CNN Prima News netopýr

netopýr

Výpis příspěvků ke štítku „netopýr“

Pozorujte netopýry a zpříjemněte si tak léto. Poradíme, kde si půjčit vybavení

22. července 2022 15:00

Společnost na ochranu netopýrů (ČESON) připravila pro školy a organizace nový projekt. Cílem programu je přiblížit dětem (i dospělým) tajemný svět netopýrů prostřednictvím moderní techniky – ultrazvukových detektorů. Tyto přístroje umožňují poslouchat pro lidi neslyšitelné hlasy, pomocí kterých se netopýři potmě orientují. Podle nich je možné některé druhy netopýrů i určovat.

Zázraky zvířat a lidí: Netopýří muž hraje basket, ptáci slyší bouřku pár dnů dopředu

2. května 2021 06:05

Někteří psi prý u páníčka poznají covid, jiná zvířata mají vnitřní kompas, slyší bouřku několik dnů dopředu, mají ultrafialové vidění. Biolog Jaroslav Petr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že němé tváře často dokáží věci, ze kterých se tají dech. O neobyčejné komunikaci a vnímání živočichů i lidí napsal knihu, která je nominována na cenu Magnesia Litera.

Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři

4. prosince 2020 20:20

Netopýři v pohraničních oblastech jižní a jihovýchodní Číny jsou nositeli dalších koronavirů, které už nyní mají schopnost přenosu na lidi, varovala přední čínská odbornice, doktorka Š' Čeng-li z Virologického ústavu ve Wu-chanu. Podle jejích slov je pravděpodobné, že tyto viry, včetně blízkých příbuzných viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19, už kolují v přírodě i mimo Čínu, napsal zpravodajský server The Guardian.

Netopýří migrace v plném proudu! Na co byste si měli dát pozor a proč?

18. srpna 2020 00:00

Přichází čas netopýrů! Co to znamená? Že byste měli respektovat určitá pravidla, zejména pokud bydlíte v Plzni, která je pro netopýry důležitou migrační křižovatkou. Těchto létajících savců se letos narodilo extrémně moc. Podle Záchranné stanice živočichů v Plzni zaznamenáváme posledních letech nevídaný nárůst zejména populace netopýrů hvízdavých, které bychom si měli předcházet.

Ze zvířat se mohou na člověka přenést miliony virů, varuje vědec před další pandemií

3. června 2020 15:35

Na světě existuje nespočet virů, které se mohou přenést ze zvířat na člověka. Vědec Peter Daszak varuje, že se ze současné pandemie koronaviru musíme poučit, abychom v budoucnu byli schopni zabránit podobnému masovému šíření nových onemocnění. Sám pak hovoří o „vážné hrozbě do budoucna“, ale navrhuje i řešení v podobě rozsáhlého testování.