CNN Prima News názor

názor

Výpis příspěvků ke štítku „názor“

KOMENTÁŘ: Politický galimatyáš vysvětlen. Administrativní odvody do armády jsou prostě odvody

U prezidenta Petra Pavla jsme si v době volební kampaně uvykli, že ještě coby kandidát se předvolebním časem promlčel. Po zvolení následovala nešťastná vyjádření a vystoupení. Na pokladnici světových autorů rezignoval při předávání vyznamenání a přišel s Batmanem, pak začal řešit euro, které většina občanů nechce. Novotou teď je notování na tzv. administrativní odvody do armády.

Komentář ministerstva obrany: Při kritice by se nemělo lhát

Komentář plný omylů, napadla mě parafráze slavné komedie Williama Shakespeara při pročítání ranního monitoringu, když jsem narazila na text komentátora Thomase Kulidakise „KOMENTÁŘ: Černochová demokraticky pálí veřejné peníze za nevhodné kalendáře i F-35“ zveřejněném 31. ledna na webu CNN Prima NEWS...

Dušek má pravdu, nikdo ji ale nechce slyšet, řekl Pollert. Herec našel vedle kritiky i zastání

Jaroslav Dušek má pravdu, jenomže ji nikdo nechce slyšet. Tak se herce po třaskavém výroku o tom, že „rakovina je volba“, zastává lékař Lukáš Pollert. Podle právníka a glosátora Martina Chmely jsou názory Duška známé již desítky let, aktuální situaci označil za mediální hon. Ačkoliv herec nachází ve veřejném prostoru zastání, negativní komentáře na jeho osobu převažují. Ostře s ním nesouhlasí jak lékařští odborníci, tak politici.

Nikdo žádnou cenzuru v ČR nechystá. Máme ale právo bojovat s nesprávnými názory, míní Fiala

V Česku se nevyskytuje cenzura a měnit se to nebude. V pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS to nastínil předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj může každý český občan šířit a přijímat názory, jaké chce, pokud při tom neporušuje zákon. Fiala zároveň zmínil své přesvědčení, že lidé mají právo bojovat proti názorům, které jsou „nesprávné“.

Sledujte ZÁZNAM Co Čech, to politik!: Jaký covidový scénář nás podle odborníků čeká?

Hosty čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS budou tři kontroverzní osoby koronavirové pandemie. Pozvání do debaty s moderátorem Petrem Suchoněm přijal biochemik a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, biolog Jaroslav Flegr a bývalý olympionik a lékař Lukáš Pollert. Co podle nich Česko ještě čeká? Speciální předvolební vysílání startuje v 18:00.

Více než polovina Rusů považuje Stalina za velkého vůdce, odhalil průzkum

Více než polovina Rusů považuje někdejšího komunistického diktátora Josifa Stalina za „velkého vůdce“. Vnímá ho tak 56 procent lidí. Na Ukrajině obdobně smýšlí 16 procent obyvatel. Vyplývá to z nového průzkumu veřejného mínění ruského nezávislého sociologického střediska Levada a ukrajinského Mezinárodního sociologického institutu v Kyjevě. Od roku 2016 se zdvojnásobil počet Rusů, kteří Stalina vnímají jako velkého vůdce, upozornilo středisko Levada.

Kombinace prezenční a distanční výuky maturantům nepomůže, míní ředitel školy

Po výuce na dálku se část školáků ve středu 25. listopadu vrací do škol. A to asi 90 tisíc žáků ze závěrečných ročníků a kolem 200 tisíc dětí z dalších ročníků středních odborných škol a učilišť, kde se obnoví praktická výuka. Prvotní nadšení studentů však vystřídala skepse, a to především u maturantů. Co se vedením škol a studentům na stávajících podmínkách nelíbí, zjišťovala televize CNN Prima NEWS.