reklama

Chlapečka do babyboxu odložili v červené kabele a špinavé dece. Nebyl ani vykoupaný

Zdravotníci našli v pondělí v pelhřimovském babyboxu novorozeného chlapečka. Byl v červené cestovní kabele, zabalený do ušmudlané deky a nevykoupaný. I přes lehké podchlazení je chlapeček, který dostal jméno Jaroslav, v pořádku.

reklama

Chlapec se stal 222. dítětem, které bylo v Česku odloženo do babyboxu. „Je vitální, ale byl trochu podchlazený, tak jsme ho dali do inkubátoru,“ informoval zástupce primáře dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov Karel Medek.

222. děťátko je klučík Jaroslav odložený do babyboxu v Pelhřimově 23. srpna! Jaroslav vstoupil do světa v červené...

Posted by BabyBox - Šance pro odložené děti on Monday, August 23, 2021

„Jaroslav vstoupil do světa v červené cestovní kabele zabalený do ušmudlané deky, nevykoupaný, čerstvě narozený, s pupečníkem podvázaným gázou,“ uvedl zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess.

Chlapec se stal druhým dítětem, které našli v pelhřimovském babyboxu. První byl Karel Spěváček, kterého do babyboxu odložili v roce 2019. Šlo o nejstarší dítě, které se kdy ve schránce objevilo – bylo mu už rok a půl.

Jméno Jaroslav má chlapec po šéfu marketingu České mincovny v Jablonci nad Nisou: Jaroslavovi Černém. Ten je autorem nápadu, že všechny odložené děti dostanou tradiční zlatý dukát do kolébky. Malý Jaroslav se stal osmým dítětem, kterého letos našli v babyboxu. Nyní je „skóre“ odložených dětí 102:120 ve prospěch holčiček.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama