Nastal čas, aby na Hrad usedla žena. Stále čelím exekuci, přiznala Rohanová

Už v lednu Česko čekají prezidentské volby. Mezi devítkou kandidátů, kteří prošli sítem zákonných podmínek, je i Denisa Rohanová. Prezidentka České asociace povinných, jež se zabývá dluhovou problematikou, byla hostem v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Prozradila například, že stále čelí exekuci. Je také proti tomu, aby Česko dál posílalo na Ukrajinu zbraně. Podporuje naopak výcvik ukrajinských vojáků na českém území.

„Určitě nastal správný čas, aby na Hrad usedla žena. Je potřeba do prezidentského úřadu vnést ženský prvek, trochu něžnosti, což by spojilo lidi,“ řekla prezidentská kandidátka ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rohanová je prezidentkou České asociace povinných a zabývá se exekucemi. Jako hlava státu by chtěla spojovat rozhádané a postarat se o potřebné. Sama stále čelí exekuci.

„Byla jsem tu pro lidi, kterým jsem pomáhala, stále pomáhám a ráda bych jim pomáhala i z prezidentské funkce. Sama čelím exekuci, je to dlouhodobá záležitost, která je stále v řešení. Téma exekucí je tabuizované, lidé se často stydí a nesvěřují se s nimi ani svým blízkým,“ zmínila kandidátka.

Rohanová se v pořadu Nový den rovněž vyjádřila k několika otázkám týkajícím se ruské invaze na Ukrajinu. Vyslovila se například skepticky k posílání dalších zbraní na Ukrajinu, zároveň však podpořila plán cvičit ukrajinské vojáky na území ČR.

Prezidentka asociace povinných kandiduje na prezidentku díky podpisům poslanců, kteří už ale nejsou členy dolní komory Parlamentu. Za to si vysloužila kritiku. Ona sama ale tvrdí, že jednala podle zákona. Stejného názoru je i ministerstvo vnitra.

Nejvyšší správní soud (NSS) se nyní zabývá podnětem skupiny senátorů, kteří pro prezidentskou volbu podpořili Marka Hilšera a domnívají se, že při registrování Rohanové postupovalo vnitro v rozporu se zákonem. Domáhají se tak vyškrtnutí Rohanové z voleb. Rozhodnutí soudu by mělo padnout nejpozději 15. prosince.

Rohanová má ze všech devíti registrovaných prezidentských kandidátů alespoň podle bookmakerů vůbec nejmenší šanci, že se hlavou státu stane. Sama však boj o Pražský hrad jako beznadějný nevnímá.

Tagy:
prezidentské volby Ukrajina politika Nový den volby Pražský hrad exekuce prezidentské volby v ČR 2023 Denisa Rohanová