Zkáza ruských tanků v minovém poli. Video ukazuje efektivní válečnou past Ukrajinců

Ukrajinci u Charkova vlákali ruské tanky do minového pole

Ruskou ofenzivu na východě Ukrajiny výrazně zpomalují protitankové miny. Ty v oblasti rozmístili ukrajinští ženisti. Další zveřejněné video ukazuje ruský tank, který se nechal vlákat do minového pole. Krátce na to následoval masivní výbuch. Na základě pozdějších leteckých snímků je patrné, že nešlo o jediného ruského obrněnce, kterého Ukrajinci v tomto minovém poli zničili.

„Stali jsme se odborníky na ničení škůdců, kteří šplhají a šplhají, aby si pochutnávali na plodinách z našich úrodných polí,“ glosovalo ukrajinské ministerstvo obrany, které záběry zveřejnilo. Na videu je vidět posádka ruského tanku, která v Charkovské oblasti nedaleko Izjumu projíždí neobydlenou oblastí.

Okupanti se na záběrech dostali do pasti. Vjeli totiž přímo do minového pole, které pro ruskou armádu připravila ukrajinská 93. mechanizovaná brigáda. Po výbuchu jedné z min došlo k fatálnímu poškození tanku. Je jisté, že stroj ve své cestě nemohl dál pokračovat, stav posádky je neznámý.

Podle dodatečně pořízených leteckých snímků má toto minové pole v poslední době na svědomí již několik kusů ruské těžké techniky. Zdá se, že do pasti najely minimálně další tři tanky. Ani početné ztráty však Rusům nedokáží zabránit, aby od dubnového vyhlášení masivní ofenzivy na východě Ukrajiny dosahovali dílčích úspěchů.

Z Charkovské oblasti, ve které se jim dlouhodobě nedaří, je ukrajinští obránci postupně vytlačují. Naopak v Luhanské i Doněcké oblasti okupanti ovládají již drtivou většinu území.

„Protivník soustředí úsilí na obklíčení našich jednotek v oblasti Lysyčansku ze západu a z jihu, aby získal plnou kontrolu nad Luhanskou oblastí,“ uvedl ve svém pátečním prohlášení generální štáb ukrajinských ozbrojených sil.

Právě Lysyčansk je jedním z posledních měst na Donbasu, které stále drží Ukrajinci. Na konci června se také po týdnech velmi brutálních bojů kompletně stáhli z luhanského Severodoněcku.

Tagy: