reklama

Nelichotivá bilance: 4 z 10 nejnebezpečnějších silnic v ČR připadají na Ústecký kraj

Všebořická ulice v Ústí nad Labem je nejrizikovějším místem, pokud jde o dopravní nehody v České republice. Vyplývá to z údajů jedné z pojišťoven, která posuzuje vážné a smrtelné nehody. Ústecký kraj ale v žebříčku figuruje i na několika dalších předních příčkách.

reklama

Každý den projedou Všebořickou ulicí tisíce aut. Za sledované období v letech 2017 až 2019 se tam stalo 35 dopravních nehod, z toho dvě vážné.

Policie podle svých slov místo monitoruje. Problémem ale je, že silnice odděluje tamní sídliště od obchodní zóny. Významnými aktéry dopravních nehod jsou tak nejen auta, ale i chodci. „Na jedné straně jsou obchody, školy, restaurace, školky, ale lidi bydlí na druhé straně. To znamená, že se přes komunikaci, kde je poměrně velký provoz, musí nějak dostat,“ uvedl dopravní expert Jan Pechout.

Podle mluvčí dopravní policie Šárky Poláčkové navíc u ulice Všebořická z jedné strany úplně chybí chodník pro chodce. „Je tam hustá vegetace. Takže chodci někdy vystoupí z vegetace naprosto neviditelní přímo do vozovky,“ popsala Poláčková.

Deset nejnebezpečnějších českých silnic

Zbytečné nehody s oběťmi na životech jsou ale i na dalších českých silnicích. „Druhým nejrizikovějším místem se stala křižovatka v severovýchodním cípu Hodonína a třetím je křižovatka na silnici I/9 v Jestřebí u České Lípy,“ vyjmenoval mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

V desítce nejhorších míst v Česku má však největší zastoupení právě Ústecký kraj.

  1. silnice I/30 Ústecký –⁠ nehody se zraněním 17, smrtelné zranění 0, těžké zranění 2 –⁠ Všebořice
  2. silnice I/55 Jihomoravský –⁠ nehody se zraněním 17, smrtelné zranění 3, těžké zranění 2 –⁠ Hodonín
  3. silnice I/9, I/38 Liberecký –⁠ nehody se zraněním 15, smrtelné zranění 0, těžké zranění 3 –⁠ Jestřebí
  4. silnice I/3 Středočeský –⁠ nehody se zraněním 12, smrtelné zranění 1, těžké zranění 1 –⁠ Benešov
  5. silnice I/30 Ústecký –⁠ nehody se zraněním 11, smrtelné zranění 3, těžké zranění 1 –⁠ Chlumec
  6. silnice I/54 Jihomoravský –⁠ nehody se zraněním 11, smrtelné zranění 0, těžké zranění 2 –⁠ Kobeřice
  7. silnice I/30 Ústecký –⁠ nehody se zraněním 10, smrtelné zranění 0, těžké zranění 2 –⁠ Ústí nad Labem
  8. silnice I/13 Ústecký –⁠ nehody se zraněním 10, smrtelné zranění 2, těžké zranění 0 –⁠ Ludvíkovice
  9. silnice I/23 Jihomoravský –⁠ nehody se zraněním 10, smrtelné zranění 0, těžké zranění 3 –⁠ Ostrovačice
  10. silnice I/4, I/19 Jihočeský –⁠ nehody se zraněním 10, smrtelné zranění 0, těžké zranění 3 –⁠ Lety

Jak člověk žije, tak řídí

Jan Pechout říká, že jak člověk žije, tak i řídí. „Když chce být úspěšný v životě, musí mít ostré lokty. Bohužel hodně řidičů, a nejen mladých, ale i středního věku, ostré lokty používá i za volantem,“ myslí si dopravní expert.

Dodal, že se dá říct, že těžké dopravní nehody vychází z toho, že lidé pospíchají, jedou rychle, nevěnují se řízení a volají, obsluhují notebook nebo komunikují s okolím. Hlavní příčinou dopravních nehod s vážnými následky je však podle policie nedání přednosti v jízdě nebo nepřiměřená rychlost jízdy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama