reklama
CNN Prima News názor

názor

Výpis příspěvků ke štítku „názor“

Sledujte ZÁZNAM Co Čech, to politik!: Jaký covidový scénář nás podle odborníků čeká?

23. září 2021 17:03

Hosty čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS budou tři kontroverzní osoby koronavirové pandemie. Pozvání do debaty s moderátorem Petrem Suchoněm přijal biochemik a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, biolog Jaroslav Flegr a bývalý olympionik a lékař Lukáš Pollert. Co podle nich Česko ještě čeká? Speciální předvolební vysílání startuje v 18:00.

Více než polovina Rusů považuje Stalina za velkého vůdce, odhalil průzkum

2. července 2021 20:19

Více než polovina Rusů považuje někdejšího komunistického diktátora Josifa Stalina za „velkého vůdce“. Vnímá ho tak 56 procent lidí. Na Ukrajině obdobně smýšlí 16 procent obyvatel. Vyplývá to z nového průzkumu veřejného mínění ruského nezávislého sociologického střediska Levada a ukrajinského Mezinárodního sociologického institutu v Kyjevě. Od roku 2016 se zdvojnásobil počet Rusů, kteří Stalina vnímají jako velkého vůdce, upozornilo středisko Levada.

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

26. února 2021 12:29

Řidiči podléhají namátkové kontrole výrazně častěji než chodci. Policisté si mohou vybírat podle registračních značek ve snaze chytit hříšníka. Jenže dnes už značky neodpovídají místu bydliště. Pokud projde nejnovější záměr vlády, může se šikany dočkat třeba obyvatel Liberce, který si koupil ojetinu od Pražáka.

Kombinace prezenční a distanční výuky maturantům nepomůže, míní ředitel školy

25. listopadu 2020 10:01

Po výuce na dálku se část školáků ve středu 25. listopadu vrací do škol. A to asi 90 tisíc žáků ze závěrečných ročníků a kolem 200 tisíc dětí z dalších ročníků středních odborných škol a učilišť, kde se obnoví praktická výuka. Prvotní nadšení studentů však vystřídala skepse, a to především u maturantů. Co se vedením škol a studentům na stávajících podmínkách nelíbí, zjišťovala televize CNN Prima NEWS.

Naši poslanci netušili o čem hlasují, pustil se do kolegů z ANO primátor Macura

20. listopadu 2020 23:25

Výpadek 130 miliard pro pokladny státu, krajů, měst a obcí. Takový je předpokládaný dopad daňových změn, které hlasy ANO, ODS a SPD schválila Sněmovna a čekají na projednání Senátem. Jak se s tímto krokem smiřují krajští politici? A kde budou muset škrtat? Na to se v pořadu CNN Prima NEWS 360° ptala moderátorka Pavlína Wolfová hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) a primátora Ostravy Tomáše Macury (ANO).

Je zde tlak, aby se na COVID-19 očkovalo. Vyjádření Pekové mě zaráží, říká Vojtěch

6. října 2020 20:57
Aktualizováno

Před více než dvěma týdny rezignoval Adam Vojtěch (za ANO) na funkci ministra zdravotnictví a zůstal poslancem. Po skončení volebního období chce politiku opustit úplně. Jak pohlíží na opatření, která zavedl jeho nástupce Roman Prymula (za ANO)? A testuje se v České republice málo, nebo příliš? Na to se ptala redaktorka CNN Prima NEWS Lenka Špillarová.

Žaloudík porušil slib a znovu kritizoval: Testování jen uměle prodlužuje pandemii

6. října 2020 12:37

Testování bez klinického kontextu je pouhým umělým prodlužováním pandemie, uvádí zpráva, kterou sdílel senátor Jan Žaloudík (ČSSD) na sociální síti. Ačkoli ministrovi zdravotnictví slíbil, že se k situace kolem koronaviru v České republice nebude vyjadřovat, vystavil lidem k pozornosti sdělení od mikrobioložky Hany Zelené, autorky zprávy.

reklama