reklama
CNN Prima News nedůvěra vládě

nedůvěra vládě

Výpis příspěvků ke štítku „nedůvěra vládě“

Šéf KSČM: Tolerovat Babiše bylo správné. Jinak bychom se ztratili v poli opozice

23. července 2021 21:53

Předseda KSČM Vojtěch Filip je přesvědčen, že komunisté udělali správně, když od července 2018 do letošního dubna podporovali druhou vládu Andreje Babiše (ANO). „Nést odpovědnost nám sice snížilo preference, protestní hlasy se totiž sbírají v opozici, ale mnoho jsme toho alespoň prosadili,“ řekl ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové šéf komunistů.

Nevím, co Babiš KSČM slíbil. Myslí si, že země patří jemu, říká Jakob z TOP 09

4. června 2021 15:44

Zástupci opozice jsou přesvědčeni, že svolat schůzi k nedůvěře vládě mělo svůj smysl. Kabinet Andreje Babiše (ANO) nakonec hlasování ustál díky komunistům, kteří odešli ze sálu. „Nevím, co Babiš slíbil komunistům. KSČM ukázala, že je koaliční stranou hnutí ANO,“ řekl poslanec a místopředseda TOP 09 Jan Jakob v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Komentátoři: KSČM trpí stockholmským syndromem. Pro Babiše jsou rohožka

4. června 2021 13:36

Premiér Andrej Babiš (ANO) si byl jistý, jak čtvrteční hlasování o nedůvěře vlády dopadne a že komunisté nakonec snahu opozice nepodpoří, shodli se ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Masarykovy univerzity Stanislav Balík a komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk. Babiš se podle nich ke komunistům chová, jako kdyby byli jeho rohožka.

Opozice: Hlasování o nedůvěře mělo smysl. Naznačilo, jak zlé budou předvolební měsíce

4. června 2021 11:01

Schůze Sněmovny k hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu měla smysl, přestože menšinová vláda ANO a ČSSD dalšímu pokusu o svržení odolala, shodli se předsedové opozičních KDU-ČSL, Pirátů, STAN i TOP 09. Prokázalo se, že se vláda opírá nepřímo i o důvěru poslanců KSČM, míní lidovecký šéf Marian Jurečka. I hlasováním o nedůvěře vláda přijala zodpovědnost za nezvládnutou pandemii, uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Podle šéfa STAN Víta Rakušana se při debatě ukázalo, kdo jaké názory skutečně má. Politici to řekli novinářům po čtvrtečním hlasování ve Sněmovně.

Další flákanec? Volný se snažil vyprovokovat Piráty a vyzýval je na bitku

3. června 2021 21:25

Do křížku se ve Sněmovně dostali Piráti a nezařazený poslanec Lubomír Volný. Ten se snažil vyprovokovat poslance Pirátské strany tím, že o nich u řečnického pultíku prohlásil několik pomluv, které přinesla dezinformační média. Poslankyně Olga Richterová vystoupení Volného glosovala s úsměvem a se slovy, že by asi Volný potřeboval obejmout. „Jste fuj a hnůj,“ vmetla mu poslankyně STAN Věra Kovářová.

Babiš se pustil do Pirátů kvůli sdílení aut a bytů. Sám ale snil o něčem podobném

3. června 2021 15:06

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně pustil do Pirátů kvůli nápadu na sdílení bytů a vozidel. Ve své knize O čem sním, když náhodou spím ale v roce 2017 psal prakticky o tom samém, auta podle něj přestanou být symbolem úspěchu a postavení. Na Twitteru se snažil vše vysvětlit tím, že jeho nápad je založený na dobrovolnosti, Piráti to ale prý myslí povinně. Strana předsedy Ivana Bartoše se proti premiérovu čtvrtečnímu tvrzení ihned ohradila.

Komentátor: Hlasování o nedůvěře vládě sledují jen masochisté, schůzi ukončí hokej

3. června 2021 11:44

Komentátor Petr Kolář označil čtvrteční mimořádnou schůzi, během které se bude hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě, za divadlo. Ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že záměru opozičních poslanců nerozumí a pochybuje o tom, že se na projevy poslanců vůbec někdo dívá. A pokud ano, jde podle něj o masochisty. Jednání může trvat až do dlouhých nočních hodin, Kolář si ale myslí, že skončí s úvodním buly večerního hokejového zápasu Česka s Finskem.

reklama