CNN Prima News nedůvěra vládě

nedůvěra vládě

Výpis příspěvků ke štítku „nedůvěra vládě“

Hlasování o nedůvěře vládě? Pouhá mediální show opozice, řešme energie, říká Lochman

1. září 2022 10:20

Ve čtvrtek bude koaliční vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit prvnímu pokusu o vyslovení nedůvěry. Podle starosty a poslance Ondřeje Lochmana (STAN) se však jedná o jedno velké divadlo a mediální show opozice. Členové hnutí ANO a SPD dle něj nemají šanci uspět a dobře to vědí. Naopak vybízí, aby se politici intenzivně věnovali řešení energetických opatření.

Havlíček: Ministr Síkela se nám vysmíval, přitom nemá nic. Fiala by se s ním měl rozejít

27. srpna 2022 00:15

Exministr průmyslu a obchodu Karel Halvíček (ANO) si bere na paškál svého nástupce Jozefa Síkelu (za STAN). Toho kritizuje, že se opozici většinou jen vysmívá, přitom však podle něj nemá v rukách žádné pořádné řešení pro boj s rostoucími cenami energií. Premiér Petr Fiala (ODS) by se podle Havlíčka měl se současným šéfem resortu průmyslu a obchodu raději rozejít. Vládní pozici v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naopak hájil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS).

Okamura vítá hlasování o nedůvěře vládě. Kdo che psa bít, hůl si najde, zní z pětikoalice

26. srpna 2022 11:27

SPD vítá záměr druhého opozičního hnutí ANO vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Na tiskové konferenci to řekl šéf SPD Tomio Okamura. Ten by si přál, aby k mimořádné schůzi Sněmovny došlo ještě před podzimními komunálními volbami. Podle některých členů pětikoalice opozice tímto krokem dělá Česku ostudu během evropského předsednictví.

Řítíme se do katastrofy, je to kolumbijská telenovela. ANO chce vyslovit nedůvěru vládě

25. srpna 2022 21:20

Hnutí ANO shání podpisy pro mimořádnou schůzi Sněmovny, na které navrhne vyslovení nedůvěry vládě premiéra Petra Fialy (ODS). Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí Alena Schillerová a bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) na čtvrtečním brífinku dále uvedli, že důvodem je kauza Dozimetr, situace kolem ředitele rozvědky Petra Mlejnka a také složitá ekonomická situace v Česku. Vzhledem ke sněmovní koaliční většině je pravděpodobné, že pokus o vyslovení nedůvěry kabinetu nebude úspěšný.

Mlejnek má očekávání nezklamal, řekl Rakušan. Ani bezpečnostní výbor nevidí důvod k odvolání

25. srpna 2022 15:50

Poslanci se začali zabývat aférou kolem kontaktů šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na zasedání sněmovního bezpečnostního výboru uvedl, že Mlejnka před jarními rozhovory s adepty na šéfa civilní rozvědky neznal a nikdy ho neviděl. Jeho očekávání prý Mlejnek nezklamal. Bezpečnostní výbor nakonec Mlejnka nepřímo podpořil, když se postavil za vyjádření ministrů, že k jeho odvolání není důvod.

Sledujte brífink Borise Johnsona: Rezignuje po konci ministrů na post premiéra?

7. července 2022 10:15

Britský premiér Boris Johnson ve čtvrtek oznámí rezignaci, do několika hodin vydá prohlášení, informoval web BBC News a další britská média. Johnson podle nich rezignuje na post v čele Konzervativní strany. Ve funkci premiéra bude pokračovat až do podzimu. Rezignaci krátce před těmito informacemi podala i ministryně školství Michelle Donelanová, kterou Johnson jmenoval do funkce teprve v úterý. Johnsona k demisi vyzvali také nově jmenovaný ministr financí Nadhim Zahawi či ministr obrany Ben Wallace.

Nečekají nás jednoduché časy, řekl Jurečka. Vláda se shodla na programovém prohlášení

6. ledna 2022 00:17

Politici pětikoalice (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Piráti a STAN) se ve středu dohodli na podobě vládního programového prohlášení, které se chystá vláda Petra Fialy (ODS) schválit ve čtvrtek. Výsledný text pak představí do konce týdne. Po večerním koaličním jednání to novinářům řekl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podrobnosti z textu nechtěl přiblížit.

Šéf KSČM: Tolerovat Babiše bylo správné. Jinak bychom se ztratili v poli opozice

23. července 2021 21:53

Předseda KSČM Vojtěch Filip je přesvědčen, že komunisté udělali správně, když od července 2018 do letošního dubna podporovali druhou vládu Andreje Babiše (ANO). „Nést odpovědnost nám sice snížilo preference, protestní hlasy se totiž sbírají v opozici, ale mnoho jsme toho alespoň prosadili,“ řekl ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové šéf komunistů.