CNN Prima News Národní knihovna

Národní knihovna

Výpis příspěvků ke štítku „Národní knihovna“

Blob je už passé. Národní knihovna ale potřebuje novou budovu, tvrdí její nový šéf

28. února 2021 15:19

Národní knihovna potřebuje novou budovu, jelikož prostory pražského Klementina už nebudou stačit, na scénu se ale už zřejmě nevrátí projekt architekta Jana Kaplického nazývaný Blob. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to potvrdil Tomáš Foltýn, který byl před nedávnem vybrán jako nový ředitel Národní knihovny. Ujmout funkce by se měl v květnu letošního roku.

Na knihovny se při vyhlašování opatření zapomnělo. Teď nesmí mít ani výdejní okénko

30. října 2020 05:11

Když se minulý týden vyhlašovala přísnější opatření, která znamenala uzavření většiny obchodů, nezaznělo, zda se týkají také knihoven. Ty se pak musely dodatečně dotazovat na ministerstvu kultury, které jim potvrdilo, že knihovny patří mezi „maloobchodní prodej“, a tudíž jsou uzavřené. Nemohou navíc otevřít ani výdejní okénko, jako to dělají knihkupectví po vzoru restaurací.

Ministr Zaorálek odvolal ředitele Národní knihovny Kocandu kvůli e-knihovně

21. července 2020 11:35

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) odvolal ředitele Národní knihovny (NK) Martina Kocandu kvůli nesrovnalostem v projektu e-knihovna, které prověřují policie či Bezpečnostní informační služba. Dlouhodobě Zaorálkovi vadí i pomalý postup další fáze rekonstrukce Klementina, pronájmy tam uzavřené či některé neuskutečněné akvizice. Dočasným vedením NK pověřil Zaorálek dlouholetého zaměstnance knihovny, ředitele Knihovnického institutu NK Víta Richtera. Martin Kocanda v reakci uvedl, že projekt e-knihovny sám ukončil.