CNN Prima News napětí

napětí

Výpis příspěvků ke štítku „napětí“

Křečovitý William a napjatá Kate. Expertka na řeč těla odhalila, co skrývá vánoční přání

14. prosince 2022 14:29

Po králi Karlu III. se s vánočním přáním fanouškům pochlubil i princ William s rodinou. U fotografie pořízené v létě na procházce venkovem v Norfolku si však experti všímají zajímavých detailů. Konkrétně Judy Jamesová, odbornice na řeč těla, poukazuje na napjaté úsměvy i pohled mimo hledáček fotoaparátu.

Hrozba srbské invaze do Kosova? Sebevražedný pokus. Bělehrad spíš hraje hru, říká expert

10. prosince 2022 18:58
Aktualizováno

Napětí mezi Srbskem a Kosovem v posledních dnech opět roste. Srbská vláda dokonce naznačila, že by do Kosova mohla poslat armádu a policii, údajně kvůli obavám z etnického násilí páchaného proti srbské menšině na sousedním území. Kosovo taková vyjádření označuje za otevřenou hrozbu agrese. O pravděpodobnosti vpádu srbských vojsk do Kosova a okolnostech dlouhodobého sporu se rozpovídal vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno.

Čínská letadla a lodě simulují útok na Tchaj-wan. Ostrované vypálili varovné světlice

6. srpna 2022 06:18

Čínská letadla a lodě v sobotu ráno uskutečnily cvičení simulující útok na hlavní ostrov Tchaj-wanu. Tchaj-wan v pátek pozdě večer vypálil světlice, aby varoval sedm bezpilotních letounů, které kroužily nad jeho souostrovím Ťin-men a neidentifikované letadlo nad odlehlým souostrovím Ma-cu. Oznámilo to podle agentury Reuters tchajwanské ministerstvo obrany.

Japonský expert: Nechceme další Hirošimu, hrozba války s Čínou je blíž než kdy dříve

5. srpna 2022 23:16

Už nikdy více. Tak zní přání Japonců, kteří si každý srpen připomínají svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki. Letošní 77. výročí ale doprovází velké obavy. Ruská invaze na Ukrajinu a především vojenské cvičení v přímořských čínských městech drží celou Asii v napětí. „Lidé se tu bojí války jako už dlouho ne. Jak konvenční, tak jaderné,“ popsal pro CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a analytik Daiči Tokojama.

Napětí se stupňuje. Čína vyslala směrem na Tchaj-wan raketu, ostrov zase pálil po dronech

4. srpna 2022 12:46

Peking pobouřený návštěvou americké političky Nancy Pelosiové začal u Tchaj-wanu masivní vojenské cvičení. Při něm měl údajně pálit i odstrašující rakety směrem k ostrovnímu území, které si nárokuje. Tchaj-wan pak měl zaznamenat na nebi neznámé vzdušné objekty, prý čínské drony. Hlava americké Sněmovny reprezentantů navštívila demokratický ostrov po 25 letech.

Válka v Kosovu nevypukne. Rusko by chtělo konflikt vyostřit, nemá ale jak, říká Zrno

2. srpna 2022 16:41

Ačkoliv je konflikt mezi Kosovem a Srbskem opět vyhrocený, válka rozhodně nevypukne. V pořadu 360° to řekl vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Důvod je podle něj prostý. Srbsko je totiž obklíčené zeměmi, které buď spadají do Severoatlantické aliance (NATO), nebo se její součástí chtějí stát. Proto mu nepomůže ani Rusko, které ho léta podporuje. Vladimir Putin totiž nemá mnoho možností, jak zasáhnout.

Denacifikace Balkánu? Srbský parlament je plný zbytečných idiotů, míní expert Tesař

2. srpna 2022 10:16

Poslední dny na Balkáně jsou ve znamení zhoršování vzájemných srbsko-kosovských vztahů. Napětí v regionu vzrostlo den předtím, než měla vstoupit v platnost nová nařízení kosovské vlády zahrnující zrušení platnosti srbských dokladů a registračních značek aut na jejich území. Podle balkanisty Filipa Tesaře ale situace tak dramatická není.

Napětí mezi Kosovem a Srbskem. V Mitrovici se ozvaly sirény, dva přechody uzavřeli

31. července 2022 20:32
Aktualizováno

Etničtí Srbové v neděli na severu Kosova zablokovali silnice poblíž dvou klíčových hraničních přechodů se Srbskem, uvedl web Rádia Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Podle agentury Reuters také stříleli na policisty, nikdo ale neutrpěl zranění. V regionu vzrostlo napětí den předtím, než v pondělí vstoupí v platnost dvě nařízení kosovské vlády týkající se srbských registračních značek a dokladů totožnosti. V Mitrovici na severu Kosova se v odpoledních hodinách rozezněly také sirény. Kosovská vláda kvůli napětí na hranicích nakonec plánovaná pravidla vstupu odložila.

Příští stanice Podněstří: Proč je pro Rusy proužek území na východě Moldavska důležitý

4. května 2022 07:52

Když ruský prezident Vladimir Putin začal vypouštět výroky o utlačovaných ruskojazyčných menšinách v okolních zemích, mnoho bývalých sovětských republik ucítilo šimrání v podbřišku. Taktika, kterou šéf Kremlu uplatnil vůči Ukrajině jak v roce 2014 při anexi Krymu, tak letos, by mohla být použita také v Moldavsku. Přesněji řečeno v Podněstří.