CNN Prima News dokumenty

dokumenty

Výpis příspěvků ke štítku „dokumenty“

Egypt chtěl Rusku poslat desetitisíce raket. Uniklé tajné dokumenty odhalují „ponížení“ USA

Egypt se chystal pro Ruskou federaci „za zády Západu“ vyrobit 40 tisíc raket, vyplývá to z uniklých tajných dokumentů Spojených států, jež získal deník Washington Post. Podle instrukcí prezidenta Abdala Fattáha Sísího měla jeho země kromě raket poskytnout agresorovi ve válečném konfliktu na Ukrajině také dělostřeleckou munici a střelný prach. Egypt je jedním z nejbližších spojenců Washingtonu na Blízkém východě, pro USA je proto jeho údajná spolupráce s Ruskem ponižující, zhodnotil bezpečnostní analytik Michael Hanna. Americká bezpečnostní rada informaci odmítla potvrdit.

Uniklé dokumenty Pentagonu se poprvé objevily ve fóru videohry. Prozradily slabiny Ukrajiny

Ukrajina musí kvůli úniku citlivých dokumentů z Pentagonu narychlo měnit vojenské plány. Zpravodajské informace Spojených států, které se dostaly na internet, se přitom nezabývají jen Ukrajinou, ale i Čínou nebo Izraelem. To podle mluvčího Pentagonu představuje pro národní bezpečnost Spojených států závažné riziko. Zatímco Západ sčítá škody, vyšetřovatelé hledají původce úniku. A to na mimořádně nečekaném místě.

Unikly tajné plány USA pro Ukrajinu, na internetu se rychle šíří. Pentagon hledá viníka

Aktualizováno

Na sociálních sítích se objevily utajované válečné dokumenty, které podrobně popisují plány Spojených států a NATO na posílení ukrajinské armády před plánovanou ofenzivou proti ruským jednotkám. Pentagon vyšetřuje, kdo stojí za únikem plánů, které se šíří především na Twitteru a na komunikační platformě Telegram, široce dostupné v Rusku. Informoval o tom list The New York Times (NYT). Podle Kyjeva únik působí jako ruská dezinformační kampaň.

Prima ZOOM slaví 10. narozeniny a spouští novou image kampaň

Tematický kanál Prima ZOOM, který patří mezi nejoblíbenější televizní kanály u nás, již deset let baví všechny, co mají rádi dokumentární filmy i seriály ze světa i z domova. Ve čtrnácti tematických blocích divákům pravidelně nabízí nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery nebo ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Tato stanice dosáhla celodenní share 1,52 % v období 1. ledna 2022 až 28. února 2023 v CS 15+. Od března Prima ZOOM divákům přinese přehlednější programové schéma i jeden z nejoblíbenějších seriálů – Utajené příběhy českých dějin V. Odstartují novinkové série Vetřelci dávnověku XIII a Letecké katastrofy: Nové důkazy, Velké útěky s Morganem Freemanem a český seriál Polární putování s Petrem Horkým – o jeho dobrodružství v Antarktidě. Takové jubileum si také zaslouží zbrusu novou image kampaň, jejímž hlavním claimem je „Nejpestřejší podívaná už 10 let“.

Průšvih prezidenta Bidena. Bude ho prověřovat úřad, který zkoumal i Watergate a Trumpa

Hned zkraje roku řeší americký prezident Joe Biden pořádný průšvih. Americké úřady dospěly k tomu, že jeho zadržování tajných vládních dokumentů je tak zavážné, že se případem začne zabývat speciálně přidělený právník. Ten spadá pod stejný úřad, který v současnosti prověřuje i Donalda Trumpa a v minulosti řešil aféru Watergate.

Průšvih pro Bidena. V jeho bývalé kanceláři se našly tajné vládní dokumenty, věc řeší FBI

V bývalé kanceláři současného amerického prezidenta Joea Bidena se našly tajné vládní dokumenty z doby, kdy byl viceprezidentem. Napsal to zpravodajský web televize CBS. Dokumentů podle něj bylo asi deset a žádný z nich neobsahoval informace týkající se jaderných zbraní USA. Případ nyní prověřuje americké ministerstvo spravedlnosti. Kvůli tomu, že měl ve své floridské rezidenci řadu utajovaných dokumentů z doby svého prezidentství, se do hledáčku úřadů nedávno dostal také exprezident Donald Trump.