Nalezené stránky ukazují, že morálka ruských vojáků byla na nule a při ústupu vládl naprostý chaos.

Rozzuření klienti a ztracené žádosti. Úřady práce mají málo zaměstnanců a nestíhají

25. října 2022 15:21

Na úřadech práce roste počet případů, kdy se klientům ztratí podané žádosti. Ti pak musí znovu vystát dlouhé fronty a čekat i několik měsíců na případnou výplatu dávky. „Je nás málo a jsme naprosto zahlcení,“ brání se úředníci. Podle úřadů ale není možné, aby se dokumenty ztrácely. Nedostatek zaměstnanců se prý snaží řešit.

Za Trumpa byl ve světě mír a Čína na ústupu. Podívejte se na situaci teď, prohlásil jeho zeť

3. září 2022 11:53

Zeť minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa Jared Kushner vystoupil v pátek v rozhovoru pro stanici Sky News. V něm potvrdil, že bývalý kontroverzní státník uvažuje o opětovné kandidatuře v roce 2024. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k médiím a jejich pokrytí amerických událostí posledních let a měsíců. Svého tchána tvrdě obhajoval v kontextu „ukradeného“ volebního vítězství, letošní razie v exprezidentově floridském sídle či v souvislosti s útokem na Kapitol.

Zastavte prověřování dokumentů z mého sídla, žádá Trump soud. Chce nezávislý dohled

23. srpna 2022 01:19

Právníci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondělí požádali soudce, aby zabránil Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) pokračovat v prověřování dokumentů zabavených v jeho floridském sídle. Žádají jmenování nezávislého vyšetřovatele, který by na analýzu dokumentů dohlížel, uvedly zahraniční agentury.

CNN: Ďábel je v detailech, obvinit Trumpa bude obtížné. Razie mu může posloužit v kampani

9. srpna 2022 10:49

Rozezlený exprezident Donald Trump, překvapený Joe Biden a Spojené státy v očekávání, co bude dál. Amerikou hýbe pondělní razie FBI ve floridském resortu Mar-a-Lago, který patří bývalé hlavě státu. Důvodem má být pokračující vyšetřování možného nekalého nakládání s tajnými dokumenty. Experti se teď zabývají otázkami, zda by mohl být Trump případně obviněn z trestného činu. To by rozhodně zkomplikovalo jeho další prezidentskou kandidaturu. Pokud se to nepodaří, může události v očekávané kampani naopak využít ve svůj prospěch.

Ochrana spisů, nebo krytí politiků? Ukrajinci v den invaze zničili důležité tajné dokumenty

12. července 2022 06:07

Ukrajinský Státní úřad pro vyšetřování jen několik hodin před začátkem ruské invaze zničil v Kyjevě více než 100 tajných dokumentů, které se týkaly významných trestných případů. Řada z nich pojednávala i o vedoucích politických osobnostech. Po vpádu ruských vojsk byly zničeny další stovky dokumentů. Zůstává otázkou, zda se jednalo o krok, který měl spisy ochránit před Rusy, nebo naopak pomoct lidem, o nichž pojednávaly.