reklama

„Nemůžeme s tím nic dělat.“ Americké záchranné stanice řeší podivná úmrtí ptáčat

Američtí ochránci zvířat řeší podivnou záhadu. V oblasti Washingtonu, D. C., se objevuje nezvykle velké množství mrtvých či umírajících osleplých ptáků.

reklama

Když obyvatelka Washingtonu, D. C., Alexandra Dimsdaleová objevila před svým domem potácející se mládě vlhovce, neváhala a odvezla ho do místní záchranné stanice. Zdejší zaměstnanci na první pohled odhadli, že pro ptáčka nemohou už nic udělat. Podobných případů se u nich v poslední době objevilo hned několik. Podle nich je na vině neurologická choroba, kvůli které ptáci oslepnou.

Going blind and dying. Possible neurological disease. Being seen locally in grackles, jays, and starlings. Not...

Posted by Ann Oliver on Monday, May 31, 2021

K situaci se vyjádřila i Liga pro welfare zvířat z Arlingtonu, kde se začala objevovat nemocná ptáčata. Z velké části jde o vlhovce a sojky. „U jinak zdravých ptáčat pozorujeme problémy s očima. Osleplí ptáci se drží na zemi,“ uvádí liga. „Podobné problémy hlásí i další agentury po celé oblasti.“ Další případy potvrdilo i ministerstvo pro přírodní zdroje ve Virginii. „Počet těchto hlášení a klinické příznaky nenaznačují nic, na co bychom byli v této oblasti zvyklí. Zřejmě se tak potýkáme s něčím novým,“ prohlásila Megan Kirchgessnerová z ministerstva.

I když přesná příčina hromadného úmrtí ptáčat zatím nebyla potvrzena, kromě nové choroby připadají podle ochránců v úvahu i pesticidy a insekticidy, které zdejší obyvatelé používají k boji proti cikádám. „Nepoužívejte insekticidy na cikády! Nezapomínejme, že mnoho zvířat, včetně ptáků, netopýrů, psů a koček, cikády jí a pozření insekticidu pro ně může mít vážné důsledky. Pomozte nám udržet místní zvířata v bezpečí – cikády tu stejně nebudou už moc dlouho!“ vyzývá obyvatele liga.

Tagy:
ptáci otrava USA washington D.C. pesticidy
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta

Druhý den olympijských her v Tokiu byl ve znamení prvních klání. Nejvíce medailí vybojovala Čína, na kontě má hned tři zlatí. Úspěchy slavila česká výprava skrze postupy do dalších kol, úvodní zápasy dopadly dobře pro české tenistky Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou. Soupeře pokořil také stolní tenista Lubomír Jančařík, postup slavily také veslařské posádky.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Být lesbickou černoškou, nestalo by se to. Propuštění muži vyhráli spor o diskriminaci

Neobvyklý případ diskriminace na základě pohlaví řešil anglický soud. Pracovníci reklamní agentury J. Walter Thompson (JWT), Chas Bayfield a Dave Jenner byli spolu s dalšími třemi kolegy propuštěni, protože jsou muži. Kreativní ředitelka společnosti Jo Wallaceová totiž slíbila, že vymaže zakořeněnou pověst agentury, která je plná „bílých, britských, heterosexuálních mužů“. Následný spor s firmou u soudu dva propuštění zaměstnanci vyhráli.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama