reklama
CNN Prima News napětí

napětí

Výpis příspěvků ke štítku „napětí“

Třetí světová válka na obzoru? Riziko existuje, myslí si šéf britských ozbrojených sil

Současná globální nejistota a neklid uprostřed ekonomické krize způsobené koronavirem mohou být rizikem vedoucím k další světové válce, varoval šéf britských ozbrojených sil Nick Carter. Informovala o tom agentura Reuters. V rozhovoru konaném při příležitosti každoročního uctění Remembrance Sunday (Vzpomínková neděle), vzpomínky na ty, kteří byli zabiti nebo zraněni ve válečném konfliktu, Carter uvedl, že eskalace regionálního napětí a chyby v úsudku by mohly nakonec vést k rozsáhlému konfliktu.

Napětí eskaluje: KLDR chce na hranici s Jižní Koreou obnovit vojenská cvičení

Vedení Korejské lidově demokratické republiky plánuje na hranicích s Jižní Koreou obnovit vojenská cvičení a poslat armádu do demilitarizovaného pásma, které doposud sloužilo oběma zemím jako oblast pro průmysl či turismus. Severokorejci zveřejnili své plány den poté, co v reakci na letákovou kampaň jihokorejských aktivistů vyhodili do povětří styčný úřad obou Korejí. O incidentu informovala německé agentura DPA.

Řecko posiluje opatření na hranicích. Po pandemii přijdou další migranti, hrozí Turci

Řecko přijímá další preventivní opatření na obranu svých státních hranic s Tureckem v regionu Evros. Reaguje tím na slova tureckého ministra zahraničí, že ilegální migranti se po skončení koronavirové pandemie zřejmě opět vydají k řecko-turecké hranici a pokusí se dostat do Evropské Unie. Řekové posilují počty bezpečnostních hlídek a plánují rozšíření hraničního plotu. Turecko proti tomu protestuje. Zvýšené napětí mezi oběma zeměmi trvá od února poté, co Ankara oznámila, že už dál nebude dodržovat migrační dohodu s EU.

reklama